Προς το περιεχόμενο

Βάψιμο γυάλινης πόρτας


freedubus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έχω στο σπίτι μια πόρτα συρόμενη, απ' αυτές που είχαν τα παλιά σαλόνια, η οποία στο μεγαλύτερο μέρος της έχει γυαλί με γραμμές και "νερά". Το κακό είναι οτι περνάει φώς, ενώ δε θέλω. Προσπάθησα άπειρες φορές να καλύψω το γυαλί κολλώντας μαύρο χαρτί, αφίσες, ύφασμα κλπ. αλλά δεν εφαρμόζει τέλεια και αφήνει κενά, και επίσης η κόλλα δεν πιάνει και συνέχεια ξεκολλάει και πέφτουν τα υλικά. Να τρυπήσω το ξύλο γύρω γύρω για να καρφώσω δε θέλω.

 

Σκέφτηκα βάψω το γυαλί με μαύρη μπογιά, αλλά η απορία μου είναι: θα κόβει το φώς; Μετά, αν θελήσω, θα ξεβάφεται για να γίνει όπως πρώτα; Τι είδους μπογιά είναι κατάλληλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koλλησε καλυτερα καποιο ειδικο φιλμ στο μεγεθος και στην ποιοτητα που σε ενδιαφερει. Υπαρχουν σε διαφορα στυλ, αναλογως το ποσο φως θελεις να διαπερναει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι σαν το φιμε που βάζουν στα αυτοκίνητα να φανταστώ ε;

 

Αλλά δε με καταλάβατε, εσωτερική είναι η πόρτα και θέλω να κλείσει τελείως το τζάμι, να μην περνάει φως καθόλου. Να γίνει μαύρο! Και επειδή δεν μπορώ να καρφώσω σανίδια, ούτε να αλλάξω πόρτα, ψάχνω άλλο τρόπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρεις κόντρα πλακέ μετρημένο ακριβώς και το στερεώσεις με blue tag ή κάτι παρόμοιο? Βασικά είναι λίγο τσαπατσοδουλειά αλλά εφόσον υφάσματα και κόλλες δεν πιάνουν δεν μου έρχεται κάτι άλλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμείς στη δουλειά επειδή τα γραφεία μας είναι από γυαλί φτιάξαμε μία μακέτα και την εκτυπώσαμε και ήρθε ενας ανθρώπος και έβαλέ μια κόλα (σαν νερό τι να πώ ) και έχει κολήσει και δεν ξεκολάει με τίποτα ! Αμα ρωτήσεις θα βγάλεις άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη η λύση με το σπρέι και τη μπογιά, αρκεί να πλένονται μετά αν ξενοικιάσω (δε λέει να αγοράζω πόρτες). Και αυτό με τη μακέτα μου άρεσε, αλλά μονο αν ξεκολλάει...θα ρωτήσω. Ευχαριστώ ολους.

 

 

emo ????

 

Νοpe. Kiamo c8d585a5-82ec-43af-8a93-d2c36a179181.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε νοικιασμενο σπιτι θες να βαψεις γυαλι πορτας ?

 

ποιος τον ακουει τον ιδιοκτητη ....

 

Τεσπα θα μπορουσες να βαλεις μια βεργα πανω απο την πορτα και να κρεμασεις σκουρο υφασμα σαν κουρτινα ενα πραγμα

 

Και οταν φυγεις με το καλο να το βαψεις ωστε να κλεισουν τυχον τρυπουλες απο την βεργα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο ευκολο είναι να πασ να πάρεις ένα κοντρα πλακε στις διαστασεις του τζαμιού μείον ένα χιλιοστό, βάζεις 4 χαρτάκια (για να μην γρατζουνίσει) και το σμπρώχνεις στην πατουρα του τζαμιού. Το βάφεις ότι χρώμα θες και είσαι ένας ψινάκιος θεός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...