Προς το περιεχόμενο

Συντηρηση μιας porsche


stefplak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζητω εκ των προτερων συγνωμμη εαν ειναι λιγο ασχετο το post αλλα θελω να μαθω.Σκεφτομαι λοιπον να αγορασω μια Porsche boxter απο την Γερμανια...ενταξει την φερνω ,την χαιρομαι ,αλλα συντηρηση?θα ηθελα λοιπον οσοι γνωριζεται να με ενημερωσετε στο ποσο κοστιζει μια συντηρηση ενος τετοιου αυτοκινητου...,δηλαδη ,ποιο συγκεκριμα ενας καθρεφτης ,ενα παμπριζ, ενας δισκος, ποσο θα κανουν????Τα service ποσο κοστιζουν????Μια αλλαγη λαδιου...ολα αυτα.Ξερω οτι θα ειναι πιο ακριβα σε σχεση με ενα απλο αυτοκινητο...πχ την αλφα που εχω τωρα...παιδια οσοι γνωριζεται απο προσωπικη εμπειρια η απο φιλους θα ηθελα την γνωμη σας....ευχαριστω πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζεις οτι με ένα απλό τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία ή σε ένα εξουσιοδοτημένο συνεργείο θα μάθαινες καλύτερα αυτό που ζητάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια δεν μπορω να παρω ξεκαρφωτα σε μια αντιπροσωπεια και να πω πες τε μου ποσο κανουν...αυτοι μπορουνε να σου πουνε και ψεμματα...εαν καποιος εχει προσωπικη εμπειρια ηθελα να μαθω παντως ευχαριστω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ ίσως σε κανένα porsche club στο internet να βρείς καλύτερη ενημέρωση.

Εδώ μέσα όλοι έχουμε σωφέρ να τα κανονίζουνε αυτά και δεν ξέρουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα πας αντιπροσωπεία ξέρεις τι σε περιμένει.Θα έλεγα καλύτερα να ψαχτείς ή από ebay ή από οnline μαγαζιά.Παράδειγμα.

Εγώ αγόρασα πρόσφατα μπροστινά αμορτισερ και την πιο φτηνή προσφορά από μαγαζί την βρήκα 340.Το ίδιο από ebay 230 με αποστολή.Ή τα λάδια που βάζω στο Ζ3 mobil1 0-40 εδώ γερμανία τα μαγαζιά το 5λιτρο το έχουν στο κατοστάρικο.Με 45 από ebay ξόφλησες.

Αντιπροσωπεία μόνο αν δεν έχεις άλλη επιλογή.

Επειδής το έχω σκοπό και εγώ για την boxster και είχα τέτοιες αμφιβολίες για το κόστος,τα ψιλοκοιτάζω κάπου κάπου τα μαγαζιά για το τι παίζεται.Εντάξει δεν είναι και τόσο πανάκριβη η συντήρησή του όσο η τιμή της βενζίνης που δεν σταματάει.

Πάντως τέλεια επιλογή η porsche, άσχετα αν η boxster είναι το πιο φτηνό της μοντέλο,είναι μία από τα ποιοτικότερες αυτοκινητοβιομηχανίες με αμάξια που δεν τα φθήρει ούτε ο χρόνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μέσα όλοι έχουμε σωφέρ να τα κανονίζουνε αυτά και δεν ξέρουμε!

 

χαχαχαχα ωραίος ... η καλύτερη ατάκα που άκουσα τελευταία ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την στιγμη π χεις τα 40χιλ στο χερι για να τα δωσεις για μια πορσε γιατι σε ενδιαφερουν τα σερβις?ετσι κ αλλιως ειναι εκτος εγγυησης οποτε θα πηγαινες εκτος αντ/πειας...ε απο κει κ περα αν εχεις ορεξη κ χρονο ή ψαχνεις για μαγαζια με ανταλακτικα ή τα παιρνεις απο ebay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζήτημα είναι οτι αγοράζει πορσε. Δεν αγοράζει opel astra, golf ή seat ibiza απο τα οποία είναι γεμάτη η Ελλάδα. Οπότε θα υπάρχει μια δυσκολία στο να βρει μεταχειρισμένα ανταλλακτικά σε οποιοδήποτε κατάστημα.

 

stefplak: Εγώ θα πρότεινα να ψάξεις να βρεις ποια καταστήματα φέρνουν ανταλλακτικά ή κάνουν σέρβις σε πόρσε και να πάρεις τηλέφωνο για να ρωτήσεις τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός... ας βάλει και τα έξοδα για θέση σε παρκινγκ, γιατί αν την παρκάρει μέσα στην Αθήνα την βλέπω να γεμίζει χτυπήματα και χαρακιές απο την πρώτη εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητω εκ των προτερων συγνωμμη εαν ειναι λιγο ασχετο το post αλλα θελω να μαθω.Σκεφτομαι λοιπον να αγορασω μια Porsche boxter απο την Γερμανια...ενταξει την φερνω ,την χαιρομαι ,αλλα συντηρηση?θα ηθελα λοιπον οσοι γνωριζεται να με ενημερωσετε στο ποσο κοστιζει μια συντηρηση ενος τετοιου αυτοκινητου...,δηλαδη ,ποιο συγκεκριμα ενας καθρεφτης ,ενα παμπριζ, ενας δισκος, ποσο θα κανουν????Τα service ποσο κοστιζουν????Μια αλλαγη λαδιου...ολα αυτα.Ξερω οτι θα ειναι πιο ακριβα σε σχεση με ενα απλο αυτοκινητο...πχ την αλφα που εχω τωρα...παιδια οσοι γνωριζεται απο προσωπικη εμπειρια η απο φιλους θα ηθελα την γνωμη σας....ευχαριστω πολυ...

 

 

Φιλε να ξέρεις ότι τα γνήσια ανταλλακτικά του κοστίζουν πολύ περισσότερα από ότι σε ένα συνηθισμένο αμάξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...