Προς το περιεχόμενο

Ντύσιμο που σας αρέσει


Spok

Προτεινόμενες αναρτήσεις

well well well καιρό έχω να γράψω εδώ πέρα :D

...Το χειμώνα λέω να αγοράσω ένα custom ζευγάρι cowboy boots :P από το caboots.com κάτι που δεν φοράει πολύς κόσμος και είναι stylish. Βαριέμαι να γράψω άλλο. Αυτά ελπίζω να πιάσατε το νόημα.

 

Για πες τη γνώμη σου για τις μπότες. Μιλάς για Sendra ή για κάτι ανώτερο και ποιο. Δώσε μας και σαιτ που ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Για δειτε και μια προωθημένη πρόταση για καθημερινή εμφάνιση από Φθινοπωρο, με τζιν παντελόνι και ποκάμισο ή t-shirt, και πείτε γνώμες

 

Άσχημο και κακοραμμένο..

Υπάρχουν 10δες πιο όμορφα και ανθρώπινα σακάκια απο αυτό...

Προτιμώ φυσικά τα πιό μεσάτα και όχι τα "παππουδιάρικα"... :\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχημο και κακοραμμένο..

Υπάρχουν 10δες πιο όμορφα και ανθρώπινα σακάκια απο αυτό...

Προτιμώ φυσικά τα πιό μεσάτα και όχι τα "παππουδιάρικα"... :\

 

Ε, λοιπόν σου λέω είναι Italia Independent, εταιρεία του Lapo Elkan εγγονού του Ανιέλι, το ύφασμα είναι cordura 500 και είναι φτιαγμένο απο τον οίκο Dupont. Τιμή; 1707 ευρώ! Για να το φέρνει το Bettina, "παπουδιάρικο" δεν είναι, αλλά είναι πολλά τα λεφτά Klainmaing, είναι πάρα πολλά, λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το ντύσιμο εξαρτάται από την ιδιοσυγκρασία του καθενός, τις φάσεις που περνάει καθώς και τις περιστάσεις στις οποίες παρευρίσκεται.

Που χου, όταν ήμανε στο εξωτερικό, απαραίτητα κουστούμι και γραβάτα καθημερινώς. Βέβαια τότε είχα και αλογοουρά και σε συνδυασμό με το σκουλαρίκι μου, έσπαγαν λίγο τη σοβαροφάνεια του συγκεκριμένου ντυσίματος.

Όοοοοταν λοιπόν γυρνούσα σπίτι χαρούμενος που θα έβγαζα τη στολή εργασίας, ήμουν το μεγαλύτερο χυμαδιό, τζιν γάμησέ τα, μπλουζάκι πιο γάμησέ τα και σαγιονάρα migato (έτσι, μέταλ). Ήμανε χαρούμενος, καυτό ατσάλι ξεχυνόταν από τα logitech ηχεία μου, η εχμ φίλη μου ερχόταν για ποτό και βάφλα. Βέβαια ούτε ποτό πίναμε, ούτε βάφλα τρώγαμε, περίεργο τώρα που το σκέφτομαι (Κάσια αν διαβάζεις που αποκλείεται γιατί δεν ξέρεις ελληνικά σε σκέφτομαι. Στα τέσσερα).

Το βράδυ λεπόν, αναλόγως του μέρους, ντύνομαι αντίστοιχα. Συνήθως παντελονάκι και πουκαμισάκι.

Που θέλω να καταλήξω; το ξέχασα, τόση ώρα γράφω, φορέστε ό,τι θέλετε αρκεί να βγαίνει εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

η εχμ φίλη μου ερχόταν για ποτό και βάφλα. Βέβαια ούτε ποτό πίναμε, ούτε βάφλα τρώγαμε, περίεργο τώρα που το σκέφτομαι (Κάσια αν διαβάζεις που αποκλείεται γιατί δεν ξέρεις ελληνικά σε σκέφτομαι. Στα τέσσερα).

 

ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΧ :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το ντύσιμο εξαρτάται από την ιδιοσυγκρασία του καθενός, τις φάσεις που περνάει καθώς και τις περιστάσεις στις οποίες παρευρίσκεται.

Που χου, όταν ήμανε στο εξωτερικό, απαραίτητα κουστούμι και γραβάτα καθημερινώς. Βέβαια τότε είχα και αλογοουρά και σε συνδυασμό με το σκουλαρίκι μου, έσπαγαν λίγο τη σοβαροφάνεια του συγκεκριμένου ντυσίματος.

Όοοοοταν λοιπόν γυρνούσα σπίτι χαρούμενος που θα έβγαζα τη στολή εργασίας, ήμουν το μεγαλύτερο χυμαδιό, τζιν γάμησέ τα, μπλουζάκι πιο γάμησέ τα και σαγιονάρα migato (έτσι, μέταλ). Ήμανε χαρούμενος, καυτό ατσάλι ξεχυνόταν από τα logitech ηχεία μου, η εχμ φίλη μου ερχόταν για ποτό και βάφλα. Βέβαια ούτε ποτό πίναμε, ούτε βάφλα τρώγαμε, περίεργο τώρα που το σκέφτομαι (Κάσια αν διαβάζεις που αποκλείεται γιατί δεν ξέρεις ελληνικά σε σκέφτομαι. Στα τέσσερα).

Το βράδυ λεπόν, αναλόγως του μέρους, ντύνομαι αντίστοιχα. Συνήθως παντελονάκι και πουκαμισάκι.

Που θέλω να καταλήξω; το ξέχασα, τόση ώρα γράφω, φορέστε ό,τι θέλετε αρκεί να βγαίνει εύκολα.

 

 

Ryche ε?:-D αλλα με το κοστουμι μας τα χαλασες

 

τεσπα always hearing voices;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ϊσως θα έπρεπε να βάλω τίτλο: Τι είναι στιλ για τον καθένα μας. Διότι αυτό που τρώμε στην μάπα καθημερινά από την τηλεόραση μέεχρι τα περιοδικά, κι από τις γιγαντοαφίσες μέχρι το λαίφ σταϊλ που πουλιέται με το κιλό και στα πανέρια... είναι κάτι το ξένο για όλους μας σχεδόν.

Στη μόδα υπάρχει ένας ρατσισμός άνευ προηγουμένου, με θύματα όσους δεν είναι πετσί και κόκκαλο (που για την εποχή των φαστ φουντ και της καθιστικής ζωής είναι δύσκολο έως ανέφικτο. Σκέφτομαι μάλιστα ότι το βάζου έτσι για να καταναλώνουμε και τα άλλα προϊόντα τους, αυτά που μας υπόσχονται να μας κάνουν πετσί και κόκκαλο!).

Τεσπα. Το θέμα είναι πως ό,τι προβάλλεται ως το in κάνει μόνο για ανορεκτικά θυληκά μοντέλα και για καχεκτικούς νεαρούς που δεν γίνονται άντρες... Ενώ η πραγματικότητα είναι εντελώς διαφορετική. Και η μπιροκοιλιά υπάρχει στους άντρες και τα παχάκια στις γυναίκες (αν δεν υπήρχαν αυτά πώς θα ήταν ερωτικές άλλωστε;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπα. Το θέμα είναι πως ό,τι προβάλλεται ως το in κάνει μόνο για ανορεκτικά θυληκά μοντέλα και για καχεκτικούς νεαρούς που δεν γίνονται άντρες... Ενώ η πραγματικότητα είναι εντελώς διαφορετική. Και η μπιροκοιλιά υπάρχει στους άντρες και τα παχάκια στις γυναίκες (αν δεν υπήρχαν αυτά πώς θα ήταν ερωτικές άλλωστε;).

Για τους αντρες κανεις λαθος. Το καχεκτικο-πολυ αδυνατο δεν θεωρειται και τοσο in. In για τον αντρα θεωρειται το ογκωδες και το μυωδες. Ετσι εγω που παραειμαι αδυνατος, ειδικα στην ελλαδα δυσκολευομαι πολυ να βρω τα ρουχα που θελω στο νουμερο μου. Συνηθως παιρνω ρουχα που δε γουσταρω, απλα επειδη τα βρηκα στο νουμερο μου. Βεβαια σε χωρες του εξωτερικου βρισκω ρουχα στο νουμερο μου πολυ πιο ευκολα, διοτι ολοι οι λαοι της Ευρωπης ειναι πιο αδυνατοι απο μας. Ετσι οποτε ταξιδευω, αγοραζω ρουχα για 2 σεζον αλλα κ κοματια που φοριουνται για μια ζωη οπως δερματινο ημιπαλτο πχ. Εξαλλου ειναι μακραν φθηνοτερα στο εξωτερικο αποτι εδω. Ασε δε οτι κυκλοφορει πολυ πιο καλογουστο και ποιοτικο ρουχο εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ϊσως θα έπρεπε να βάλω τίτλο: Τι είναι στιλ για τον καθένα μας. Διότι αυτό που τρώμε στην μάπα καθημερινά από την τηλεόραση μέεχρι τα περιοδικά, κι από τις γιγαντοαφίσες μέχρι το λαίφ σταϊλ που πουλιέται με το κιλό και στα πανέρια... είναι κάτι το ξένο για όλους μας σχεδόν.

 

Αχα,μου αρεσε οπως το εθεσες.Απεχθανομαι την φραση ''ειναι στην μοδα'','θα φορεθει πολυ φετος'' και αλλα παρομοια.Δεν συμβαδιαζα ποτε με την ''μοδα'',μονη μου θελω να επιλεξω τι θα βαλω πανω μου..Στην συντριπτικη πλειοψηφια των φορων,δεν μου αρεσαν τα ρουχα που εφερναν στα μαγαζια εν ονοματι της ΄''μοδας'' με αποτελεσμα να δυσκολευομαι να βρω ρουχα.Ε,δν γινεται να ψωνιζω συνεχεια απ'το μοναστηρακι,τα εχω παρει σχεδον ολα..:P

 

Επισης,μου φαινεται τραγικο να βγαινουν πχ τα φορεματα με κολαν στην μοδα,να βγαινεις εξω και να βλεπεις ολες τις κοπελες να φορανε αυτο.Βαρετο..Δήλαδη ελεος,λιγη πρωτοτυπια και προσωπικο γουστο δεν βλαπτουν..Και οχι μονο αυτο,αλλα φορανε αυτα τα ''in'' ρουχα,ασχετως αν τις κολακευουν,λες και ολα τα ρουχα ειναι σχεδιασμενα για να πηγαινουν σε ολους τους σωματοτυπους.Ποσο μου την σπαει να πηγαινω σε μαγαζια να κοιταξω παπουτσια πχ,να δοκιμαζω και να μου λεει η πωλητρια ''να δειτε και αυτα,ειναι πολυ στην μοδα φετος'' ''α,ναι?και ελεγα τι μ'ετρωγε''.

 

 

Επομενως,για ν'απαντησω και στην ερωτηση του topic starter,προσπαθω να φοραω ρουχα που ξερω οτι μου ταιριαζουν,ασχετα αν αυτα ειναι στην μοδα τωρα η ηταν πριν 100χρονια.(τωρα που το σκεφτομαι,περισσοτερο μου αρεσουν τα παλιομοδιτικα:P)Θελω να ξεχωριζει ο τροπος που ντυνομαι,ν'αντικατοπτριζει εμενα.Εχω καποιες επιρροες απο στιλ που μου αρεσουν και απ'την μουσικη που ακουω αλλα δεν τα παιρνω αυτουσια,δημιουργω πανω τους ωστε το τελικο αποτελεσμα να ειναι πρωτοτυπο..αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Για πες τη γνώμη σου για τις μπότες. Μιλάς για Sendra ή για κάτι ανώτερο και ποιο. Δώσε μας και σαιτ που ξέρεις.

 

το ένα site είναι το http://www.caboots.com

το άλλο το http://www.paulbondboots.com

 

και τα δύο φτιάχνουν custom μπότες όπως τις θες εσύ και για αυτό είναι και ακριβές σχετικά οι τιμές αλλά έτσι είναι το custom.

 

βέβαια έχω βρει κάτι φοβερές sendra στο γερμανικό e-bay

και θα χτυπήσω ένα ζευγάρι σίγουρα από εκεί. είναι τέλειες

 

http://stores.ebay.de/West-Side-Store

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ένα site είναι το http://www.caboots.com

το άλλο το http://www.paulbondboots.com

 

και τα δύο φτιάχνουν custom μπότες όπως τις θες εσύ και για αυτό είναι και ακριβές σχετικά οι τιμές αλλά έτσι είναι το custom.

 

βέβαια έχω βρει κάτι φοβερές sendra στο γερμανικό e-bay

και θα χτυπήσω ένα ζευγάρι σίγουρα από εκεί. είναι τέλειες

 

http://stores.ebay.de/West-Side-Store

 

 

Αν καλοβλέπεις τις Sendra, τότε αν θες ρίξε και μια ματιά εδώ http://www.taxidiotis.com.gr και πολύ περισσότερες επιλογές υπάρχουν, ενώ η τιμη δεν διαφέρει σχεδόν. Δηλαδή εγώ αν δεν βρω κανενα ισπανικό site ή άλλο, που να υπαρχει τεράστια διαφορά στην τιμή, από το taxidiotis θα χτυπήσω, το χειμωνα, ένα ζευγάρι Sendra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...