Προς το περιεχόμενο

Κληση απο τροχαια που δεν εφτασε ποτε


vitalpoint

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν απο 5 χρονια γυρω στις 10 με δεκατεσσερις Αυγουστου ειχα παει Πατρα και την ιδια μερα γυρισα Αθηνα.Επειδη ηταν Τριτη ειχε ελαχιστη κινηση και ετρεχα (140-150).Τελος παντων στο Αιγιο με πιανει το ρανταρ και κανα χιλιομετρο παρακατω με σταματανε.Μου λεει ο τροχονομος οτι με επιασε το ρανταρ με 144 και οτι πρεπει να με γραψει αλλα θα με γραψει για 133 μπας και γλυτωσω το δικαστηριο.Τελος παντων με τα πολλα συμπληρωνει την κληση και μου λεει να φυγω χωρις να μου δωσει χαρτι λεγοντας μου οτι θα ερθει κληση στο σπιτι.

Κληση στο σπιτι δεν εφτασε ποτε και καποιος μου ειπε οτι αφου δεν πηρα χαρτι δεν με εγραψε.Ισχυει αυτο?

Τι πρεπει να κανω κατα την αποψη σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μην ανυσηχεις ;)

και καθυστερημενα να σου ερθει, αν το αποδειξεις (βλεπε ταχυδρομειο) οτι αργησε θα πληρωσεις τα τοτε χρηματα που επρεπε γιατι δεν ενημερωθηκες αμεσα και οπως επρεπε. και απ' οσο ξερω δεν εχω ακουσει να πρεπει κανεις να κυνηγαει το κρατος για τις κλησεις και τα προστηματα του. be cool man

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ οσο ξερω περισυ που αλλαξε κ ο κοκ εσβησαν ολα τα δικαστηρια των πρωηγ.ετων που δεν ειχαν εκδικαστει για θεματα κοκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα πρόστιμα που βεβαιώθηκαν πρίν την εφαρμογή του Ν.3542/2007 και για τα οποία σε περίπτωση μη πληρωμής τους υπήρχε δικάσιμος παραγράφηκαν πέρσι το καλοκαίρι με την εφαρμογή του Νέου Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας. Οπότε μην περιμένεις δεν θα σου έρθει τίποτα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...