Προς το περιεχόμενο

Αναβολη


vintage's_lover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει τροπος να παρω αναβολη απο τον στρατο εκτος απο το Ι.Ε.Κ.,το ΕΠΑ.Σ. ???Δεν εχω περασει πουθενα απο της πανελληνιες και ΘΕΛΩ να ξαναδωσω 2η φορα πανελλαδικες αλλα πως?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομίζω πως ναι, αλλα θα ζητήσεις αναβολή όταν παρουσιαστεις.

Γνωστός μου το έκανε αυτο 2 φορές.

την μία τον είχαν στείλει έβρο, δεν άντεξε και πήρε αναβολή.

την δεύτερη φορά παρουσιάστηκε κόρινθο και ξαναπήρε αναβολή, μια μέρα έκατσε. έτσι όπως μπήκε, έτσι έφυγε.

τρίτη αναβολή δεν δικαιούταν.

 

Υ.Γ. Η αναβολή που σου δίνουν είναι για 1 χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να πας τωρα στρατο για να μην εχεις αυτον τον βραχνα μετα που θα αποφοιτησεις. Σκεψου να τελειωνεις πχ Αγγλια και να σου κανει προταση μια σοβαρη εταιρεια για μια καλη θεση και εσυ να τους πεις "Σορρυ γινεται να περιμενετε 12 μηνες;"

 

Κι εγω μεγαλος πηγα στρατο και παρατησα δουλεια για να καταταγω και μαλιστα επελεξα να γινω ΔΕΑ γιατι δεν κολλουσα ηλικιακα με το υπολοιπο "κοπαδι". Ευτυχως εκεινη η δουλεια τοτε ηταν γτπ, τωρα θα την ζηλευαν πολλοι.

 

Και για αυτο που ειπατε πριν να δουλευεις, να σου ερθει χαρτι για στρατο και να σε απολυσουν δεν γινεται. Αμα σου ερθει χαρτι η απολυση ειναι παρανομη. Πας στρατο κανονικα και μολις απολυθεις μεσα σε 1 μηνα πας πισω στον εργοδοτη και ζητας την θεση σου πισω. Αν δεν στη δωσει θα πρεπει να σε αποζημιωσει χοντρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει τροπος να παρω αναβολη απο τον στρατο εκτος απο το Ι.Ε.Κ.' date='το ΕΠΑ.Σ. ???Δεν εχω περασει πουθενα απο της πανελληνιες και ΘΕΛΩ να ξαναδωσω 2η φορα πανελλαδικες αλλα πως?????[/quote']

 

Φίλος μου είχε γλιτώσει επιπλέον χρόνο με εμποροπλοιάρχων (δε πάτησε ποτέ )

 

Τον επόμενο όμως πήγε

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει τροπος να παρω αναβολη απο τον στρατο εκτος απο το Ι.Ε.Κ.,το ΕΠΑ.Σ. ???Δεν εχω περασει πουθενα απο της πανελληνιες και ΘΕΛΩ να ξαναδωσω 2η φορα πανελλαδικες αλλα πως?????

 

Αν θες απλά ένα χρόνο για να ξαναδώσεις μπορεί να σου δώσει το σχολείο, δε χρειάζεται να μπλέκεις ΙΕΚ, ΟΑΕΔ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιγω νεο θεμα, εστω οτι εχω παρει αναβολη απο το στρατο λογο σπουδων σε ελληνικο πανεπιστημιο μεχρι τα 28 μου, και εγω απο τα 24 μου εχω φυγει εξωτερικο. Αν εγω γυρισω πρωτη φορα πισω στην Ελλαδα στα 30 μου, τι γινεται? Θα με αρπαξουν με το που περασω τα συνορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιγω νεο θεμα, εστω οτι εχω παρει αναβολη απο το στρατο λογο σπουδων σε ελληνικο πανεπιστημιο μεχρι τα 28 μου, και εγω απο τα 24 μου εχω φυγει εξωτερικο. Αν εγω γυρισω πρωτη φορα πισω στην Ελλαδα στα 30 μου, τι γινεται? Θα με αρπαξουν με το που περασω τα συνορα?

 

1) θα σου ζητήσουν απολυτήριο το οποίο αν δεν το πας θα φας ένα μήνα επιπλέον θητεία (εξαγοράσιμο για 60 ευρώ νομίζω)

2) θα κηρυχτείς ανυπότακτος εξωτερικού (αφού θα σου στείλουν χαρτί στα 28 και δεν θα το πάρεις/δεν θα παρουσιαστείς) εκεί δεν ξέρω τι παίζει, σίγουρα αν σε βρουν Ελλάδα σε καλούν με την επόμενη ΕΣΣΟ και -νομίζω- παίζει επιπλέον θητεία/πρόστιμο.

 

Καλύτερα ρώτησε Link.png Site: εδώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...