Προς το περιεχόμενο

Αυτοματισμού ή Ηλεκτρονικής???


Foxhound71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω ποιό τμήμα από τα δυο να δηλώσω πρώτο, Αυτοματισμού ΤΕΙ Πειραιά ή Ηλεκτρονικής ΤΕΙ Αθήνας?

 

Ξέρει κανείς πως είναι το επίπεδο σπουδών στα συγκεκριμένα τμήματα? Ποιό προσφέρει περισσότερες επαγγελματικές διεξόδους? Με τα επαγγελματικά δικαιώματα των αυτοματιστών τι γίνεται?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου προτεινα ηλεκτρονικης... Ειναι πολυ ολοκληρωμενο τμημα ειναι η αληθεια και ειναι και στη Αθηνα. Οσο για τον αυτοματισμο πολυ καλος αλλα ειναι κατι σαν εφαρμοσμενη ηλεκτρονικη. Οποτε θα προτεινα το πιο γενικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πρότεινα να σπουδάσεις κάτι γενικό. Αυτό μετά στην αγορά εργασίας θα σου δώσει μεγάλη ευελιξία. Δηαλδή σαν Ηλεκτρονικός θα μπορείς να ασχοληθείς με αυτοματισμούς. Αν όμως έχεις σπουδάσει Αυτοματισμό δύσκολα θα μπορείς να ασχοληθείς με Τηλεπικοινωνίες για παράδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Gorgio: Και εγώ αυτό σκέφτομαι απλά έλεγα μήπως στο τμήμα αυτοματισμού ασχολούνται περισσότερο με Η/Υ που με ενδιαφέρει επίσης. Απ' ότι βλέπω όμως τα επαγγελματικά δικαιώματα των αυτοματιστών δεν έχουν κατοχυρωθεί ακόμα...

 

@Death Lord: Όχι, Αθήνα θα δηλώσω. Τι έχει όμως η ηλεκτρονική Θεσσαλονίκης?

 

@Chrisxxx: Πλάκα έχουν τα βιντεάκια αλλά δεν βλέπω πως θα μπορούσαν να βοηθήσουν. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Gorgio: Και εγώ αυτό σκέφτομαι απλά έλεγα μήπως στο τμήμα αυτοματισμού ασχολούνται περισσότερο με Η/Υ που με ενδιαφέρει επίσης. Απ' ότι βλέπω όμως τα επαγγελματικά δικαιώματα των αυτοματιστών δεν έχουν κατοχυρωθεί ακόμα...

 

@Death Lord: Όχι, Αθήνα θα δηλώσω. Τι έχει όμως η ηλεκτρονική Θεσσαλονίκης?

 

@Chrisxxx: Πλάκα έχουν τα βιντεάκια αλλά δεν βλέπω πως θα μπορούσαν να βοηθήσουν. :P

 

Η ηλεκτρονική θεσσαλονίκης έχει την καλύτερη συλλογή από τους χειρότερους καθηγητές που γουστάρουν να κάνουν την ζωή των φοιτητών κόλαση.Αν βρείς κάποιον ποτέ από αυτό το τμήμα ρώτα τον.Είναι ικανοί να σε κάνουν να μισήσεις τα ηλεκτρονικά.Κάνουν τα πράγματα επίτηδες δύσκολα ενώ δεν είναι κ πολλά άλλα.Συνοψίζοντας μην το δηλώνετε θα το μετανιώσετε πικρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Chrisxxx: Πλάκα έχουν τα βιντεάκια αλλά δεν βλέπω πως θα μπορούσαν να βοηθήσουν. :P

Αυτοματιστες απο το ΤΕΙ Πειραια τα εβγαλαν :lol: Aν και ισχυουν για ολες τις σχολες της ΣΤΕΦ ολων των ΤΕΙ.

Αν θελεις να εχεις καλη πληροφορηση ψαξε να βρεις φορουμ των σχολων οιπου θα σο λυθουν ολες οι αποριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα 2 site ψαχνωντας στο google:

http://www.opateipir.gr/ Αυτοματισμου Πειραια

http://www.etp.gr/forum/index.php?sid=321ca221e5b83a8d53f8c46b1981a386 Ηλεκτρονικής Πειραια

 

http://www.teiathinas.gr/ Για το ΤΕΙ Αθηνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν αυτοματιστης μην περιμενεις να ασχοληθεις με τα pc σαν τεχνικος η προγραμματιστης.Γι'αυτα ειναι οι ηλεκτρονικοι και οι προγραμματιστες.Οι αυτοματισμοι δεν εχουν μπει ακομα για τα καλα στην ελλαδα.Τωρα αρχιζει να γινεται κατι.Σαν αυτοματισης θα ασχολησε πιο πολυ με ηλεκτρολογικα θεματα και βιομηχανικο προγραμματισμο.Εκει θα μετραει και το πτυχιο σου.Εγω θεσσαλονικη αυτοματισμου τελειωνω.Δυσκολη σχολη ειναι με πολλα ασχετα μαθηματα αλλα αν σ'αρεσει το αντικειμενο αξιζει.Αν θες αποκλειστηκα pc πληροφορικης για μενα ειναι καλυτερα.Επισης απο οτι βλεπω οι ηλεκτρονικοι ηδη αποροφουνται στην αγορα εργασιας σαν τεχνικοι.Οποτε σε βλεπω για ενα απο τα δυο.Πληροφορικης η ηλεκτρονικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν αυτοματιστης μην περιμενεις να ασχοληθεις με τα pc σαν τεχνικος η προγραμματιστης.Γι'αυτα ειναι οι ηλεκτρονικοι και οι προγραμματιστες.Οι αυτοματισμοι δεν εχουν μπει ακομα για τα καλα στην ελλαδα.Τωρα αρχιζει να γινεται κατι.Σαν αυτοματισης θα ασχολησε πιο πολυ με ηλεκτρολογικα θεματα και βιομηχανικο προγραμματισμο.Εκει θα μετραει και το πτυχιο σου.Εγω θεσσαλονικη αυτοματισμου τελειωνω.Δυσκολη σχολη ειναι με πολλα ασχετα μαθηματα αλλα αν σ'αρεσει το αντικειμενο αξιζει.Αν θες αποκλειστηκα pc πληροφορικης για μενα ειναι καλυτερα.Επισης απο οτι βλεπω οι ηλεκτρονικοι ηδη αποροφουνται στην αγορα εργασιας σαν τεχνικοι.Οποτε σε βλεπω για ενα απο τα δυο.Πληροφορικης η ηλεκτρονικης.

 

Αν είναι έτσι θα επιλέξω Ηλεκτρονικής αφού Πληροφορικής δεν πιάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...