Προς το περιεχόμενο

Για Ρεκόρ Γκίνες πάει ο Firefox 3


DIMITRISG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

[offtopic]

Μακριά το πας... Τι εννοείς εθνικιστικές υστερίες; Δε βγήκε κανείς με πανό στους δρόμους, απλά, λέμε, δε μας αρέσει το πως λέτε την τάδε χώρα και δε σας βοηθάμε να τσιμπήσετε το ρεκόρ. Επειδή έτσι γουστάρουμε, απλά πράγματα, σα να λέμε δε μου αρέσει η φάτσα σου. Δε χρειαζόμαστε καν να εξηγήσουμε γιατί...

[/offtopic]

Οκ απλά το θέμα έχει καταντήσει κουραστικό. Διαφωνούμε με το όνομα Μακεδονία αλλά δε χρειάζεται να χαλάμε κάθε φορά ένα θέμα (που πάλι το χαλάσαμε:P). Όπως και κάθε είδηση για PS3 θα καταλαλήξει σε PS3 vs X360 (και το ανάποδο) όπως και καθε είδηση για Linux, windows κλπ θα καταλήξει σε windows vs Linux, Vista vs XP κλπ κλπ.

 

Ρε γμτ και γω οταν κοιταω καπου που εχει διαφορες χώρες, το μάτι μου πέφτει πάνω στα Σκόπια ΠΑΝΤΑ λες και χει μαγνητη

Και εμένα παραδόξως :P

 

Και όσο για το θέμα μας εγω συνειδητά δε πρόκειται να συμμετέχω σε αυτό γιατί απλά δε με ενδιαφέρει (και όχι επειδή θίχτηκα για τα ...Σκόπια). Με το που θα αντιληφθώ την τελική έκδοση του 3 θα τον κατεβάσω (άλλωστε τον χρησιμοποιώ από την beta 3), αν τύχει και το κατεβάσω τότε έχει καλώς.

 

Και κάτι άσχετο (πάλι), αν ήταν να για να το παίξουμε πατριώτες να μποϊκοτάρουμε το firefox 3 που μέσα στις χώρες αναφέρει τα Σκόπια ως Μακεδονία, τότε έχω την αίσθηση ότι θα πρέπει να μποϊκότάρουμε την πλειοψηφία των προϊόντων γενικώς. Σιγά μη το κάνει κανείς.:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ ευχαρίστως θα συμμετείχα και εγώ , αν είχε τα Σκόπια σωστά γραμμένα ....

 

συμφωνω απολυτα,νομιζω οτι οι ελληνες χρηστες πρεπει να το σαμποταρουν,για να αναρωτηθουν,να ψαχθουν,να καταλαβουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχχ με πρόλαβες...δν είχα δει καθόλου τν κεντρική σελίδα κ μόλις έκανα θέμα...

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=256847

 

τέσπα αυτό που έλεγα κ εκεί,είναι πώς θα μας ειδοποιήσουν αν δν συμπληρώσουμε κάποιο email;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφεύγουμε από το θέμα νομίζω.

Το drop down που χρησιμοποιείται στο site είναι προφανώς μια έτοιμη λίστα που χρησιμοποιείται σε άπειρες ιστοσελίδες. FYROM λέμε μόνο στην Ελλάδα τη γείτονα χώρα. Όλος ο κόσμος την ξέρει έτσι όπως αναφέρεται είτε συμφωνούμε είτε όχι και με το να σνομπάρουμε το εν λόγω project για αυτόν τον λόγο δεν μου πολυστέκει.

 

Δε λέω ότι συμφωνώ με την ονομασία, για να μην παρεξηγηθώ.

 

Άσχετο αλλά τα περισσότερα Pledges στα Βαλκάνια τα χει η Αλβανία. Απλά μου κανε εντύπωση. Επίσης 4 χώρες έχουν από 9 (που είναι κι ο μικρότερος αριθμός συμμετοχών). Ναι, δεν την παλεύω.[

 

Κανετε μεγαλο λαθος αν αντιμετωπιζετε ετσι το θεμα(ολοι ετσι την λενε...,αμερικανοι ειναι κ.τ.λ),οπου το βλεπουμε πρεπει να αντιδρουμε,να τους δινουμε να το καταλαβαινουν,ασε που στην encarta την λενε με το σωστο ονομα τους fyrom,αυτοι δεν ειναι αμερικανοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανετε μεγαλο λαθος αν αντιμετωπιζετε ετσι το θεμα(ολοι ετσι την λενε...,αμερικανοι ειναι κ.τ.λ),οπου το βλεπουμε πρεπει να αντιδρουμε,να τους δινουμε να το καταλαβαινουν,ασε που στην encarta την λενε με το σωστο ονομα τους fyrom,αυτοι δεν ειναι αμερικανοι?

 

officially Republic of Macedonia

 

http://www.britannica.com/ebc/article-9370838

 

Μετά την BRITANNICA και το BBC στο κόλπο προπαγάνδας για τα Σκόπια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανετε μεγαλο λαθος αν αντιμετωπιζετε ετσι το θεμα(ολοι ετσι την λενε...,αμερικανοι ειναι κ.τ.λ),οπου το βλεπουμε πρεπει να αντιδρουμε,να τους δινουμε να το καταλαβαινουν,ασε που στην encarta την λενε με το σωστο ονομα τους fyrom,αυτοι δεν ειναι αμερικανοι?

 

Πρώτα-πρώτα δε μίλησα γενικά για το θέμα το Σκοπίων. Μίλησα για τον Firefox σε συνάρτηση με το ζήτημα αυτό.

Δηλ. αν από Ελλάδα έχουν αντί για 10000 pledges μόνο 5000 ή 10, πιστεύεις ότι θα καταλάβουν ή θα ασχοληθούν με το γιατί συνέβει αυτό;

Εφόσον θεωρείς τόσο σημαντικό να μάθουν οι webmasters του site/developers του FF σχετικά με το ζήτημα, τους έστειλες κάποιο email να τους το εξηγήσεις και να διαμαρτυρηθείς; Ή θεωρείς πως με τη μη συμμετοχής σου/μας στο project γίνεται αυτομάτως γνωστός κι ο λόγος της;

Αν θες μη μου πεις για την ευρύτερη σημασία του Σκοπιανού. Μιλάμε για το συγκεκριμένο site που γίνεται λόγος σ' αυτό το topic. Αλλιώς πάμε μπλα μπλα.

 

Ακόμα και στο site της encarta, για δες τι τίτλο έχει η σελίδα στη μπάρα του browser σου.

Επίσης για να καταλάβω που έγκειται η διαφωνία, θα ήταν εντάξει αν έλεγε Macedonia (Former Yugoslav Republic Of);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι πως το πάνε μερικοί θα βγαλουνν μέχρι και τον καζαντζάκη εθνικιστή !!!

Πραγματικά ανυπομονώ την ημέρα να περάσω στο trash ton firefox !!

Κατι πρέπει να γίνει με to Opera ,πότε θα βγεί installer για το flash ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φορα να μπορουσαμε να κρατησουμε ενα θεμα στην ουσια και να μην το μεταλλασουμε.

εμαs δεν μαs ενδιαφερει το πολιτικο σκελοs μαs ενδιαφερει το τεχνολογικο.

εαν θελουμε να κανουμε πολιτικη για την ονομασια των Σκοπιων,αs ανοιξουμε αλλο νημα να πουμε τιs αποψειs μαs.

Η ειδηση ειναι οτι δικαιωs εξαπλωνεται η χρηση του firefox και επιτελουs αs ξεκολησουν και οι τελευταιοι λατρειs του ΙΕ για να δουν το φωs τουs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι πως το πάνε μερικοί θα βγαλουνν μέχρι και τον καζαντζάκη εθνικιστή !!!

Πραγματικά ανυπομονώ την ημέρα να περάσω στο trash ton firefox !!

Κατι πρέπει να γίνει με to Opera ,πότε θα βγεί installer για το flash ????

 

Πάντα μπορούσες να βάλεις το flash, αρκεί να το εγκαταστήσεις μέσω του opera. Εκτός αν εννοούσες ότι πρέπει να είναι προεγκατεστημένο, πράγμα που συμφωνώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι πως το πάνε μερικοί θα βγαλουνν μέχρι και τον καζαντζάκη εθνικιστή !!!

Πραγματικά ανυπομονώ την ημέρα να περάσω στο trash ton firefox !!

Έλα δημοσιογράφε, αυτό που ήθελα να πω και το είπα με άλλα λόγια το λέει καλύτερα ο xolloth

 

μια φορα να μπορουσαμε να κρατησουμε ενα θεμα στην ουσια και να μην το μεταλλασουμε.

εμαs δεν μαs ενδιαφερει το πολιτικο σκελοs μαs ενδιαφερει το τεχνολογικο.

εαν θελουμε να κανουμε πολιτικη για την ονομασια των Σκοπιων,αs ανοιξουμε αλλο νημα να πουμε τιs αποψειs μαs.

Η ειδηση ειναι οτι δικαιωs εξαπλωνεται η χρηση του firefox και επιτελουs αs ξεκολησουν και οι τελευταιοι λατρειs του ΙΕ για να δουν το φωs τουs.

 

Θα είσαι πολύ πατριώτης που θα πετάξεις στον trash τον Firefox (και γενικότερα απευθύνομαι σε όσους έχουν ίδιες βλέψες για τους ίδιους λόγους). Θα είναι μία πράξη που θα γίνει παγκόσμια γνωστή και θα οδηγήσει σε μία σειρά αλυσιδυτών γεγονότων όπου στο τέλος το καλό θα θριαμβέυσει και τα Σκόπια δε θα είναι γνωστά ως Μακεδονία αλλά με ένα όνομα που θα θέλει η Ελλάδα. *** και στο βάθος ακούγεται μία επική/δραματική μουσική ή ο εθνικός ύμνος, εσείς επιλέγετε ***

 

Χαλαρώστε, το θέμα μιλάει για το ρεκόρ των download που θέλει να επιτύχει η ομάδα μαρκετινγκ. Σε άλλο θέμα ποιο σχετικό θα μπορούσαμε να εκφράσουμε τη διαφωνία μας που τα Σκόπια είναι γνωστά ως Μακεδονία...

 

ΕDIT:

 

ΥΓ. Αν δε σας το είπανε τον firefox μπορείτε να τον πετάξετε όσες φορές θέλετε στον trash! Βέβαια! Και μάλιστα μπορείτε να ξεκινήσετε από την έκδοση 1.0 κιόλας και να φτάσετε στην τρέχουσα 3.0 rc1! Και το καλύτερο?! Μπορείτε να το κάνετε όσες φορές θέλετε, σαν προπόνηση μέχρι να βγει επίσημα η 3.0!:P:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοι Ελληναράδες, έχετε πρόβλημα! ΚΑΙ η microsoft αποκαλεί την ακατονόμαστη χώρα στα βόρεια σύνορά μας Macedonia!

http://www.microsoft.com/windows/downloads/ie/getitnow.mspx (Ανοίξτε το dropdown στην παράγραφο Order a cd)

Βαριέμαι να ψάξω αλλά είμαι σίγουρος ότι κάτι θα βρείτε και στο site του Opera.

Εμπρός, απεγκατάσταση τώρα!

Για την Ελλάδα ρε γαμώτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...