Προς το περιεχόμενο

Pearl Harbor


Pads

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Grafw twra pou molis girisa apo thn aithousa kai mou einai freskes oi skhnes...kai den thelw na krinw kata poso istorika akrivhs htan (einai apla mia diaskedastikh tainia).<BR>Loipon einai opws fainetai kai sto trailer mia tainia me katapliktika efe. Se kanena shmeio den skeftesai pws oti vlepeis einai kalosxediasmena grafika. H kamera einai poli eksipna topothethmenh wste na vlepeis thn drash alles fores pao ta matia enos pilotou zero kai allote apo ta matia enws nafth panw se kapio plio. <BR>Einai genika kaloskinothethmenh alla pasxei apo ypothesh. To love story tou titanikou einai poli anwtero. <BR>Padws efiga apo thn aithousa ikanopoihmenos.<p>[ 02-06-2001: Message edited by: Pads ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη ώρα... το love story... πώς γνωρίστηκαν, πώς τα έφτιαξαν, τι ωραία που περνούσαν, πώς έφυγε αυτός φαντάρος στον πόλεμο... κλααααμα τα κορίτσια (που γιαυτό πήγαν να δουν την ταινία, σιγά μην τις ενδιέφερε η επίθεση των Γιαπωνέζων). Γιατί θα πρέπει κάθε περιπέτεια να έχει και ένα love story για τις γκόμενες;! Και γιατί θα πρέπει το love story να είναι σαν επεισόδιο από σαπουνόπερα;;;<P>Σε σφήνες, οι Γιαπωνέζοι, σε κάτι ψυχεδελικά σκηνικά να κανονίζουν τήν επίθεση. Λες και δεν είχαν αίθουσες συμβουλίων οι άνθρωποι και έπρεπε να συνεδριάζουνε στα χωράφια. Απολίτιστοι παιδί μου, όχι σαν εμάς τους Αμερικάνους...<P>Η δεύτερη ώρα ήταν η επίθεση... αυτή μου άρεσε. Απίστευτα γραφικά, πολύ καλή σκηνοθεσία και φωτογραφία. Μόνο σε μια σκηνή κατι CGI κύματα της θάλασσας φαίνονταν κάπως ψεύτικα, αλλά σιγά τώρα...<P>Η τρίτη ώρα ήταν το πώς οι Αμερικάνοι ανέκυψαν, πώς αντεπιτέθηκαν (ναι καλά) κτλ κτλ. Αυτό μου την έσπασε κάπως. Ηταν πολύ πατριωτικό. Οπως και άλλα κομμάτια της ταινίας. Αλλά, θα μου πεις, αν κάναμε κι εμείς ταινία την Έξοδο του Μεσολογγίου δεν θα την κάναμε πατριωτική την ταινία;<P>Τέλοσπαντων...<P>ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ η Kate Beckinsale. Πολύ παιδί! Για όσους σπάνε το κεφάλι τους να θυμηθούνε πού την ξαναείδανε, βρήκα ότι ήταν η συμπρωταγωνίστρια στο Shooting Fish, η Georgie... άλλη φάση εκεί, nineties, με κοντό μαλλί κτλ κτλ. Α, και είναι και Αγγλίδα.<P>ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ο επίλογος της Kate Beckinsale... "Το Pearl Harbor μας έβαλε στον πόλεμο. [...] Μετά το Pearl Harbor η Αμερική έμαθε ότι δεν μπορεί συνέχεια να ήτταται, και η Ιαπωνία έμαθε ότι δεν μπορεί συνέχεια να νικάει" Σιγά!<P>Στην Ελλάδα βγαίνει 31 Αυγούστου. Να πάτε να το δείτε, έχει πλάκα. Και μπορείτε να πάτε και με την γκόμενά σας, έχει πολύ love story. Σαν την Λάμψη ένα πράμα... ίντριγκες, πάθη, έρωτες, ωραία πράματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...