Προς το περιεχόμενο

Αγορα Apple iTouch


xfighter46

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά έχω πρόβλημα να θέσω τη συσκευή σε dfu mode για να μπορέσω να περάσω καινούργιο custom firmware. Μόλις πάει να γίνει μου βγαίνει μήνυμα από το itunes που λέει ότι κάτι πρέπει να ελέγξει κάτι online. Αν πατήσεις Οκ γυρίζει τη συσκευή σε recovery mode (κάτι που στην παρούσα δεν είναι επιθυμητό) και αν πατήσεις cancel απλώς δεν σου αναγνωρίζει τη συσκευή. καμμιά ιδέα;; Εννοείται ότι έχω 7.7 και τα έχω κάνει pwned το itunes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Με το ρολοϊ μέτρα 10 δευτερόλεπτα με πατημένο το home και το on/off. Άφησε το on/off και συνέχισε να πατάς το home για πάρα πολύ ώρα, μέχρι να ανοίξει, κλείσει και μετά από αρκετά δευτερόλεπτα δεις το μήνυμα στο itunes.

Και εγώ εκεί κόλλησα όταν πήγα να το κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή λες όταν δω αυτό το πρώτο μήνυμα να το αγνοήσω και να συνεχίσω να πατάω το home μέχρι να πάει στην οθόνη του restore? Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχει εκδόσεις 16 και 32GB. Σχεδιαστικά θα έχει οθόνη 4" και θα είναι ακόμα πιο λεπτό. Επίσης θα έχει GPS και θα κοστίζει γύρω στα 170 δολάρια. :-)

 

μήπως αυτό με τα 170 δολάρια είναι λάθος??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα λάθος είναι :-) Αλλά ρώτησε τόσα πολλά πράγματα σε μια ερώτηση που δεν μπορούσα να αντισταθώ :-D

σε ευχαριστω ρε φιλε!!! ενταξει αμα ειναι ετσι να μην ρωταμε καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τεχνικα χαρακτηρισττηκα γιαυτο ξερουμε? Σχεδιαστικα θα εχει αλλαγες? τον σεπτεμβρη 8α ειναι στη ελλαδα ή τοτε θα κυκλοφορησει στη αμερικη?ποσο θα κοστολογειτε?

 

 

Ε σόρρυ βρε φίλε, αλλά οι παραπάνω ερωτήσεις δείχνουν ότι δεν έψαξες καθόλου μόνος σου. Κι επίσης, ακόμα και στην Apple να δουλεύαμε, όλα αυτά δεν θα τα ξέραμε :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε σόρρυ βρε φίλε, αλλά οι παραπάνω ερωτήσεις δείχνουν ότι δεν έψαξες καθόλου μόνος σου. Κι επίσης, ακόμα και στην Apple να δουλεύαμε, όλα αυτά δεν θα τα ξέραμε :-D

 

χαθηκε το...δεν ξερω?εψαξα ρε φιλε αλλα δεν βρηκα τπτ!!!googlara:new ipod touch κτλ αλλα τπτ.δν ξερω τ να κανω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδες που τελικά η ερώτησή σου ήταν άστοχη; Εδώ δεν βρήκες στο Google θα ξέρουμε εμείς; :-) Anyway, υπομονή, σε λίγο καιρό θα ξέρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδες που τελικά η ερώτησή σου ήταν άστοχη; Εδώ δεν βρήκες στο Google θα ξέρουμε εμείς; :-) Anyway, υπομονή, σε λίγο καιρό θα ξέρουμε.

 

απλως προσπαθησα να δω ποιες ηταν οι πηγες σου.τπτ παραπανω...:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν κατάφερα να περάσω το custom firmware αλλά έγινε το άλλο το κουλό. Ενώ ήμουν σε restore mode επέλεξα το original firmware 2.0.1 και παραδόξως φόρτωσε κανονικά και τώρα αναβαθμίστηκα δωρεάν με appstore κτλ.

 

Δεν ξέρω τι λάθος κάνω (ενώ βλέπω ότι τα Vista αναγνωρίζουν drivers για dfu mode ) μου βγάζει το μήνυμα: Itunes must check the online database) και ενώ η οθόνη είναι μαύρη (όπως θα έπρεπε να είναι) με γυρίζει σε recovery και βγάζει το διαολεμένο σηματάκι των tunes....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν κατάφερα να περάσω το custom firmware αλλά έγινε το άλλο το κουλό. Ενώ ήμουν σε restore mode επέλεξα το original firmware 2.0.1 και παραδόξως φόρτωσε κανονικά και τώρα αναβαθμίστηκα δωρεάν με appstore κτλ.

 

Δεν ξέρω τι λάθος κάνω (ενώ βλέπω ότι τα Vista αναγνωρίζουν drivers για dfu mode ) μου βγάζει το μήνυμα: Itunes must check the online database) και ενώ η οθόνη είναι μαύρη (όπως θα έπρεπε να είναι) με γυρίζει σε recovery και βγάζει το διαολεμένο σηματάκι των tunes....

 

Και εγώ με vista το έκανα. Τώρα για το δωρεάν... την 2.0 την είχαν δωρεάν για λίγο διάστημα αλλά εγώ δεν την πρόλαβα.

 

Αν γυρίζει σε docking mode ή δεν μπήκε σε dfu mode ή το custom firmware δεν είναι σωστό/ δεν το βρίσκει. Πατάς shιft όταν πατάς recover στο itunes, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...