Προς το περιεχόμενο

Για Ρεκόρ Γκίνες πάει ο Firefox 3


DIMITRISG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε μαγκες έλεος, ριξτε καμια ματιά στα προηγούμενα post όλοι οι browser αναφέρουν στα site τους τη χώρα αυτή ως Macedonia γι αυτό δείξτε την ελληνοφροσύνη σας, απεγκαταστήστε τα όλα και σταματήστε το browsing μπας και ησυχάσουμε όλοι οι υπόλοιποι. Άντε πάω να πιώ καμια μπύρα να ξελαμπικάρω γιατί συγχίστηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πιστεύω ότι απλά δεν έχει δωθεί η αντίστοιχη δημοσιότητα σε αυτό το θέμα.

 

Δεν το έχω δει ούτε σε ένα blog. Ούτε σε ένα forum. Εγώ προσωπικά, το είδα σε ένα forum του εξωτερικού, μετά ήρθα στο Insomnia και έκανα ένα καινούριο thread σχετικά.

Θα συμφωνήσω, 1η φορά το είδα εδώ και αν το συνδυάσουμε και με την "Ελληνοφρένεια" που έχει χτυπήσει πολλούς... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν θα παρακαλούσα τους αγαπητούς πατριώτες κ εθνικιστές, να μην μας τα πρήζουν με τα Σκόπια.Είναι διεθνώς γνωστά με αυτό το όνομα.Όλες οι εταιρίες λογισμικού τα ανεφέρουν ΚΑΙ θα τα αναφέρουν έτσι δεν πάμε να χτυπάμε τον κώλο μας κάτω.Αντί να ασχολήστε με ΠΙΟ σοβαρά θέματα όπως η οικονομία και η παιδία της χώρας ασχολήστε με τις μαλακίες που σας φουντώνει ο κάθε μαλάκας "πατριώτης".Wake up and smell the Coffe! Και η Ελλάδα λέγεται Greece από την τούρκικη λέξη.Λοίπον ξεσηκωθείτε να μας λένε Hellas παγκοσμίως από εδώ και στο εξής.Η υστερία και και ο αυνανισμός θα μας πάει μπροστά.Και αν εσείς νομίζετε, οτι δείχνετε την γνησιότητά σας ως Έλληνες,μπουκοτάρωντας τον FF που στο κάτω-κάτω στα @@ του σας έχει γραμμένους ,δείχνετε τον δείκτη νοημοσύνης σας.Άντε Unistall τα πάντα που λένε macedonia να σας ΔΩ!Πανάθεμά σας,βρίσκεστε σε φόρουμ Τεχνολογίας κ εξέλιξης και συμπεριφέρεστε λες και είστε στο Forum του ellinaras.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι πως εμείς οι Έλληνες νομίζουμε πως είμαστε το κέντρο τού κόσμου αλλά δεν συμμερίζονται την ίδια άποψη παντού στον κόσμο.

Από την άλλη πάλι οι Σκοπιανοί επειδή ξέρουν πως δεν έχουν τίποτα να επιδείξουν παλεύουν γιά το όνομα πού θα τούς κρατήσει κατά τη γνώμη τους ζωντανούς στο διεθνές γίγνεσθαι.Φανταστείτε ότι κάπου σήμερα διάβασα ότι οι Σκοπιανοί διεκδικούν με στοιχεία την καταγωγή καί της βασίλισσας Κλεοπάτρας της Αιγύπτου!Καί δεν κάνω πλάκα.Φαίνεται σαν λαός οι γείτονες έχουν μιά μανία να θεωρούν εαυτούς απόγονους των μεγάλων μορφών της Ιστορίας.

Είδατε πόσο σπουδαίος web browser είναι ο firefox? Ανοίγει ευρύτερους προβληματισμούς!

( Μεταξύ μας το τελευταίο το έγραψα για να μην είμαι τελείως off topic :o )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα μερικά άτομα είναι για γέλια... τους πειραξε η ονομασία μακεδονία.. ΕΛΕΟΣ!!! ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΝ ΛΕΕΙ ΕΤΣΙ! ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ. ΠΟΥ ΔΙΑΟΛΟ ΖΕΙΤΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ?

χαΧαχΑΧΑΧαχΑχΑΧαχΑΧαΧαΧαχΑχΧαχΑχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα μερικά άτομα είναι για γέλια... τους πειραξε η ονομασία μακεδονία.. ΕΛΕΟΣ!!! ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΝ ΛΕΕΙ ΕΤΣΙ! ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ. ΠΟΥ ΔΙΑΟΛΟ ΖΕΙΤΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ?

χαΧαχΑΧΑΧαχΑχΑΧαχΑΧαΧαΧαχΑχΧαχΑχα!

 

Όντως! Ρε παιδιά έλεος, ξεκολάτε. Πως να την αποκαλέσουν; Νομίζετε ότι υπάρχει η περίπτωση οι develpoer να ξέρουν έστω και περιληπτικά την παρέμβαση της Ελλάδας για το όνομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, το (μπιπ) λίγο το thread σχεδόν όλοι σας.

 

On-topic τώρα (για να ρίξω το δεύτερο flame του thread)... Έχω πάψει να ασχολούμαι με το Firefox. Ελπίζω μόνο, για το καλό της community να δώσουν το βάρος στο να τον κάνουν λίγο πιο σοβαρό browser και όχι στο να σπάνε ρεκόρ και άλλες γελοιότητες. (Και μετά μας πειράζει η Microsoft και τα multitouch....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, το (μπιπ) λίγο το thread σχεδόν όλοι σας.

 

On-topic τώρα (για να ρίξω το δεύτερο flame του thread)... Έχω πάψει να ασχολούμαι με το Firefox. Ελπίζω μόνο, για το καλό της community να δώσουν το βάρος στο να τον κάνουν λίγο πιο σοβαρό browser και όχι στο να σπάνε ρεκόρ και άλλες γελοιότητες. (Και μετά μας πειράζει η Microsoft και τα multitouch....)

 

δηλ ο 3 δεν είναι σοβαρός φυλλομετρητής; Από πότε; :rolleyes:

 

να υποθέσω ότι δεν τον έχεις δοκιμάσει και ότι χρησιμοποιείς Οπερα; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η Ελλάδα λέγεται Greece από την τούρκικη λέξη.Λοίπον ξεσηκωθείτε να μας λένε Hellas παγκοσμίως από εδώ και στο εξής.

 

The modern English adaptation of Greek is derived from the Latin Graecus, which in turn originates from Greek Γραικός (Graikos) the eponymous of the Γραικοί (Graikoi), a Boeotian tribe that migrated to Italy in the 8th century BC, and it is by that name the Hellenes were known in the West. Homer, while reciting the Boeotian forces in the Iliad's Catalogue of Ships, provides the first known reference to a Boeotian city named Graea,[30] and Pausanias mentions that Graea was the name of the ancient city of Tanagra.[31] Cumae, a city lying to the west of Neapolis (now Naples) and south of Rome, was founded by Cymaeans and Chalkideans as well as Graeans who by coming into contact with Romans may very well be responsible for naming all Hellenic speaking tribes Graeci. The modern Italian city of Grai was also founded in antiquity by Graeans.

 

 

Aristotle, our oldest source mentioning the word, states that a natural cataclysm swept across central Epirus, a land where its inhabitants used to be called γραικοί (Graecoi) and were later named Hellenes (Έλληνες).[32] In Hesiod, Graecus is a Deucalionid, and the word seems to be related with γηραιός (geraius, anile), which was the title given to the priests of Dodona. They were also named Σελλοί (Selloi)—which shows the relation between the two basic names of the Greeks. The dominant theory on the colonization of Italy has it that part of the people living in Epirus crossed Dodona and migrated to Phthia, becoming infamous as Hellenes the tribe Achilles led to Troy. The remaining part merged with other tribes that arrived later, without losing its name. From there they traveled westwards to Italy, before the first wave of colonists in the 8th century BC arrived at Sicily and southern Italy.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Greek_%28name%29#Hellenes_.28.CE.88.CE.BB.CE.BB.CE.B7.CE.BD.CE.B5.CF.82.29

 

καποια ατομα πρεπει να μαθουν ιστορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι απλό. Εάν ένα πρόγραμμα, οποιοδήποτε, σου κάνει, το χρησιμοποιείς, αφού πρώτα το δοκιμάσεις. Αν όχι...

Εμένα, μέχρι στιγμής, δεν με έχει πείσει ο συγκεκριμένος browser. Αν η νέα version παρουσιάζει βελτιώσεις σε σχέση με την παλιά, τότε έχει καλώς...

edit: τώρα είδα τα δύο προηγούμενα μηνύματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, το (μπιπ) λίγο το thread σχεδόν όλοι σας.

 

On-topic τώρα (για να ρίξω το δεύτερο flame του thread)... Έχω πάψει να ασχολούμαι με το Firefox. Ελπίζω μόνο, για το καλό της community να δώσουν το βάρος στο να τον κάνουν λίγο πιο σοβαρό browser και όχι στο να σπάνε ρεκόρ και άλλες γελοιότητες. (Και μετά μας πειράζει η Microsoft και τα multitouch....)

 

Εγώ τον 3 δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα, αν υπάρχει σε beta Χρησιμοποιώ την 2.0.0.14 και είναι αρκετά σοβαρός browser μπορώ να πω.Τουλάχιστον αρκετά πιο σοβαρός από τον explorer.Έχει απλότητα,ευχρηστία,άπειρα add-ons,ασφαλής και δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις.Δηλ.τι είναι αυτό που δεν το κάνει σοβαρό?Η συγκρισή του με τον όπερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλ ο 3 δεν είναι σοβαρός φυλλομετρητής; Από πότε; :rolleyes:

 

να υποθέσω ότι δεν τον έχεις δοκιμάσει και ότι χρησιμοποιείς Οπερα; :P

 

Ο Firefox όσο καιρό τον χρησιμοποιούσα (παράλληλα με τον Opera) δε με ενθουσίασε καθόλου. Δε γνωρίζω αν η έκδοση 3 τον έκανε αρκετά καλό, γιατί όπως είπα δεν ασχολούμαι πια μαζί του, αλλά ελπίζω να τον έκανε [αρκετά καλό] για το καλό του συνόλου των χρηστών του. Νομίζω το έγραψα και πριν σαφώς και επομένως δε χρειαζόταν αυτή η μικρή διευκρίνιση. :-)

 

Η βασική μου ένσταση δεν είναι στο αν ο Firefox είναι καλός ή όχι, αλλά στο κυνήγι ηλίθιων (κατά τη γνώμη μου - τουλάχιστον σε ό,τι αφορά software) ρεκόρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...