Προς το περιεχόμενο

AppStore και firmware 2.0: Γνώμες, ερωτήσεις, προτάσεις


NiCk_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα με την κυκλοφορία του iTunes 7.7 έγινε διαθέσιμο και το AppStore για το iPhone και iPod Touch ... Για αρχή, 500 applications - εκ των οποίων το 25% είναι δωρεάν - βρίσκοντε μέσα στο AppStore .. Σε αυτό το topic λοιπόν καλό θα ήταν να λέγαμε ποιά applications είναι άξια αγοράς ή και download ... Σε πρώτη φάση προσωπικά κατέβασα τα πιό κάτω : ( χωρίς να τα έχω δοκιμάσει ακόμα :o )

 

- Currency (δωρεάν) = Μετατροπέας νομισμάτων .. Απλό και χρήσιμο :-)

 

- eReader (δωρεάν) = Για να διαβάζω ebooks στο iPhone μου :-)

 

- IGN Game Reviews (δωρεάν) = Για να βλέπω πόσα βάζει ο Cassamassina στα παιγνίδια του Wii :-D

 

- Remote (δωρεάν) = Για να ελέγχω το iTunes με το iPhone μου ...

 

- reQall (δωρεαν) = Κάτι σαν "to-do-list" αλλά πιο εξελιγμένο .. Πρέπει να το δοκιμάσω για να πώ περισσότερα ..

 

- To-Do-List (δωρεάν) = To-do-list :-D

 

- Shazam (δωρεάν) = Όταν δεν ξέρω τι τραγούδι παίζει στο ράδιο, το iPhone θα βρίσκει το όνομα των τραγουδιών με το να τα ακούει για λίγη ώρα ... Niceeeee :-D:-D

 

.. και σε εικόνα :

 

picture1yf1.png

 

P.s. Νομίζω θα δώσω και τα $9.99 για να πάρω και το Monkey Ball, αλλά αφού πρώτα βάλω το 2.0 version στο unlocked iPhone μου ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Λοιπόν μερικά από μένα:

 

-Weather Bug (free): Γενικά ΔΕΝ το συνιστώ. Μου κράσαρε 2 φορές το iphone μόλις άνοιξα το app. Και, εκτός αν είμαι τυφλός, κάποιος μαλάκας αμερικάνος έκανε το θαύμα του και έχει βάλει την θεμοκρασία μόνο σε Fahrenheit. Αν είχε Celsius θα ήταν πολύ ωραίο προγραμματάκι.

 

- Phone Saber (free): Φοβερό! Πολύ απλό αλλά έχει πολύ γέλιο. Νομίζω μιλάει από μόνο του το όνομα. Κουνήστε το iphone με διαφορετική ταχύτητα και διαφορετικές κινήσεις...

 

- Truphone (free): Κλήσεις μέσω wireless αντί μέσω του GSM δικτύου. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά οι χρεώσεις λένε ότι είναι φθηνότερες για εξωτερικό.

 

- TapTap (free): Καταπληκτικό! Αντίστοιχο guitar hero χωρίς κιθάρα και με το iphone! :)

 

- midomi (free): Ίδιο με το Shazam με τη διαφορά ότι μπορείς να του τραγουδήσεις και εσύ το τραγούδι που θες να σου βρει!

 

- Quitter (free): Για τους καπνιστές που αποφάσισαν να το κόψουν. Μετράει πόσες μέρες είσαι χωρίς τσιγάρο και πόσα λεφτά έχεις γλιτώσει ως τώρα! hahaha Απλά καταπληκτικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχαμε κάποιο νέο σχετικά με το jailbreak του frmwr 2.0 για το κινητό; τα περισσότερα (αν όχι όλα) προυποθέτουν iphone frmwr 2.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εδώ και λίγες μέρες έχει βγει το PwnageTool 2.0.1 για υπολογιστές Apple Mac. Χθες βγήκε και το WinPwn 2.0 για υπολογιστές που τρέχουν Windows.

 

Με αυτά τα δύο προγράμματα μπορείς να βάλεις το iPhone 2.0 firmware στο iPhone 1ης γενειάς.

 

ΟΜΩΣ ακόμα δεν έχει προστεθεί Ελληνική υποστήριξη γι' αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνω μια ερώτηση και ελπίζω να μην είναι ηλίθια... Αναβάθμισα το touch στη 2.0 έκδοση και μπήκα App Store. Κατέβασα ορισμένα πραγματάκια που ήθελα. Αφού μπήκαν στο dashboard σε διάφορα σημεία, πατάω πάνω τους, τρέχουν μια αρχική οθόνη για 2-3 δευτερόλεπτα και μετά γίνονται αυτόματα shut down. Χρειάζεται συνεχώς WiFi σύνδεση για να λειτουργήσει το σύστημα; Έχω κάνει κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παρόμοιο προβληματάκι sephiroth, με τη 2η 10αδα apps που έβαλα, η εφαρμογή άνοιγε για 2-3 δευτερόλεπτα και στη συνέχεια επέστρεφε στο dashboard.Το έλυσα με ένα νέο sunc στο itunes όπου φάνηκαν να γίνονται πάλι copy τα apps απο την αρχή.Τώρα όλα δουλεύουν καλά.

Δοκίμασε ξανα sync με itunes...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και υπαρχει αντιστοιχο θεμα , στο οποιο δεν ειχε κανει κανεις τις προτασεις του , καλο ειναι να ξεκινησουμε λιγο εδω περα.

ΑΛΛΑ παρακαλω ας υπαρχει μια ταξη , οποιος εχει προβλημα με το τηλεφωνο υπαρχει αντιστοιχο thread.

 

λοιπον.

εχω δοκιμασει παρα πολλα , free , προς το παρον , αν και θελω μερικα

τα οποια ειναι must , και δε κοστιζουν πολυ.

ομως δε θελω να τα αγορασω και μετα απο λιγες μερες να βγουν

στο ιντερνετ δωρεαν , ακομα κ ειναι πολυ φτηνα.

Να τονισω επισης οτι τα περισσοτερα ειναι buged και παρουσιαζουν προβληματα , περιμενουμε updates γενικα , καθολου σταθερο firmware to 2.0

 

1)iPint , funny game στο οποιο αφου περασεις τη μπυρα απο τα εμποδια που θα συναντησεις στον παγκο και την δωσεις στον πελατη

γεμιζει μια μπυρα και με τη βοηθεια του accelerator κανεις πολυ πλακα

με τους φιλους

2)Sports Tap , γενικα δε πολυ δουλευει τωρα , αλλα αποτι βλεπω εχει εικονιδια οπως : premier league , nba , uefa και αλλα , και μπορεις να μπαινεις να βλεπεις νεα , μεταγραφες και οταν αρχισουν τα παιχνιδια και αποτελεσματα. αρκετα καλο αν ειναι σταθερο

3)Tomatoes , Aπο το αντιστοιχο site , με τα μαρουλια και τις ντοματες

(ειναι για reviews ταινιων) , πολυ καλο.

4)Nearby , χρησιμοποιει εναν χαρτη και εχει σε ολο το κοσμο ωραια μερη που μπορεις να επισκευτεις.μπορεις επισης να βαλεις και εσυ μερικα.

5)Βοss prefs (μεσω cydia) , προς το παρον μονο για να σωσεις λιγο μπαταρια βγαζοντας το ssh

6)Monkey ball καλα γραφικα , ωραιο game , αλλα πολυ δυσκολο στο

χειρισμο , δεν ασχοληθηκα πολυ.

7)Remote , παρα πολυ καλο , μπορεις να κανεις οτι θελεις με το itunes , απο αποσταση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...