Προς το περιεχόμενο

Που πηγαν οι υπότιτλοι ;


LeChuck

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια ! <P>Νοικιασα το Τιγρης και Δρακος (Reg.2) και το Castaway (Reg.1) και προσπαθησα να τα κανω divX. Τα εκανα και τα δυο rip στο δισκο μου, και με το FlaskMPEG (την εκδοση στο RAM) ειπα να τα κανω divX. Διαλεξα το ifo απο το Open Media, επελεξα video , audio και υποτιτλους , και μετα απο τις ρυθμισεις ξεκινησε το encoding. Μετα απο ωρες ειδα οτι εχω video , εχω το audio που επελεξα αλλα οι υποτιτλοι ΑΦΑΝΤΟΙ !!! <P>Τι φταιει ;;;; Ας σημειωθει οτι το macrovision το εβγαλα κατα το ripping.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Akou na deis pos exei h douleia. To Flaskmpeg exei polles "problhmatikes" ekdoseis kai den mporei na krathsei ypotitlous me aytes. Phgaine sthn <A HREF="http://www.doom9.org" TARGET=_blank>www.doom9.org</A> (opou exei ta panta sxetika me ripping) psakse ligo ekei kai tha breis kapoies ekdoseis tou flaskmpeg pou exoun diorthomeno to bug gia tous ypotitlous. Me to castaway eixa to idio problhma me to Flask 0,6 eno me th diorthomenh ekdosh tou 0,594 pianei tous ypotitlous kanonika parolo pou einai progenestero.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx φιλε μου.<P>Επισης διαβασα σε φορουμ του divx.com οτι οταν κανεις encode και subtitles τοτε εαν η σειρα τους ειναι<P>Αγγλικα<BR>Ελληνικα<BR>Γαλλικα<BR>Εβραικα<P>και θες Ελληνικα τοτε πρεπει να επιλεξεις τα Γαλλικα. Αυτο το προβλημα παρατηρηθηκε στην ταινια Traffic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα λυθηκε τελικα. Κατεβασα την εκδοση 0.594h2 και δεν εχω προβλημα πλεον.<P>Μονο στο Castaway οταν επιλεγω το πρωτο English Audio , αναβοσβηνει γρηγορα το λαμπακι του δισκου και κολλαει το FlaskMPEG.<P>Επιλεγοντας το 2ο audio δεν ειχα προβλημα (μαλλον το πρωτο ηταν DTS και ισως γι'αυτο να κολλαγε το flaskMPEG)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...