Προς το περιεχόμενο

"Αναβαθμίστηκε" το Conn-X Talk


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εξακολουθεί να είναι ακριβός ο οτε συγκρινομενος με τον ανταγωνισμο, εγώ εχω το γνωστο πακετο απο τον Οκτώβρη της βονταφον δηλ χολ, το fritzbox δειχνει περιπου 15 mbps και κατεβάζω περιπου με 1500 με download manager.

 

Φιλε μου εισαι απο τους διπλα τυχερους που σε καλυπτει εναλλακτικος και εισαι και ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φιλε μου εισαι απο τους διπλα τυχερους που σε καλυπτει εναλλακτικος και εισαι και ευχαριστημενος.

 

Καλά, αν κάνουμε ένα γκάλοπ, θα δεις ότι η άποψη που έχεις για τους εναλλακτικούς υπάρχει στο μυαλό σου και μόνο. Έφυγα από ΟΤΕ για NetOne και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα, συν το γεγονός ότι κανένας δεν μου ζήτησε να προπληρώσω τα τέλη του επόμενου μήνα. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, αν κάνουμε ένα γκάλοπ, θα δεις ότι η άποψη που έχεις για τους εναλλακτικούς υπάρχει στο μυαλό σου και μόνο. Έφυγα από ΟΤΕ για NetOne και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα, συν το γεγονός ότι κανένας δεν μου ζήτησε να προπληρώσω τα τέλη του επόμενου μήνα. :devil:

 

Εχεις δικιο επρεπε να εχω διευκρινισει οτι δεν ειναι ολοι οι εναλλακτικοι ιδιοι. Υπαρχουν και εξαιρεσεις οπως της netone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα θα ηταν να χαμηλωσει τις τιμες ο οτε γιατι απλα χανει πελάτες

 

λες να μην το εχουν σκεφτει; Ο ΟΤΕ δεν μπορει να αλλαξει τις τιμες του αν δεν υπαρχει εγκριση απο ΕΕΤΤ. Αν μεινει ανεξελγκτο αυτο το κομματι χαιρετα και τους εναλλακτικους και τον ανταγωνισμο

***αυτόματη ένωση μηνυμάτων***

Αυτο που κανει ακριβο το πακετο του Οτε ειναι το παγιο. Αν καταργηθει αυτο θα ειναι φθηνο το πακετο,αλλα δυστυχως δεν προκειται να καταργηθει,γιατι πρεπει να πληρωνουμε την ΕΡΤ για να βγαζει τις χαζες εκπομπες

 

Απεριοριστες αστικες και υπεραστικες κλησεις και adsl internet 1mbps= 32 euro το μηνα

 

Αν δεν ειχε το παγιο μια χαρα τιμη θα ηταν

 

Χιλιες φορες ΕΡΤ παρα η τηλεοραση των αλλων που εχει μεινει ετη φωτος πισω με εξαιρεση καποιες σειρες. Ακομα την τηλεοραση των πανελιστων και κριτικων επιτροπων εχουμε αν εχουν το θεο τυος!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χιλιες φορες ΕΡΤ παρα η τηλεοραση των αλλων που εχει μεινει ετη φωτος πισω με εξαιρεση καποιες σειρες. Ακομα την τηλεοραση των πανελιστων και κριτικων επιτροπων εχουμε αν εχουν το θεο τυος!!!!!!!

 

Τις άλλες δεν τις πληρώνουμε εμείς, ετσιθελικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις άλλες δεν τις πληρώνουμε εμείς, ετσιθελικά...

 

τις πληρωνεις καθε φορα που πας σουπερ-μαρκετ πιο πολυ

***αυτόματη ένωση μηνυμάτων***

Καλά, αν κάνουμε ένα γκάλοπ, θα δεις ότι η άποψη που έχεις για τους εναλλακτικούς υπάρχει στο μυαλό σου και μόνο. Έφυγα από ΟΤΕ για NetOne και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα, συν το γεγονός ότι κανένας δεν μου ζήτησε να προπληρώσω τα τέλη του επόμενου μήνα. :devil:

 

οπως και στην altec, στην teledome...αφου δεν πληρωναν κανεναν γιατι να σου ζητησουν κατι τετοιο.

 

Δεν εχω ακουσει καποιο παραπονο για netone αλλα και για το ADSL τις altec τα καλυτερα λεγανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις πληρωνεις καθε φορα που πας σουπερ-μαρκετ πιο πολυ

 

Ε τότε να μην πίνουμε γάλα, επειδή τα λεφτά από τις διαφημίσεις θα τα πάρει το Mega. Βασικά, τώρα που το σκέφτομαι, όταν πηγαίνω super market πληρώνω και την ΕΡΤ μεταξύ των άλλων, οπότε στο ίδιο καζάνι βράζει η υπέροχη δημόσια τηλεόραση.

 

 

οπως και στην altec, στην teledome...αφου δεν πληρωναν κανεναν γιατι να σου ζητησουν κατι τετοιο.

 

Ούτε η forthnet ζητάει φίλε μου, ούτε η tellas. Ούτε αυτοί πληρώνουν? Και φυσικά όποιος πληρώνει (από τα κέρδη που έβγαλε τόσα χρόνια από τις εγκαταστάσεις που έφτιαξε με τα λεφτά του λαουτζίκου) έχει δικαίωμα να σε γδέρνει κανονικά και με το νόμο. Πρώτος λογαριασμός, 200€. Καλή φάση, κόβεις το λαιμό σου και τα βρίσκεις. Μετά βέβαι αναρωτιόμαστε γιατί η ευρυζωνικότητα αναπτύσσεται με ρυθμούς... ΟΤΕ στην Ελλάδα, αλλά αυτή είναι άλλη κουβέντα και χιλιοσυζητημένη, οπότε end of story.

 

Δεν εχω ακουσει καποιο παραπονο για netone αλλα και για το ADSL τις altec τα καλυτερα λεγανε...

 

Ε, καλά και για την forthnet κάποτε είχαν ακουστεί πολλά και για την tellas, ξέρει καλά το δημόσιο να κάνει δουλειές με παπαγαλάκια. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσες διαφημισεις βλεπεις στη διαρκεια μια ταινιας στο star και ποσες στην ΕΡΤ????? Και εκει πληρωνεις για να μπορει η Πετρουλα να δειχνει τα βυζια της στο πιο αντιαισθητικο θεαμα που εχω δει ποτε στην τηλεοραση

 

στο θεμα μας

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=303271

 

ο ΟΤΕ γδερνει πλεον για ενα και μονο λογο

 

ουτε η forthnet ζηταει ουτε η tellas αλλα internet πριν τους 2 μηνες δε βλεπεις πλεον και απο τις 2 (δικη μου εμπειρια), οποτε θα προπληρωσεις κατι το οποιο σου επιστρεφεται οταν κλεισεις τη συνδεση του ΟΤΕ αν θες να εχεις Internet στις 2 βδομαδες το αργοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσες διαφημισεις βλεπεις στη διαρκεια μια ταινιας στο star και ποσες στην ΕΡΤ????? Και εκει πληρωνεις για να μπορει η Πετρουλα να δειχνει τα βυζια της στο πιο αντιαισθητικο θεαμα που εχω δει ποτε στην τηλεοραση

 

Ενώ η Μπίλιω που βγαίνει στην ΕΡΤ, δεν προσφέρει αντιαισθητικό θέαμα και μορφώνει κιόλας? Εντάξει, απλά έλεος...

 

Και για να κλείσουμε το θέμα μας, να στο εξηγήσω αλλιώς:

 

Εγώ τηλεόραση δεν παρακολουθώ, μόνο αγώνες και ταινίες στο DVD μου. Υπό αυτές τις συνθήκες, το star και το κάθε star δεν με αναγκάζει να του σκάω κάθε δίμηνο το χαράτσι. Με το star έχω επιλογή να μην βλέπω και να μην πληρώνω.

Με την ΕΡΤ γιατί δεν την έχω αυτή τη δυνατότητα?

 

 

ουτε η forthnet ζηταει ουτε η tellas αλλα internet πριν τους 2 μηνες δε βλεπεις πλεον και απο τις 2 (δικη μου εμπειρια), οποτε θα προπληρωσεις κατι το οποιο σου επιστρεφεται οταν κλεισεις τη συνδεση του ΟΤΕ αν θες να εχεις Internet στις 2 βδομαδες το αργοτερο

 

Με συγχωρείς φίλε μου, αλλά εγώ είχα internet σε 10 εργάσιμες και χωρίς να προπληρώσω 2 μήνες. Το κατά πόσο φερέγγυα είναι η NetOne, δεν μπορώ να ξέρω, αλλά μέχρι στιγμής δεν μου έχει δείξει και το αντίθετο.

 

Τώρα για το γεγονός ότι ο ΟΤΕ γδέρνει με πρόφαση τους περιορισμούς από την ΕΕΤΤ, δεν θα μπω στον πειρασμό να το συζητήσω, γιατί υπάρχει και μια Ευρωπαϊκή Ένωση, η οποία είναι αρμόδια για τους νόμους του εμπορίου και γνωρίζουμε όλοι πόσο αυστηρή είναι στις μονοπωλιακές πολιτικές.

 

Όπως και να έχει, είτε φταίει ο ΟΤΕ είτε δεν φταίει, εγώ ξέρω ότι θα τον πληρώσω τον ΟΤΕ πιο ακριβό λαμβάνοντας πολλές φορές και χειρότερες υπηρεσίες (βλ. 1242).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο λεω ρε φιλε οτι και το star και το alter και τους αλλους πληρωνεις και μαλιστα ακριβοτερα απο την ερτ, αλλα δεν το καταλαβαινεις.

 

οσων αφορα τις χειροτερες υπηρεσιες του ΟΤΕ καλυτερα να ρωτησουμε αυτους που διαμαρτυρονται για τα ping τους οπως επισης και τους αλλους που περιμεναν 5 μηνες για φυγουν απο τον ΟΤΕ

 

Δεν ειμαι κατα των εναλλακτικων κι εγω θα ειχα αλλαξει αν δεν ειχα καποιο προβλημα με καποια αλλα θεματα αλλα αυτο που αποδυκνυεται καθε μερα ειναι οτι περα απο το οτι εχεις οικονομικοτερες τηλεπ/ες υπηρεσιες δεν εχουν καταφερει να προσφερουν την αξιοπιστια που χρειαζεται ενας επαγγελματιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο λεω ρε φιλε οτι και το star και το alter και τους αλλους πληρωνεις και μαλιστα ακριβοτερα απο την ερτ, αλλα δεν το καταλαβαινεις.

 

οσων αφορα τις χειροτερες υπηρεσιες του ΟΤΕ καλυτερα να ρωτησουμε αυτους που διαμαρτυρονται για τα ping τους οπως επισης και τους αλλους που περιμεναν 5 μηνες για φυγουν απο τον ΟΤΕ

 

Δεν ειμαι κατα των εναλλακτικων κι εγω θα ειχα αλλαξει αν δεν ειχα καποιο προβλημα με καποια αλλα θεματα αλλα αυτο που αποδυκνυεται καθε μερα ειναι οτι περα απο το οτι εχεις οικονομικοτερες τηλεπ/ες υπηρεσιες δεν εχουν καταφερει να προσφερουν την αξιοπιστια που χρειαζεται ενας επαγγελματιας

 

Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Όλοι έχουν προβλήματα, άλλος λιγότερα, άλλος περισσότερα. Το θέμα είναι τι συμφέρει τελικά τον καθένα και τις εμπειρίες που έχει, καλές ή κακές, από έναν πάροχο. Εγώ απο ΟΤΕ ήμουν σε γενικές γραμμές δυσαρεστημένος και είχα πολλά προβλήματα και βρήκα τη λύση στη NetOne. Κάποιος άλλος πιθανώς να ακολουθήσει αντίθετη πορεία από εμένα, αλλά κατά γενική ομολογία, επαγγελματικά, μόνο Conn-X θα επέλεγα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδιωτικα καναλια, τα πληρωνεις και τα παραπληρωνεις, μεσα απο τις διαφημισεις, εκτος κι αν πιστευουμε οτι εγω πχ, πληρωνοντας 1μυριο για διαφημιση στο σταρ, δεν θα μετακυλισω αυτο κοστος στο προιον μου. Κανενας επιχειρηματιας δεν τα βαζει απο την τσεπη του, αν δεν υπηρχαν αυτες οι πανακριβες διαφημισεις, παρα πολλα προιοντα θα ειχαν αρκετα χαμηλοτερη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Και εκει πληρωνεις για να μπορει η Πετρουλα να δειχνει τα βυζια της στο πιο αντιαισθητικο θεαμα που εχω δει ποτε...

 

Χμμμ...

 

gaydar.th.jpg

 

Αυτά τα 2 δεν πάνε μαζί φίλε μου ... :lol::lol::lol:

 

(μαζί σου, δεν μπορώ να την ακούω ούτε για 5sec... Γι' αυτό πατάω mute και απλά κοιτάω :lol:)!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...