Προς το περιεχόμενο

BaudTek T263R1U-AO


1000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω conn-x 8 mbit. Με την αναβάθμιση της σύνδεσης σε 8άρα η otenet μου απέστειλε το πιο πάνω rooter. Τις τελευταίες ημέρες μετά από 5 μήνες καλής λειτουργίας (νομίζω) αντιμετωπίζω ξαφνικές διακοπές στη σύνδεση. Αναβοσβήνει το link δηλώνοντας πως δε μπορεί να συγχρονίσει. Αρχικά υπέθεσα πως πρέπει να ήταν της γραμμής όμως στη πορεία ανακάλυψα πως αν κλείσω το BaudTek από το διακόπτη και το ανοίξω πάλι αυτό επανέρχεται. Τι μπορεί να συμβαίνει; Παιγμένο rooter;

 

Μπαίνω στη σελ. της otenet 192.168.1.1 για να δω τα της γραμμής μου και κάθε φορά παίρνω και άλλα στοιχεία. Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Πχ. τώρα που γράφω μου δίνει αυτά:

 

Downstream Upstream

 

SNR Margin: 10.8 / 24.9 db

 

Line Attenuation: 38.1 / 23.3 db

 

Data Rate: 5907 /381 kbps

 

 

Πριν 1 ώρα μου έδινε άλλα στοιχεία. (SNR Margin 8.5 και Data Rate 6982)

 

Παράλληλα κάνω μέτρηση με http://www.speedtest.net και παίρνω τα αποτελέσματα της εικόνας..

 

Επίσης κάτι ακόμα που έχω παρατηρήσει είναι πως το BaudTek, θα το χαρακτήριζα αρκετά ζεστό κατά τη διάρκεια της λειτουργίας του. Προβλέπεται κάτι τέτοιο;

post-99475-129062966861_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης κάνω το diagnostics και μου βγάζει αυτά τα αποτελέσματα. Τι θέλει να πει ο καλλιτέχνης με τα συγκεκριμένα fail;

post-99475-129062966876_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.η θερμοκρασια δεν ειναι παραξενο.β.τα δυο τεστ που βγαζεις failed ειναι λογικα και δεν ειναι παραξενα .δεν αφηνουν ολοι να κανεις αυτα τα τεστ για αυτο βγενουν failed.o isp μπορει να εχει κοψει για τους χ,υ λογους το να κανεις τεστ εκει.οποτε ενα απο τα 2.ειτε η γραμμη σου ανεβοκατεβενει συνεχεια για αυτο και χανεις το λινκ δηλαδη υπαρχει μεγαλη διακυμανση στο noise margin ειτε στο ρουτερ.ξεκινα με κανα δανεικο ρουτερ για αρχη και μετα ασχολεισαι με την γραμμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρίν από λίγο έκανα το εξής: έβγαλα εντελώς το φίλτρο που είχε μέσα η συσκευασία και έβαλα κατευθείαν το καλώδιο από τη πρίζα πάνω στο baudtek. Αμέσως παρατήρησα μια αλλαγή. Τι στον άνεμο γίνεται;

 

Δες, πριν και μετά.

post-99475-129062966888_thumb.jpg

post-99475-12906296689_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλτρο η splitter?
Atech splitter. Από τη μία μπαίνει το καλώδιο της πρίζας και από την άλλη βγάζει ένα για rooter και ένα για τηλ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σε επηρεαζει σε κατι το splitter εκτος αν εχει προβλημα οποτεκανε δοκιμη αν 8ες για λιγο χωρις αυτο.
Το splitter δεν είναι φίλτρο;

 

(έχω μπερδευτεί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...