Προς το περιεχόμενο

Κακοσμία ποδιών - Υπάρχει λυση?


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοιτα αν ειναι να δωσεις μια περιουσια για να καταπολεμησεις την κακοσμια, παρε καμια 5αρια καινουρια παπουτσια και ξεμπερδεψες

 

εγω εχω γυρω στα 19 ζευγαρια

 

2 μπασκετικα

2 κυριλε

15 καθημερινα για περπατημα

 

εκ των οποιων φοραω συνεχεια τα 4 απο τα 15

καποια ζητημα να τα εχω φορεσει 3 φορες

 

Δεν είναι ουτεκάν σνομπ η ερώτηση, για αν μην παρεξηγηθώ, αλλά αγοράκι και 19 ζευγάρια?? Παίζει? Εντυπωσιακό και περιέργο μαζί.

 

Ε καλά, ΑΝ σε έβγαζε κάτι το κορίτσι, γκέη θα σε έβγαζε, όχι φοροφυγά και κτηνοβάτη. Μην ψαχνόμαστε να αρπαχτούμε, δεν σε έβρισε κανείς -και μένα δε θα γούσταρα να με πούνε ΜΠΑΟΚΤΖΗ αλλά δε θα το 'παιρνα και για εκούσια προσβολή.

 

Και είναι περίεργο και ασυνήθιστο για άνδρα να έχει τόσα παπούτσια, τι να κάνουμε τώρα =ρ

 

 

Μην τους ακούς ρε darksoho33, δεν ξέρουν... Μία χαρά είναι ο αριθμός των παπουτσιών σου...

 

 

Αναρωτιέμαι τι περιμένατε να διαβάσετε εδώ μέσα...

 

 

Χωρίς να έχω μετρήσει πόσα έχω, πιστεύω πως έχω πάνω από 20 ζευγάρια.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 187
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

insomniaK, όντως τώρα;

Δε μπορώ να το καταλάβω. Εγώ έχω τις αγαπημένες αρβύλες, τα καθημερινά κυριλοαθλητικά, τα παλιά κυριλοαθλητικά που πλέον είναι παπούτσια εργασίας, κάνα σκαρπινάκι και άντε καμιά λιγότερο ουγκαμπούγκικη μπότα. Και από αυτά τα 5, εννοείται πως το 85% της χρήσης γίνεται από τα 2 πρώτα.

 

 

Βέβαια εσύ είσαι και μιας κάποιας ηλίκίας, δεν ξέρω, ίσως έχεις και μανικετόκουμπα και κλιπ γραβάτας... =ρ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πλεον δεν φοραω καν αθλητικα, περισσοτερο casual ψιλοφλατ που ειναι η θυμιζουν παπουτσια για sk8.

 

ειναι τα πιο ανετα που υπαρχουν.

 

Επισης δεν γουσταρω το 90% των πεδιλων/whatever που υπαρχουν για αντρες. Τα μονα που μπορω να ανεχτω ειναι αυτα που ειναι σε τετοιο στυλ :

 

http://images.qxlricardo.com/ImgUsers/5/568/56862/5686289/568628926.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nick[;2789514'']Εγω πλεον δεν φοραω καν αθλητικα, περισσοτερο casual ψιλοφλατ που ειναι η θυμιζουν παπουτσια για sk8.

 

Και όταν βρέχει/χιονίζει, γίνεσαι Βουδιστής ή μπλε από τις μελανιές.

Δε θα ξεχάσω εκείνη τη νύχτα στο Βερολίνο που είχα φάει 3 σαβούρες μέσα στο ίδιο δεκάλεπτο, ευγενική χορηγία αθλητικών και πάγου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά μιλάω, παπούτσι για κάθε περίσταση σε 1-2 χρώματα και σχέδια.

 

Αν και καθημερινά δοξάζουμε τη χάρη του Άη-Κάμπερ και της Μητέρας Νάικι για tennis shoes με αερόσολα. Η Άνεση και τα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όταν βρέχει/χιονίζει, γίνεσαι Βουδιστής ή μπλε από τις μελανιές.

Δε θα ξεχάσω εκείνη τη νύχτα στο Βερολίνο που είχα φάει 3 σαβούρες μέσα στο ίδιο δεκάλεπτο, ευγενική χορηγία αθλητικών και πάγου.

 

Ελα, για το βερολινο ειχα μποτες =P

Δεν σου λεω για τους 2 μηνες του χειμωνα .. Η κυκλοφορεις σαν τους γκοθαδες με μποτες ανοιξιατικα? Μπορεί να ρίξει καμμια μπορα, ποτε δεν ξερεις.Δεν λεει να βραχει η καλτσα.Αν και χειμωνα παλι χαμηλα παπουτσια φοραω, σπανια μποτες.Σε φαση πρεπει να ριχνει καρεκλοποδαρα και για αρκετη ωρα και να πρεπει να παω καπου οπου αναγκαστικα θα βραχω αρκετά μεχρι να πάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το είδος, πέδιλα, να προτιμάτε εταιρείες που είναι εξειδικευμένες σε πέδιλα ή/και ορειβατικά, π.χ. teva, επειδή έχουν καλύτερη σόλα και δένουν στα σωστά σημεία για να αποφεύγετε στραμπουλήγματα.

 

Και μία που είμαι στη Γερμανία, ΟΧΙ κάλτσα με το πέδιλο!!!

 

 

@ freebudus comment

 

Δεν έχω ποδαρίλα, δε χρησιμοποιώ σπρέυ ή άλλα αποσμητικά/καλλυντικά ποδιών, καθημερινό ντουσάκι και καθημερινή αλλαγή καλτσών (βαμβακερών (100%)ή μάλλινων(100%)) και δερμάτινα παπούτσια όταν είναι δυνατόν.

 

Αυτά από τη δική μου εμπειρία για την αποφυγή της ποδαρίλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι για σχολή / καφέ (ακόμα και στο χρώμα τα πέτυχα ! )

 

Μέσα στο σπίτι, σαγιονάρες

 

Για βράδυ, στο ίδιο στυλ με τα πρώτα αλλά μαύρα και με λεπτή κάλτσα από μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τηνει να γινει το αγαπημενο μου 8ρεντ!!

ρε γμτ και το δικο μου κωλοδαχτυλο του ποδιου ειναι φοβερα στραβο σχεδον εξωγηινο...

κατα τα αλλα απο βρωμα τπτ το ιδιαιτερο και ας φοραω μονο σταρακια τελειωμενα.

 

α να αναφερω οτι μισω τις σαγιοναρες σε αγορια για να πηγαινουν σε σχολες,κλαμπ,βολτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

α να αναφερω οτι μισω τις σαγιοναρες σε αγορια για να πηγαινουν σε σχολες,κλαμπ,βολτες...

 

 

Από στιλιστική άποψη ίσως... αλλά από άποψη του ότι σε τρελές ζέστες είναι μίλια πιο άνετο από ένα κλειστού τύπου κάνεις μεγάλο λάθος...!!

Και η κολοσχολή δεν είναι πασαρέλα την τρέλα μου μέσα...είναι σχολή...! ντυθείτε απλά και όχι στοκαρισμένες (μιας και το φενόμενο είναι εντονότερο σε θυλικού γένους)

πρωί πρωί....!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να αναφερω οτι μισω τις σαγιοναρες σε αγορια για να πηγαινουν σε σχολες,κλαμπ,βολτες

Εξαρτάται από το υπόλοιπο ντύσιμο. Δλδ,παντόφλα και φουλάρι.Ε.Χμ.

Γενικά η παντόφλα είναι για χύμα καταστάσεις. Και επίσης, μεγάλη ανακάλυψη η παντόφλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...