Προς το περιεχόμενο

Το YouTube στο iPod Touch ειναι ΑΡΓΟ...


Greator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,

 

Εχω ενα iPod Touch αναβαθμισμενο στην τελευταια εκδοση, 2.02. Απο τοτε που εκανα το upgrade στην εκδοση 2 η εφαρμογη YouTube ειναι σχεδον αχρηστη! Τα βιντεο τα φορτωνει υπερβολικα αργα και ΟΤΑΝ τα φορτωσει τις περισσοτερες φορες κολλαει στη μεση. Ο Σαφαρι απο την αλλη δουλευει μια χαρα.

 

Εχω διαβασει οτι μετα το update παρουσιαστηκαν αυτα τα προβληματα γιατι δεν υποστηριζονται καποια μοντεμ . Εχω το CL110 που δινει η forthnet και το Wifi Access Point της US Robotics. Πριν το update ολα δουλευαν μια χαρα. Η αληθεια ειναι οτι εχω παρατηρησει οτι οταν συνδεομαι σε καποια αλλα ασυρματα δικτυα το YouTube τρεχει κανονικα. Στο ασυρματο του σπιτιου μου παντως σερνεται.

 

Τι μπορει να φταιει ρε παιδια?Σκεφτομαι να παω να αγορασω ασυρματο ρουτερ και φοβαμαι μηπως παλι δεν ειναι συμβατο με το iPod.

 

Γνωριζετε τι μπορω να κανω γι'αυτο το προβλημα?Μηπως καποια ρυθμιση στο Access Point? Στα forum της Apple το αναφερουν κι αλλοι χρηστες.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε να κατεβασεις απο το cydia το mxtube και δες απο κει αμα γινετε το ιδιο,δοκιμασε ας πουμε να δεις ενα βιντεο σε χαμηλη ποιοτητα και αν παλι δεν φορτωνει τοτε δεν φταιει το προγραμμα youtube.δοκιμασε να κανεις restore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε να κατεβασεις απο το cydia το mxtube και δες απο κει αμα γινετε το ιδιο,δοκιμασε ας πουμε να δεις ενα βιντεο σε χαμηλη ποιοτητα και αν παλι δεν φορτωνει τοτε δεν φταιει το προγραμμα youtube.δοκιμασε να κανεις restore.

 

Φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση.

 

Για να καταλαβεις οταν χρησιμοποιω το videohamster για να δω τα βιντεο του youtube, τα βιντεο φορτωνουν μια χαρα, γρηγορα!

 

Αυτο δεν παιζει ρολο?Νομιζω οτι ειναι προβλημα του YouTube του Touch...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω να βρω το MX Tube που μου προτεινες εντωμεταξυ και δε βρισκω κατι. Σε κατι βιντεο στο youtube ειδα οτι το βαζουν σε jailbroken iPods, αλλα το δικο μου ειναι "καθαρο". Υπαρχει τροπος να το εγκαταστησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι εχω παρατηρησει οτι οταν συνδεομαι σε καποια αλλα ασυρματα δικτυα το YouTube τρεχει κανονικα. Στο ασυρματο του σπιτιου μου παντως σερνεται.

Τι μπορει να φταιει ρε παιδια?Σκεφτομαι να παω να αγορασω ασυρματο ρουτερ και φοβαμαι μηπως παλι δεν ειναι συμβατο με το iPod.

 

Γνωριζετε τι μπορω να κανω γι'αυτο το προβλημα?Μηπως καποια ρυθμιση στο Access Point? Στα forum της Apple το αναφερουν κι αλλοι χρηστες.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

 

Απάντησες μόνος σου. Δεν φταίει ούτε το ασύρματο ούτε το Touch. Φταίει η Forthnet. Σε μένα και σε άλλους 3 φίλους με Forthnet, το Youtube σέρνεται και σε Mac και σε iPhone και σε PC.

 

Πήγαινε σε κάποιον φίλο που δεν έχει Forthnet και θα το διαπιστώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντησες μόνος σου. Δεν φταίει ούτε το ασύρματο ούτε το Touch. Φταίει η Forthnet. Σε μένα και σε άλλους 3 φίλους με Forthnet, το Youtube σέρνεται και σε Mac και σε iPhone και σε PC.

 

Πήγαινε σε κάποιον φίλο που δεν έχει Forthnet και θα το διαπιστώσεις.

 

Συμφωνοι, αλλα γιατι πριν το update δουλευε κανονικα και με τη Forthnet? Αν ηταν δεν θα δουλευε ουτε πριν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντησες μόνος σου. Δεν φταίει ούτε το ασύρματο ούτε το Touch. Φταίει η Forthnet. Σε μένα και σε άλλους 3 φίλους με Forthnet, το Youtube σέρνεται και σε Mac και σε iPhone και σε PC.

 

Πήγαινε σε κάποιον φίλο που δεν έχει Forthnet και θα το διαπιστώσεις.

 

μπορει αν και δυσκολο να φταιει η 4νετ αφου μπαινει κανονικα με το σαφαρι-videohamster και δευτερον και εγω 4νετ εχω και εδω και τρεις μηνες εχοντας περασει ολα τα firmware δεν ειχα κανενα προβλημα ,εχοντας δει ωρες βιντεο στο youtube,

οσο αφορα το mxtube ναι οντος ειναι μονο στα σπασμενα τηλ και λογικο να μην το εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνοι, αλλα γιατι πριν το update δουλευε κανονικα και με τη Forthnet? Αν ηταν δεν θα δουλευε ουτε πριν...

 

 

Γιατί η Forthnet δεν είχε πάντα πρόβλημα στο Youtube. Εγώ είχα περίπου 3 βδομάδες πρόβλημα και τώρα έχει διορθωθεί κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
για δοκιμασε να κανεις κανενα reset τα modem-router,

 

Όντως, είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα ώσπου άλλαξα λογισμικό στο router. Ένα Linksys έχω και Forthnet σύνδεση... Τώρα όλα καλά!!!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Update:

 

Επειδη το ρουτερακι της 4νετ καηκε(οπως και στους περισσοτερους χρηστες) αποφασισα να αγορασω ενα καινουριο ρουτερ. Κατεληξα λοιπον στο Linksys WAG200.

 

Ρε παιδια δε μπορω να καταλαβω τι συμβαινει. Ο Safari παει σφαιρα, οπως και ολες οι αλλες εφαρμογες που χρησιμοποιουν ιντερνετ ομως το αναθεματισμενο YouTube σερνεται! Για να φορτωσει ενα βιντεο 2 λεπτων πρεπει να περιμενω κανενα 5λεπτο τουλαχιστον. Τι μπορω να κανω? Μηπως ειναι καποια ρυθμιση απο το μενου του ρουτερ?

 

Η εκδοση 2.1 δυστυχως δε φαινεται να λυνει το προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είπα και πιο πάνω. Είναι "φιλτράρισμα" της Forthnet. Δεν φταίει κανένα router.

 

Και γιατι δε συμβαινει σε κανενα λαπτοπ μου η στο desktop μου?Εκει το YouTube τρεχει κανονικοτατα με πολυ καλο buffering.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι δε συμβαινει σε κανενα λαπτοπ μου η στο desktop μου?Εκει το YouTube τρεχει κανονικοτατα με πολυ καλο buffering.

 

 

Ωπ, σόρρυ, ξέχασα ότι μιλούσαμε για το iPod Touch. Όντως, αυτό, συμβαίνει. Βασικά αυτό που έχω σκεφτεί(αν και μπορεί να είναι π@π@ριά αυτό που σκέφτηκα) είναι ότι εφόσον δεν υπάρχει flash στο iPhone, η εφαρμογή Youtube δεν συνδέεται απευθείας στο Youtube, αλλά περνάει πρώτα από έναν server της Apple που κάνει conversion στα video για να μπορούν να παίξουν στο iPhone. Ίσως γι αυτό καθυστερεί.

 

Δοκίμασε και το MXTube(αν έχεις κάνει jailbreak) και δες πως παίζει εκεί ένα ίδιο video. Επίσης, με το MXTube, μπορείς να το κατεβάσεις κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...