Προς το περιεχόμενο

Top Gear BBC 2


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή δύο τέτοιες πινακίδες και το ένα βρέθηκε για να γίνει το γύρισμα, Δεν τρώω πρόλογο 2015 έχουμε

 

2 τέτοιες πόρσε, μια πινακίδα* (υποθέτω, ακόμα περιμένω source εγώ)

 

Αλλα το ότι ο Jeremy είναι @ακι είναι γεγονός οπότε ούτε και γω νομίζω να ταν εντελώς τυχαία η ότι είναι αθώο πουλάκι ξερωγω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 719
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε όχι και ρατσιστές. Ακόμα και την "ψωροπερηφάνειά" τους, την ισορροπούν με χοντρές δόσεις αυτοσαρκασμού συνήθως.

Προσωπικά δεν ξέρω κανέναν "περήφανο" να αυτοσαρκάζεται. Για την ακρίβεια, το ακριβώς αντίθετο θεωρώ κανόνα.

 

Οι επιλογές στις πινακίδες πάντως, ακόμα και στα όρια του χαβαλέ που νόμιζαν πως ίσως προκαλούσαν, ήταν εντελώς ηλίθια ιδέα.

Όχι επειδή προκάλεσαν τους Αργεντίνους (καλοί μαλάκες και αυτοί), αλλά επειδή ο συγκεκριμένος πόλεμος είναι ένα γεγονός για το οποίο καμία από τις 2 χώρες δεν θα έπρεπε να νιώθει υπερήφανη.

Ήταν ένα ακραίο πολιτικό παιχνίδι από 2 καταπιεστικά καθεστώτα (Θάτσερ από την μία, δικτατορία από την άλλη) τα οποία παρέπαιαν, και δοκίμασαν την σίγουρη λύση εθνικιστικής παράνοιας για να επιβιώσουν.

 

Και οι μαλάκες στην μέση να σκοτώνονται.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επιτελους Top Gear μετά από ένα χρόνο, και με βαρβάτη σειρά 10 επεισοδίων αλά παλιά! Πολύ καλό το πρώτο επεισόδιο και το τρέιλερ με τα όσα ακολουθούν πολλά υποσχόμενο.

 

 

Κλασικό Top Gear οι καρφίτσες με την σημαία της Χιλής :D

Κι ως ποδηλάτη με πόνεσε πολύ το παναάκριβο χαλασμένο ποδήλατο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κλασικό Top Gear οι καρφίτσες με την σημαία της Χιλής :D

 

Κι ως ποδηλάτη με πόνεσε πολύ το παναάκριβο χαλασμένο ποδήλατο...

 

 

Επιτέλους νέα δυνατή σεζόν!

 

Επίσης δε μου άρεσε εκεί που τρόλαρε πως θα έλεγε κάτι σημαντικό (να ζητήσει συγγνώμη προφανώς)! Όντως κλασσικό top gear εδώ, από αυτά που δε συμπαθώ καθόλου στη σειρά! Είναι βέβαια άλλα που λατρεύω!  :-)

Όσο για το ποδήλατο, σιγά... εδώ δε τους νοιάζει για ζημιές σε πανάκριβα supercars, το ποδήλατο θα τους νοιάξει (ή θα μας πονέσει αντίστοιχα)!

 

Εγώ το άλλο θυμήθηκα μόλις το είδα όντας ποδηλατης με ίδια εμπειρία! (πτώση από γλίστρημα στις ράγες στο λιμάνι της Πάτρας (στην Ηρ.Πολυτεχνείου για όσους ξέρουν) ένα βράδυ με βροχή (χώρια το πώς και το γιατί :unsure:)

Καταρχήν δε μπορείς να φανταστείς πόσο εύκολα πέφτεις ακόμη και με mountain με χωμάτικα λάστιχα (εμού) πόσο μάλλον με τα slick της κούρσας (ίσως και οι 1-2-3 μοίρες κλίση να σε ρίξουν!)

Μου έχει μείνει και δε θα ξεχάσω ποτέ την εικόνα με τα φώτα να πλησιάζουν κατά πάνω μου πριν σταματήσουν!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ακόμα κι αν δεν πάθαινε έτσι ζημιά το ποδήλατο, εύκολα το πέταγαν στο ποτάμι στο τέλος της εκπομπής...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...