Προς το περιεχόμενο

"Το Linux πρέπει να γίνει cool για να πετύχει"


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν δεν συζηταμε για εκτυπωσεις και επαγγελματιες τοτε το Photoshop δεν εχει να προσφερει τπτ παραπανω το αντιθετο μαλιστα

 

Εγώ τι είπα; Αυτό ακριβώς...

 

Αν και δεν είναι gimp vs photoshop το τοπικ...

αν θέλεις να έχεις ένα δωρεάν πρόγραμμα που photoshop-φέρνει για να κάνεις δουλίτσες, καλό είναι το gimp.

Για σοβαρή δουλειά χρησιμοποιείς photoshop. Και δεν ξέρω τι κάνεις που στο gimp είναι ένα απλό ενώ στο photoshop θέλει συνδυασμό αλλά δεν φταίει το πρόγραμμα αν δεν το ξέρεις.

offtopic off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 170
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οποιος εχει χρησιμοποιησει και τα 2 ξερει, το gimp εχει δυνατοτητες που στο Photoshop γινονται μονο με συνδιασμο δυνατοτητων και αν φυσικα ξερεις

ισχυει και το αντιθετο

Σωστός ο Hlapatsas. Αυτά να τα ακούνε οι εταιρίες όμως. Ποια δικαιολογία έχουν να μη βγάζουν παιχνίδια σε OpenGL (=Linux). Δεν υστερή σε τίποτα (νομίζω).

Προσθετος κοπος και χρημα, ο οποιος δεν θα ανταποκρινεται στη ζητηση. Οι Λινουξαδες ειναι κυριως επαγγελματιες και αρκουνται στα opensource παιχνιδακια που ηδη υπαρχουν. Οι Λινουξαδες που παιζουν εμπορικα παιχνιδια εχουν και Windows ουτως η αλλως, οποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Loser Geek η λογική σου είναι λάθος.

 

1ον τα OpenGL παιχνίδια είναι εύκολα μεταφέρσιμα.

 

2ον, ζήτηση υπάρχει. Προσφορά όχι, γι'αυτό και οι τόσοι dualbooters (δική μου λέξη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχυει και το αντιθετο

 

Οι Λινουξαδες ειναι κυριως επαγγελματιες και αρκουνται στα opensource παιχνιδακια που ηδη υπαρχουν. ...

 

Και τι επαγγέλονται κυρίως αν επιτρέπεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά για να πιάσει θα πρέπει να καταντήσει 2ο windows, lol!

 

θα πρασσινίσουν απο το κακό τους κάποιοι κολημένοι.

 

Τι εννοείς "καταντήσει",δηλαδή θα μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο εκτός απο το να ανοίγεις τον Firefox και το OpenOffice;:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια τα vista η τα xp?

 

και τα 2 φυσικά, τα vista ακόμα περισσότερο. Ειδικά τώρα που αρχίζουν μερικοί να ξεπερνάνε το πολιτισμικό σοκ της ελευσης των vista και αρχισαν να οριμάζουν σαν λειτουργικό (sp1) κατά περίεργο τρόπο αρχιζω να ακούω λιγότερες γρίνιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MixalisX ή MS Fanboy είσαι (αν κρίνω από το αβαταρ) ή δεν κατάλαβες το άρθρο ή τι είναι ένα OS.

 

δεν είμαι fanboy ειμαι απλά ευχαριστιμένος χρήστης, το avantar είναι φυσικά κομικό και για να ψαρώνω μερικούς μερικόυς lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθώ να μη καταλαβαίνω τη λογική σου όμως. Γιατί ολοκληρωμένο OS τα Windows? Επειδή όλοι γράφουν drivers και games για αυτό; Sorry to break you the news αλλά αυτό είναι αποτέλεσμα μονοπωλιακών πρακτικών και όχι ολοκληρωμένου OS.

 

ΥΓ. Να επιστρέψουμε on-topic?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...