Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακοί αγώνες: Για πρώτη φορά, πλήρως σε high-def


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστεύω η αρχή να γίνει με το Hellas Sat HD αρκεί να έχει ενδιαφέρον περιεχόμενο και λογική τιμή. Μη συγκρίνετε τα ψηφιακά κανάλια της ΕΡΤ με πραγματικά HD κανάλια όπως HD Suisse, National Geographic HD, Skysports HD. Είνα η μέρα με τη νύχτα.

 

Η τελετή έναρξης ήταν απλά εκπληκτική σε HD και νομίζω ότι άκουσα τη τηλεόραση μου να με ευχαριστεί που της έδωσα αυτή τη δυνατότητα. Είχε πήξει στα ελληνικά κανάλια και στη θολούρα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πραγματικά όποιος δει HD τηλεοπτικές μεταδόσεις δύσκολα γυρίζει πίσω στην αναλογική TV. Είδα την τελετή έναρξης και κάποια από τα αθλήματα τις τελευταιες μέρες και πραγματικά το απόλαυσα. Το ίδιο έκανα και στο Euro όπου οι φίλοι μου μαζευαν τα σαγόνια τους απο το πάτωμα λόγω της εικόνας που έβλεπαν.

Με βάση αυτά που λέγονται και γράφονται, στον επόμενο χρόνο (ευελπιστώ πολύ νωρίτερα) θα έχουμε και ελληνικές προσπάθειες στον συγκεκριμένο τομέα. Έχουμε αργήσει βέβαια αλλά εύχομαι να προχωρήσουμε γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω θελω Sky Digital αλλα θελει πιατο εδω πανω απο 3 μετρα. Και ετσι την Βγαζω με Sky Italia προς το παρων.

 

ξερω παιδι που με 1.20 πιανει sky digital

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να είναι παγκόσμια πρωτιά, αλλά οι καμεραμεν και οι σκηνοθέτες είναι άσχετοι.Βλέποντας π.χ το μπίτς βόλευ, όποτε θέλαν να κάνουν ριπλαίυ για να μας δείξουν άν ήταν μέσα ή έξω η μπάλα, το ακριβές σημείο ....ήταν έξω από το πλάνο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος που δινει η nova (patatasat?) ειναι για τα σκουπιδια, εκτος και αν εχεις PVR που και παλι ειναι μουφα δεκτης...φυσικα κανενας δεν υποστηριζει HD

Για τα καναλια στον Hotbird στις 13.0 E που ειναι το nova

http://en.kingofsat.net/hdtv.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω PVR αλλά απο τη στιγμή που κανένας δεν υποστηρίζει HD σημαίνει ότι ποτέ δεν θα μπορώ να προβάλω το σήμα σε HD? To Dreambox ξέρεις αν υποστηρίζει HD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποστηριζουν HD καποια αλλα δορυφορικα καναλια....το nova ειναι απτα χειροτερα μπουκετα.... Αρκετοι νεοι δεκτες υποστηριζουν HD....φυσικα και ο dreambox (800? )HD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, τι να μας κάνει και το HD όταν τραβάνε ένα πλάνο από ψηλά στην ιππασία και δε φαίνεται τίποτα από το νέφος?

 

Θα γυρίσουν πίσω οι αθλητές με 2 κεφάλια και 3 πόδια...

 

Το HD τους μάρανε...

 

Sorry για το offtopic αλλά ήταν ένα ξέσπασμα της στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κανάλι μπορεί να υποστηρίζει HD αλλά αφού της NOVA ο δέκτης δεν είναι HD τότε σημαίνει ότι ποτέ δεν θα λάβεις το σήμα σαν HD. Σωστά?

 

Aυτό ακριβώς φίλε μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω παιδι που με 1.20 πιανει sky digital

Και εγω εχω μια φιλη που βλεπη με 60 cm αλλα ειναι αγγλια. :) Αναλογα την περιοχη ειναι και το πιατο. Εδω που ειμαι εγω Ροδο για να το ανοιξης ολο το πακετο θες και 4 με 5 μετρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος στο μεγαλύτερο μέρος της Ελλάδας ένα πιάτο 1,20 αρκεί. Στα πιο νότια μέρη μόνο χρειάζεται... πιατάρα 2-3 μέτρων. Τα αιώνια προβλήματα της χώρας μας που βρίσκεται στις άκρες του footprint.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...