Προς το περιεχόμενο

NOVA σε 2 tv στο σπίτι


scorer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κατι απο αυτα που αναφερω δεν ειναι νομιμο παρακαλω τον admin να κλειδωση το topic.

Αρχιζουμε λοιπον ειμαι συνδρομητης της Nova πως γινεται ...αν γινεται να μπορω να βλεπω σε 2 τηλεορασεις οτι καναλια θελω?πρεπει να αγορασω και αλλον εναν αποκωδηκοποιητη?Αν ναι ποιον?Ακουσα οτι οι Dreambox ειναι οι καλυτεροι...ο 500αρης μου κανει?αφου παρω και 2ο αποκωδικοποιητη τι πρεπει να κανο για να βλεπω και σε αλλο χρωρο μεσα στο ιδιο το σπιτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασε ενα video sender με εντολές τηλεχειριστηρίου που θα μεταδιδει το κανάλι ασυρματα από τον δέκτη σου στην άλλη τηλεόραση.

http://www.emimikos.gr/shop/home.php?cat=304

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μέσα στο ίδιο σπίτι δεν είναι παράνομο.

 

Video sender δεν σου κάνει γιατί τότε θα βλέπεις το ίδιο κανάλι στις δύο τηλεοράσεις (εκτός αν αυτό θες).

 

Αν θες να βλέπεις διαφορετικό κανάλι σε περισσότερες από μία τηλεοράσεις τότε:

1) "αγοράζεις" την συνδρομή PVR της nova (σου δίνουν δύο PVR δέκτες και σου ανεβάζουν και λίγο το πάγιο σου)

ή

2) αγοράζεις κάποιον δέκτη που υποστηρίζει card sharing (όπως o dreambox που ανέφερες). Για το στήσιμο θα δυσκολευτείς λίγο αλλά όλοι τα καταφέρνουν (περισσότερες πληροφορίες σε forum σχετικό με το δέκτη που θα πάρεις).

ή

3) αγοράζεις card splitter

 

Ξανατονίζω ότι αυτά επιτρέπονται μόνο για χρήση μέσα στο ίδιο διαμέρισμα, και κάθε άλλη χρήση διώκεται ποινικά.

 

Επίσης όλες οι λύσεις πλην της nova μπορεί να σταματήσουν να λειτουργούν αν η nova ενεργοποιήσει τις anti sharing δυνατότητες της νέας κάρτας (ίσως και όχι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε 2007MM2007 εσυ τι μου προτεινεις πιστευω η αγορα ενος ακομη δεκτη dreambox ειναι must..αξιζει?αφου δν ειναι παρανομο πως μπορει η nova να με μπλοκαρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου έλεγα να πας προς dreambox μεριά. Αν πάρεις και κάποιο με δίσκο τότε θα έχεις ολοκληρωμένο PVR. Όλα εξαρτώνται από τις απαιτήσεις σου αφού υπάρχουν μέχρι και HD μοντέλα.

Αν σε μπλοκάρει με τεχνικά μέσα (και όχι νομικά) τότε απλά δεν θα βλέπεις και αν πάρεις στο support θα σου πουνε ότι δεν είναι υποχρεωμένοι να σε υποστηρίξουν αφού δεν έχεις PVR συμβόλαιο (πακέτο nova PVR) και αφού δεν αναφέρεται κάτι σχετικό στο συμβόλαιό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...