Προς το περιεχόμενο

"Το Linux πρέπει να γίνει cool για να πετύχει"


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 170
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και τα 2 φυσικά, τα vista ακόμα περισσότερο. Ειδικά τώρα που αρχίζουν μερικοί να ξεπερνάνε το πολιτισμικό σοκ της ελευσης των vista και αρχισαν να οριμάζουν σαν λειτουργικό (sp1) κατά περίεργο τρόπο αρχιζω να ακούω λιγότερες γρίνιες...

 

Ευχαριστω για την απαντηση θα σου πω επισης κρινοντας απο την κινηση στο forum του linux oτι πολλοι χρηστες vista περνανε σε linux προτιμωντας συνηθως την διανομη ubuntu oποτε ειναι και αυτος λογος που ακους λιγοτερες γκρινιες για τα vista παρακολουθησε το forum εχει ενδιαφερον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TO killer application για το Λίνουξ είναι το ίδιο το λειτουργικό με τους σωστους 'οδηγούς', το περιβάλλον εργασίας και φυσικά την έυκολη εγκατάσταση εφαρμογών. Τα βήματα που έγιναν με το ubuntu είναι αρκετα ικανοποιητικά αλλά απαιτεί ακόμα περισσότερη προοσπάθεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πολυ περισσοτερο κοπο και οχι ολα φυσικα και γιατι αλλωστε?Τι το δυσκολο η τρομακτικο εχει το shell?τοσο πολυ σε ενοχλει να κατσεις να μαθεις 10 βασικα πραγματα για να κανεις τη ζωη σου πιο ευκολη και να μαθεις και πανω κατω τι παιζει στον υπολογιστη σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού θεωρείς το τερματικό άχρηστο και ότι ένα ολοκληρωμένο os δεν πρέπει ένα έχει τερματικό, ok πάω πάσο, εγώ είμαι ανώμαλος που προτιμώ το sudo apt-get install αντί το synaptic, απλά να σου ζητήσω να δοκιμάσεις τη τελευταία έκδοση μιας γνωστής διανομής και να μου πεις για ποιο task δε βρίσκεις κάποιο frontend.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και τέτοια μην ανησυχείς, και yum και apt και YaST, και compile από το source έκανα.

 

Γιατί έχετε σαν δεδομένο ότι κάποιος που λέει αυτά δεν έχει ξαναδεί Linux;

Επειδή αυτή την εντύπωση δίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΌ ΣΎΣΤΗΜΑ όχι για το ότι έχει περισσότερα προγράμματα/drivers. Δυστυχώς αυτό καταλάβατε και οι δυο.

 

Εμείς γιατί νομίζεις μιλάμε φίλε μου? Πέρα απο αυτό τι να το κάνω το λειτούργικό όσο τέλειο και να είναι άν δεν μου βγάζει την δουλεια? Μια χαρά καταλαβαίνουμε και οι δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[newsimage]

Στη δε έκδοση για netbooks συναντά κανείς επιπρόσθετα εφαρμογές της Google, ενώ μια πληθώρα εφαρμογών βασισμένων σε Java υπόσχεται να κρατήσει χαμηλά την κατανάλωση πόρων του συστήματος.

Source.png Πηγή: e-pcmag.gr

ROFL Καλοοοοο.... :devil:

 

Γενικα ειπε πολλα ακυρα το παλικαρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...