Προς το περιεχόμενο

Η RAPIDSHARE απλοποιεί τους κανόνες περί DOWNLOAD.


Daimon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντάξει για το limit ανά ημέρα το καταλαβαίνω να κάνετε παράπονα. Αλλά να θέλετε και από πολλές IP να κατεβάζετε ταυτόχρονα, ε είναι λίγο υπερβολικό. Μαζεύονται δηλαδή τρεις φίλοι, αγοράζουν μια ετήσια για 60?, ήτοι 20? έκαστος και είναι ζάχαρη. Ε, τι, μαλ@κες είναι στην Rapidshare?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει για το limit ανά ημέρα το καταλαβαίνω να κάνετε παράπονα. Αλλά να θέλετε και από πολλές IP να κατεβάζετε ταυτόχρονα, ε είναι λίγο υπερβολικό. Μαζεύονται δηλαδή τρεις φίλοι, αγοράζουν μια ετήσια για 60?, ήτοι 20? έκαστος και είναι ζάχαρη. Ε, τι, μαλ@κες είναι στην Rapidshare?

 

Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό.Αν δεν είχε περιορισμό στα giga downloading ναι ,μαζί τους είμαι κ εγώ γιατί θα έχαναν φράγκα αφου θα μαζευόντουσαν 100 άτομα για έναν λογαριασμό.Τώρα όμως είτε 10 την ημέρα είτε 25 τις 5 μέρες τα ίδια max θα κατέβουν με έναν λογαριασμό τί από έναν χρήστη τί απο 5!!Και άντε πες αυτοί που έχουν πάρει μισο-μισό λογαριασμό έχουν άδικο...περιπτώσεις φίλων που αναφέρθηκαν και παραπάνω και σίγουρα είναι εκατομμύρια παγκοσμίως που χρησιμοποιούν ταυτόχρονα τον δικό τους λογαριασμό απο δύο πισι για την πάρτυ τους...ε πώς να το κάνουμε είναι λίγο άδικο.Πιστεύω ότι δεν θα κρατήσει πολύ αυτή η τακτική τους γιατί βλέπω πολλές δυσαρέσκειες....και παρόμοια προγράμματα κάνουν κραααα να "φάνε " την ραπιντ ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστή τακτική τα μεγάλα όρια... Πόσα κατεβάζει ένας μέσος χρήστης τη μέρα; Ας πούμε 2GB. Τους δίνουμε 10 για να νιώθουν άνεση αλλά τους αφήνουμε να κατεβάσουν απο μία IP για να μη μαζευτούν όσοι χρειάζονται για να γεμίσουν τα 10GB σε ένα account... Ουσιαστικά λοιπόν 2GB μας πουλάνε, όχι 10 (το 2 είναι αυθαίρετο).

 

Το ίδιο κάνουν και με το ADSM (βλέπε *απεριόριστα μέχρι 30GB). Το ίδιο κάνουν και οι εταιρίες hosting (απεριόριστα λένε κάποιοι αλλά μόλις ξεπεράσεις ένα όριο -που δεν ξέρεις ποιο είναι- σου κατεβάζουν το site).

 

Θα χάσουν 1000 πελάτες και θα κρατήσουν 99.000 οι οποίοι θα τους κοστίζουν όλοι μαζί πολύ λιγότερο από τους 1000 που έφυγαν...

 

Για αρχίστε όλοι να τουμπανιάζετε το RS με 10GB την ημέρα να δούμε πόσο γρήγορα θα πέσει το όριο στα 5GB ή και παρακάτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπααα. Έχει τόσο πράμα μέσα το Rapishare που δεν παίζει να το φάει κανείς :-) Χώρια τα απανταχού fora που είναι τίγκα στα links.

 

Ποιά είναι η αναλογία χρηστών που πραγματικά θέλουν να χρησιμοποιήσουν το account και στο σπίτι και στο γραφείο προς χρήστες που μοιράζονται ένα account? Ασφαλώς και οι δεύτεροι είναι απείρως περισσότεροι :-) Οπότε σωστά σκέφτηκε το τμήμα marketing.

 

Χώρια που με την ταυτόχρονη χρήση τεντώνουν και οι server. Γι αυτό έχει μπει και το limit. Από τους 100 "τζαμπατζήδες" οι 30 να κάνουν account, κερδισμένο είναι το Rapishare και χωρίς να επιβαρύνονται κατά πολύ οι server. Ουσιαστικά, είναι μια χρυσή τομή ανάμεσα στην αύξηση του κέρδους και στην ποιοτική παροχή υπηρεσιών ;-)

EDIT: Το σχόλιό μου πήγαινε στο πιο πάνω post και όχι στο ακριβώς από πάνω. Έγραφα στο iPhone και άργησα λίγο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ άφηνα σπίτι να κατεβάζει και καμιά φορά αμα χρειαζόταν κατέβαζα από πανεπιστήμιο με λαπτοπ συγχρόνως. Πάνε τώρα αυτά... Και εχθές έκανα συνδρομή ενός χρόνου ο βλάκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιώτες είναι παιδιά, δικαίωμα τους να πωλήσουν το προιόν με τους όρους που θέλουν.

 

 

Συμφωνω αλλα να αλλαζουν τους ορους αφου το πουλησουν δεν νομιζω να ειναι δικαιωμα τους.Εκτος και αναφερεται στα ...ψιλα αλλα και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που εχω διαπιστώσει ειναι οτι πλεον δεν μπορω να κατεβασω μεσω του Free Download Manager(με Premium Account). Αν μπορει καποιος ας μου το εξηγήσει

Κι εγώ με αυτό κατέβαζα και κατεβάζω χωρίς κανένα πρόβλημα.Αλλά μάλλον καλύτερα να μην επεκταθούμε άλλο γιατί θα βγούμε offtpic.Aν θες κάποια βοήθεια pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω αλλα να αλλαζουν τους ορους αφου το πουλησουν δεν νομιζω να ειναι δικαιωμα τους.Εκτος και αναφερεται στα ...ψιλα αλλα και παλι.

Η πλάκα είναι πως απαγορευόταν και πριν, όλοι το έκαναν όμως γιατί δεν ελεγχόταν... Και επειδή οι χρήστες το ήξεραν πως δεν ελεγχόταν αγόραζαν συνδρομές. Τώρα λοιπόν που μάζεψαν μπόλικες τρίμηνες, εξάμηνες και ετήσιες πάνε για τα περισσότερα, κάθε άτομο ένας λογαριασμός. Δεν το βρίσκω παράτυπο, ανήθικο το βρίσκω. Δεν πειράζει, τουλάχιστον εδώ η υπηρεσία κρίνεται από τους χρήστες κάθε λίγους μήνες, όχι π.χ. κάθε ...4 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι πως απαγορευόταν και πριν, όλοι το έκαναν όμως γιατί δεν ελεγχόταν... Και επειδή οι χρήστες το ήξεραν πως δεν ελεγχόταν αγόραζαν συνδρομές. Τώρα λοιπόν που μάζεψαν μπόλικες τρίμηνες, εξάμηνες και ετήσιες πάνε για τα περισσότερα, κάθε άτομο ένας λογαριασμός. Δεν το βρίσκω παράτυπο, ανήθικο το βρίσκω. Δεν πειράζει, τουλάχιστον εδώ η υπηρεσία κρίνεται από τους χρήστες κάθε λίγους μήνες, όχι π.χ. κάθε ...4 χρόνια.

 

 

Δεν ειναι μονο αυτη η ασυνεπεια τους....Εδιναν 50 GB σε 5 μερες και τα εκαναν 10 την ημερα. Που αν δεν τα κατεβασεις τα χανεις την επομενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χε, χε. Καπιταλισμό και ελεύθερη αγορά μου θέλετε :-) Θα φύγει κανείς από το Rapidshare μετά από αυτές τις αλλαγές; Όχι βέβαια γιατί έχει το πιο πλούσιο υλικό απ' όλους :-) Σαν να λέμε μονοπώλιο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...