Προς το περιεχόμενο

Αρχίσανε τα οργανα (iPhone 3G)


NemeSis1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαίνεται πως άρχισαν τα προβλήματα για το νέο iPhone μιας και τα υλικά που είναι φτιαγμένο είναι της πλάκας (πλαστικό).

 

Προσωπικά το αλουμίνιο στο δικό μου iPhone μπορεί να έχει 1.000.000 γρατζουνιές, να μην είναι τόσο τρέντικο όσο του καινούργιου άλλα έχει αντέξει πολλά χτυπήματα χωρίς το παραμικρό σπάσιμο. Btw σήμερα έπεσε από τις σκάλες (εννοείτε πως δεν του φοράω θήκη) και δεν έπαθε τίποτα συνεχίζοντας να μου ''τραγουδάει''.

 

Όσο για την φωτεινότητα στο δικό μου την έχω στο μισό μιας και στο max είναι πολύ ισχυρή (και τρώει πολύ μπαταριά). Άρα περιττή η μεγαλύτερη του νέου...

 

http://www.iphonehellas.gr/1438/iphone-vs-iphone3g-iphonegreece-iphonehellas/

 

http://www.iphonehellas.gr/1779/iphone-3g-cracks-iphonehellas/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι παράλογο να έχεις αυτη τη συσκευή εκτεθιμένη χωρίς θήκη. Είναι κρίμα να γρατζουνιστεί η οθόνη του. Δεν θέλω να διακαιολογήσω το πιθανόν ευπαθές υλικό του, αλλά πάντα αρχίζουν και βγαίνουν τέτοια εμπαθή δημοσιεύματα, ειδικά για τα Apple προϊόντα.

 

Άμα το προσέχεις, κανένα κινητό δεν παθαίνει τίποτα, ακόμα κι αν είναι Alcatel. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι παράλογο να έχεις αυτη τη συσκευή εκτεθιμένη χωρίς θήκη. Είναι κρίμα να γρατζουνιστεί η οθόνη του. Δεν θέλω να διακαιολογήσω το πιθανόν ευπαθές υλικό του, αλλά πάντα αρχίζουν και βγαίνουν τέτοια εμπαθή δημοσιεύματα, ειδικά για τα Apple προϊόντα.

 

Άμα το προσέχεις, κανένα κινητό δεν παθαίνει τίποτα, ακόμα κι αν είναι Alcatel. :-)

 

Τρελός είσαι που θα το βάλω σε θήκη? Πιάνει πολύ χορό και δεν γλιστράει στο βάλε-βγάλε από την τσέπη (κακό αυτό). Άσε που δεν είναι πολύ φιρμάτο μια μπανάνα σε θήκη... Τι να κάνουμε iPhone έχουμε να μην το μοστράρουμε? ;)

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι παράλογο να έχεις αυτη τη συσκευή εκτεθιμένη χωρίς θήκη. Είναι κρίμα να γρατζουνιστεί η οθόνη του.

 

 

Για αυτον ακριβως το λογο υπαρχουν τα shield.

Για να μην γραντζουνιεται η οθονη, χωρις ομως να φαινεται και να χοντραινει,ασχημαινει το κινητο.

 

Βεβαια για την περιπτωση των σκαρτων υλικων του καινουριου μαλλον δεν κανει δουλεια! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά πάντα αρχίζουν και βγαίνουν τέτοια εμπαθή δημοσιεύματα, ειδικά για τα Apple προϊόντα.

 

Όσο εμπαθές είναι και το σχόλιο σου. Να σου θυμίσω τα εκατοντάδες άρθρα πριν βγει το iphone 1 που μας έλεγαν ότι δεν παθαίνει τίποτα η οθόνη του. Θυμάσαι κάτι βίντεο που τα έβαζαν σε μια σακούλα μαζί με τα κλειδιά ή τρίβανε τα κλειδιά στην οθόνη κτλ...

 

Τώρα είναι υπερβολή να το έχεις έτσι το κινητό;

 

Ναι, μπορεί να είναι μεμονωμένες περιπτώσεις που κάνει ραγάδες το πλαστικό αλλά πολλές μεμονωμένες μαζεύτηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...