Προς το περιεχόμενο

ALFRED HITCHCOCK - The Master of Suspense


MadMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Arial">quote:</font><HR>Originally posted by MadMan:<BR><B>Νομίζω ότι όλοι έχουν δει κάποια ταινία του και έχουν μείνει με τα μάτια κολλημένα από αγωνία. Προσωπικά, δεν θα ξεχάσω πιτσιρικάς όταν είχα παρακολουθήσει για πρώτη φορά Hitchcock και συγκεκριμένα το Phycho σε ένα θερινό σινεμά.<BR>Θυμάμε ότι ήμουν κάπως έτσι!</B><HR></BLOCKQUOTE><P>Μην ψάχνεις....Είδα το Psycho μέρα μεσημέρι και έκανα 3 μήνες να ξεχάσω την τρομαχτική στιγμή στο μπάνιο...Το θυμόμουνα και τα έκανα επάνω μου....ʼς τα να πάνε...Για μένα, είναι ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ του ΤΡΟΜΟΥ.....<P>Φιλικά,<BR> [email protected] <P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφερω επισης οτι οταν το Psycho βγηκε στους αμερικανικους κινηματογραφους, η αφισα εγραφε "Μη δειτε την ταινια απο τη μεση!". Προφανως αναφεροταν στη προτοτυπια του σεναριου οπου η βασικη πρωταγωνιστρια πεθαινει στα πρωτα 30' της ταινιας!! Μερικοι ανεγκεφαλοι ειχαν αντιδρασει πανω σε αυτο το ανηκουστο για την εποχη γεγονος. Κατι τετοιο δεν πτοησε βεβαια την εισπρακτικη επιτυχια της ταινιας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...