Προς το περιεχόμενο

Video Capturing


Sando

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Prin agoraseis karta, dokimase ena programa:katevase apo thn microsoft to windows media encoder 7<BR>einai tsampa kai einai katapliktiko<BR>ego me karta tv tuner 20000 drx,mporo kai grafo se tetoies analiseis kai malista me sympesh kaliteri apo divx<BR>ego syndesei kai to video sthn eisodo tou tvtuner kai mporo na grafo se ypsiles analiseis,se terastia simpiesh kai kali piotita<BR>Mono pou gia na grapseis se ypsiles alaniseis se real time prepei na exeis isxirotato pc PIII 700 kai pano oste na prolavenei na sympizei grigora kai na min xanei kare<BR>Dokimase to kai tha me thimithis,kai gia oti apories ksanagrapse<BR>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sosimple γίνεται να μας πεις τι άλλες απαιτήσεις έχει το πρόγραμμα που προτείνεις(εκτός απο την ταχύτητα του επεξεργαστή).Πες μας για παράδειγμα απαιτήσεις σε μνήμη,ταχύτητα σκληρου δίσκου κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δοκιμή έγινε αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος από την ποιότητα του παραγόμενου video (VideoCD). Το πρόγραμμα <BR>Cyberlink PowerVCR II (η εταιρεία που έχει το PowerDVD) που έχω δοκιμάσει τα καταφέρνει πολύ πολύ καλύτερα. Αν διαθέτει κανείς και πολύ ισχυρό μηχάνημα το πρόγραμμα υποστηρίζει<BR>(έτσι λέει) capturing σε mpeg2 720*480.<BR>Εγώ έχω ενα Pentium ΙΙΙ 550 με 256 ram και καταφέρνω μετα βίας mpeg1 (352*288) δηλαδή σε VideoCD ποιότητα αλλά μερικές φορές έχω lost frames. Φαντάζομαι με πιο ισχυρό μηχάνημα ίσως το πρόβλημα λυθεί. Θα πρότεινα να το δοκιμάσει όποιος ενδιαφέρεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...