Προς το περιεχόμενο

βιντεοκαμερα με μνημη flash και καρτα μνημης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από 6 χρονια με μια DVD βιντεοκαμερα Sony, ήρθε ο καιρός να αγοράσω καινούργια..

Θα μου χρειαστει για δουλειά (μικρα βιντεάκια σε Standard Definition) αλλά και για γενική προσωπική χρήση.... Κατέληξα στο οτι αυτή τη στιγμή δεν θα παω σε High Def καθώς δεν συμφέρει ακόμα και δεν θα το αξιοποιήσω αυτή τη στιγμή..

 

Το καλό είναι οτι εχει ερθει το πληρωμα του χρόνου και μπορώ να αγοράσω αυτό που πριν χρονια σκεφτομουν οτι θα υπάρχει κάποια στιγμή: βιντεοκάμερα που το μόνο κινούμενο μερος της είναι ο φακός (ζουμ)!!!

Αποθηκευτικό μεσο μνήμη flash και εξτρα κάρτα μνήμης και ολα αυτά σε λογική τιμη....

Ευέλικτη, ελαφριά, μικρή σε μέγεθος, μεγαλυτερη διάρκεια μπαταριας αυτά που κερδίζεις..

 

Εχω βάλει στο μάτι αυτή... Canon FS10 409.00EUR στον Κατερέλο..

Μου φαινεται καλή για αυτά τα χρήματα, έχει και μεγάλο ζουμ. Σε χαμηλό φωτισμό δεν τα καταφέρνει και τοσο καλά. Γενικά από αυτά που διαβαζω σε reviews εχει μετρια ποιοτητα..

 

Μπαταρία δευτερη μάλλον δεν θα χρειαστώ, αφού αυτή θα κρατάει αρκετα.

Καρτα μνήμης επίσης δεν ειναι απαραίτητη, καθώς τα 8 GB αρκουν και εχω και κάποιες μικρότερες κάρτες για έξτρα χώρο (πιστεύω ότι σε αφήνει να μεταφέρεις βιντεο απο την εσωτερική μνήμη σε απλές κάρτες του 1 GB). Αλλωστε οι τιμές παιρνουν την κατηφόρα τώρα που έχουν βγει και κάρτες SDHC Video HD για αυτή τη δουλειά..

Ένα τριποδάκι θα ήθελα μικρο, ευέλικτο, φθηνό για γενική χρήση...

 

Αν υπάρχει και καποιο αλλο μοντελο σχετικων δυνατοτητων με καλύτερη ποιοτητα θα ηθελα να μου πειτε..

Οποιος ξέρει σχετικά ή έχει αγοράσει τέτοια κάμερα, θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα και αυτό το review απο το cnet.com και με απογοήτευσε λίγο απο πλευρας ποιότητας (ξεπλυμένα χρώματα,...) ...

Δεν ξέρω τι να κάνω.. Σε αυτά τα λεφτα δεν βρίσκω κάτι καλύτερο σε Standard Definition..

Αν πάω σε HiDef πάω για πάνω απο 700 ευρώ...

 

Εχεις κάποιος προσωπική πείρα από τέτοιου είδους μηχανές???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω 16:9 ειναι και αυτή που λέω...

Προτιμώ να μην έχει δίσκο, γιατί δεν χρειάζομαι μεγάλη χωρητικότητα (φθηνες είναι οι κάρτες πλέον και συνηθως έχω και φορητό κοντα μου), είναι ευαίσθητος, καίει περοσσότερο ρεύμα...

α, και μεγαλύτερο μεγεθος κάμερας και πιο βαριά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ξενέρωσα με τη συγκεκριμένη κοιτάω τωρα και σε HiDef...

Εχει εμπειρια απο αυτές κάποιος???

Παλι κοιτάω με αποθηκευτικό μεσο καρτα μνημης (με ή χωρίς εσωτερική μνημη)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...