Προς το περιεχόμενο

"Το Linux πρέπει να γίνει cool για να πετύχει"


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 170
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικα πιστευω πως το linux ειναι μια χαρα και δεν χρειαζεται αυτα που λεει ο David Liu.Τωρα αν καποιος βαριεται να κατσει να μαθει δυο πραματα και 10 εντολες στο shell ειναι δικο του θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Command Prompt? χχαΑΧΑΧΑΧΑΧχα Ρε αυτο μου θυμιζει DOS χχαΑΧΧΑΑΧ πρεπει να ειναι καποιος πολυ μαζοχα για να του αρεσει αυτο το πραμα...

 

 

 

Μολις εδειξες το τεχνολογικο σου επιπεδο.Συγχαρητηρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι πες μου εχεις 2 επιλογες να κανεις κατι

1)Με κλικ και παραθυρα

2)Με εντολες

ποιο θα προτιμουσες αν γινοταν ακριβως το ιδιο πραγμα και με τα δυο...μιλαμε για ακριβως το ιδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι πες μου εχεις 2 επιλογες να κανεις κατι

1)Με κλικ και παραθυρα

2)Με εντολες

ποιο θα προτιμουσες αν γινοταν ακριβως το ιδιο πραγμα και με τα δυο...μιλαμε για ακριβως το ιδιο...

 

Για πες μου εσυ:Μπορεις να ακουσεις μουσικη,να γραφεις και να διαβαζεις κειμενα,να βλεπεις ιστοδελιδες,να εχεις file manager,task manager,partition manager και ενα εκατομυριο πραγματα ΜΕΣΑ ΑΠΟ TERMINAL???

 

Το να παταω κλικ το κανει και η γιαγια μου φιλε μου.Οταν και αν ποτε κανεις τα παραπανω και ωριμασεις λιγο τεχνολογικα ελα να τα ξαναπουμε.

 

Το 2 Φυσικα

Φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι συμφωνώ με τον federer αλλά...

 

Για πες μου εσυ:Μπορεις να ακουσεις μουσικη,να γραφεις και να διαβαζεις κειμενα,να βλεπεις ιστοδελιδες,να εχεις file manager,task manager,partition manager και ενα εκατομυριο πραγματα ΜΕΣΑ ΑΠΟ TERMINAL???

 

Το να παταω κλικ το κανει και η γιαγια μου φιλε μου.Οταν και αν ποτε κανεις τα παραπανω και ωριμασεις λιγο τεχνολογικα ελα να τα ξαναπουμε.

 

 

... μαγκιά είναι να γράφεις στο terminal; Ιδεολογία; Show off;

 

Μπορώ να σου βρω 1.000.000 λόγους για να χρησιμοποιείς linux αλλά αυτό που έγραψες... είναι για το θεαθήναι. Όπως και η υπογραφή σου με τα αραδιασμένα linux προγράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι συμφωνώ με τον federer αλλά...

 

 

 

 

... μαγκιά είναι να γράφεις στο terminal; Ιδεολογία; Show off;

 

Μπορώ να σου βρω 1.000.000 λόγους για να χρησιμοποιείς linux αλλά αυτό που έγραψες... είναι για το θεαθήναι. Όπως και η υπογραφή σου με τα αραδιασμένα linux προγράμματα.

 

Οτι πεις....(Τα προγραμματα αυτα δουλευουν αψογα στο laptop της υπογραφης μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Command Prompt? χχαΑΧΑΧΑΧΑΧχα Ρε αυτο μου θυμιζει DOS χχαΑΧΧΑΑΧ πρεπει να ειναι καποιος πολυ μαζοχα για να του αρεσει αυτο το πραμα...

Αυτό ΕΙΝΑΙ οι υπολογιστές. Ξεκόλλα με τα windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπλησσομαι απο τη βλακεια μερικων εδω μεσα .Προτεινω το thread να μπει στο μπλα μπλα σε υποκατηγορια "δειξτε μας ποσο ασχετος/ποζερος ειστε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ΕΙΝΑΙ οι υπολογιστές. Ξεκόλλα με τα windows.

 

Πρώτα απ όλα τρελαίνομαι με αυτόν τον ενθουσιασμό 15χρόνου (φιλικά πάντα)

 

Δεύτερο ο καθένας είναι άξιος του λειτουργικού που τρέχει.

 

Τρίτον όσον αφορά τα post του MixaliX μου χάρισαν απλόχερα άφθονο γέλιο και μου θύμισαν την ιστορία ενός φίλου μου που είναι γραφίστας και τον είχε προσλάβει ένας σουβλατζής στην θεσσαλονίκη να του φτιάξει την πινακίδα και τους καταλόγους, όπου αντικειμενικά ήταν φοβερή δουλειά αλλα όταν την έδειξε στον τύπο που είχε την "σουβλακερή" τον σκυλόβρισε και αποφάσισε να βάλει φωτογραφίες με τα κοψίδια στον κατάλογο και την σημαία του mPAOK στην επιγραφή:-D

 

Για την ερώτηση με το terminal δεν θα απαντήσω. Ακόμα γελάω

 

Το linux ποτε δεν θα κάνει το Μπαμ που όλοι περιμένουμε γιατί πολύ απλά είναι τζάμπα. Βγάζουμε τον μαζοχισμου που διέπει τους πάντες, και κατά την άποψη μου ποτε να μην γίνει αυτό το μπαμ.

 

Gια μενα δεν θα αλλάξει τίποτα αν το 15χρόνο που έφαγε τα αφτιά του πατέρα του να του αγοράσει tower από τα multirama που κάνει 1500e για να παίζει το νέο carbon,ή η κοπέλα μου στον Acer που αγόρασε τρέχει ubuntu για να μπαίνει στο facebook και να μιλάει στο msn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...