Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια με ψηφιακη Kodak!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πιθανοτατα να κανεις καπου λαθος...παντως μην σε προβληματιζει και τοσο...μπορεις πολυ απλα να συνδεσεις την ψηφιακη με το πισι σου..και να αναγνωρισει την καρτα μνημης της ψηφιακης σαν ενα φορητο δισκο...ανοιγωντας τον θα μπορεις να παρεις τις φωτο που εχεις βγαλει με την ψηφιακη σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...απεγκατεστησε οτιδηποτε προγραμμα εβαλες μεσω του cd, και προσπαθησε να το ξαναεγκαταστησεις, αν και παλι δεν αναγνωριζει τιποτα, τοτε ο μονος τροπος ωστε να μπορεις να κανεις την δουλεια σου ειναι να παρατησεις τα software του cd στην ακρη...και να ασχοληθεις μονο με την καρτα μνημης της ψηφιακης.

 

Εαν εχεις λαπτοπ, πολυ πιθανο να εχει ενσωματομενο card reader, εαν εχεις pc τοτε αγορασε ενα, ειναι πολυ φτηνα...θα βαζεις την καρτουλα στο card reader και θα κανεις την δουλεια σου...

 

Παντως μου κανει εντυπωση αυτο που λες οτι δεν αναγνωριζει τιποτα...τη στιγμη που συνδεεις τη ψηφιακη με το pc, δοκιμασε να πατησεις το κουμπακι της ψηφιακης ωστε να αναψει..το on/off δηλαδη...μηπως δηλαδη χρειαζεται να ειναι αναμμενη ωστε να την αναγνωρισει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα τιποτα :(

Βασικα,εσβησα και ξαναεγκατεστησα το easyshare και το βασικο προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει κουμπακι που να λεει κατι για μεταφορα φωτογραφιων απο την ψηφιακη,παρα μονο απο το pc στο προγραμμα του easyshare...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κια μια γνωστή μου είπε πως έιχε τέτοιο πρόβλημα με μια Kodak της σειρας Z.

 

Της πρότεινα να πάρει έναν card reader, ώστε να τις περναει μεσω usb κατευθείαν στο PC.

 

Και σε σενα το ίδιο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασα να σε ρωτήσω.

 

 

Ποια μηχανη της Kodak έχεις?

 

 

Επειδή κι εγώ είμαi μεταξύ δύο μηχανων μιας Kodak και μιας Canon

 

 

KODAK EASYSHARE Z8612 με IS και HD !!!(12x, 8MP)

και

CANON POWERSHOT A720 με IS (6χ, 8ΜP)

που κοστίζουν κα ιπερίπου το ίδιο (απόκλιση 10-20 ? ακριβότερη η Kodak, είναι και νεο μοντελο)

 

 

 

 

 

Αν έχεις μηχανή από σειρα Ζ , θα θελα να μου πεις αν έχουν γενικά προβλήματα αυτονομίας.

Σε μια γνωστή μου για την ορκομωσία, οι επαναφορτιζόμενες μπαταρίες AA των 2300, με δυσκολια τα καταφερανε...

 

Οταν πήγαμε αμέσως μετα για καφε, είχαν πια νεκρώσει.:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να η οθονη του easyshare με συνδεδεμενη τη μηχανη με το usb, και ανοιχτη.

 

395435dc.jpg?t=1216562782

 

απο κει και περα,υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να μεταφερω τις φωτογραφιες?

Αν οχι,θα παρω card reader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέεις το καλώδιο στην ψηφιακή και στον υπολογιστή και μετά πατάς το κουμπί ον της ψηφιακής.

Η ψηφιακή θα αναγνωριστεί σαν εξωτερικός δίσκος.

Κάνε αντιγραφή τις φωτο και μετά επικόλληση στον φάκελο που θες στον υπολογιστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές ψηφιακές φωτ. μηχανές έχουν στο μενού ειδική επιλογή ώστε όταν συνδέεται να αναγνωρίζεται σαν mass storage. Δες αν είναι ενεργοποιημένη, ειδ άλλως δεν μπορεί να αναγνωριστεί από το PC/MAC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...