Προς το περιεχόμενο

Αirport extreme ή wireless usb


Boban

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες μου χαλασε η εσωτερικη Αirport extreme στο ibook. Η αυθεντικη Airport εχει γυρω στα 55 Ευρω. Ξερει κανενας καμια usb που να ειναι συμβατη με MacOsX εκει γυρω στα 20-25. Στο eshop και στο πλαισιο δεν βρηκα κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαχνα κι εγώ τις προάλλες, και βρήκα το D-LINK DWL-G122 11/54MBPS USB DONGLE το οποίο σύμφωνα με τους τύπους του KisMAC πρέπει να παίζει.. (Αν παίζει με το KisMAC θα παίζει και με το OSX..). Αλλά ας πει κάποιος που ξέρει περισσότερα...

 

 

ΥΓ. Μην πει κανείς δεν είναι KisMAC είναι KisMac γιατί θα υπάρξει πρόβλημα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το βρηκα και εγω αυτο και το εχει το e-shop 24Ευρω απο αλλο λινκ αλλα δεν ειναι σιγουρο οτι δουλευει. Οι drivers δεν ειναι απο την D-link αλλα απο τον κατασκευαστη του chip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή τρώω μεγάλο κώλυμα με το Airport του MacBook μου. Είναι συνδεμένο ( τρις γραμμές) και δεν μου φορτώνει καθόλου ο Firefox. Πρέπει να κάνω το κλασικό άνοιξε κλισέ για να ξεκολλάει.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι: Υπάρχει software στη συσκευασία η το βρίσκουμε αλλου?

Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επανερχομαι. Τελικα το μονο στικακι που απο την εταιρεια του υποστηριζει mac ειναι αυτο

Safecom 802.11g Wireless G USB Network Adapter,Compatible with Win98 / 2000 / XP / Vista / MAC / Linux, includes easy setup

Σημερα μου ηρθε απο το ChoiceBuy μεσω amazon.co.uk (~25Euro). Η πρωτες δοκιμες στο γραφειο ειναι θετικες. Μεσα στο cd υπαρχουν drivers για 10.3 και 10.4.+ και βρισκει ενα ασυρματο δικτυο στο οποιο ετσι και αλλιως δεν εχω προσβαση. Στο σπιτι θα δω και την προσβαση στο δικο μου δικτυο.

Παντως το εικονιδιο της εφαρμογης εχει σημα το ZD το οποιο το εχω δει και σε φιλους με win και αλλα στικακια. Οποτε μπορει ο driver αυτος να δουλευει και με αλλο hardware το οποιο εχει το ιδιο chipaki

 

Update: Δουλευει μια χαρα και μαλιστα πιανει πιο πολλα δικτυα απο την Airport

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...