Προς το περιεχόμενο

Τη στρατηγική για τα δίκτυα οπτικών ινών παρουσίασαν Αλογοσκούφης-Χατζηδάκης


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τόσο δύσκολο είναι να πεις σε κάποιους Έλληνες πως η αρνητική τους νοοτροπία πάει την Ελλάδα χρόνια πίσω. Τόσο δύσκολο είναι να καταλάβουν μερικοί πως η αλλαγή ξεκινάει απ' τον καθένα μας - απ' την αρνητικότητα και το κακό που μεταδίδουμε στον άμεσο περίγυρό μας. Φταίνε οι πολιτκοί και η κοινωνία και γω δεν ξέρω ποιος, ωραία φταίνε. Άλλα πάνω απ' όλα φταίμε και μεις γιατί από εμάς αποτελείται η κοινωνία.

 

 

Όταν ο Αλογοσκούφης και ο κάθε Αλογοσκούφης ανακοινώνει τη δημιουργία υπερσύγχρονου δικτύου οπτικών ινών και αρχίζουμε να βρίζουμε όλοι μαζί εν χορώ φυσικά και δε θα πάει ο τόπος μπροστά. Απλούστερη λογική δεν υπάρχει. Η Ελλάδα θα πάει πάρα πολύ μπροστά όταν πάψει αυτή η ελληνομιζέρια... Την οποία τόσο έχουμε συνηθίσει ώστε να τη θεωρούμε φυσιολογική.

 

 

 

Τί διάολο, αόρατα τα γράφω; Βάλτε τα παραπάνω καλά στο μυαλό σας και ας με βρίζετε από κόμπλεξ. Όταν φύγεις απ' την Ελλάδα για χρόνια αλλάζεις ιδέες... Ρωτήστε όσους έχουν φύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 χρονών. Πολ. μηχανικός. Ερασιτέχνης δρομέας μεσέων αποστάσεων. Ασχολούμαι με την ευρωπαϊκή χορευτική και ηλεκτρονική μουσική για χόμπυ. Έχω σχέση με αγγλίδα. Ξεκινάω για δεύτερο πτυχίο στην ψυχολογία-κοινωνιολογία φέτος την οποία έχω μεράκι και έχω ήδη αρκετές γνώσεις - έχω κάνει ήδη την εγγραφή. Βγάζω 24.000 λίρες το χρόνο - περίπου 35.000 ευρώ. Αναρωτιέμαι αν θα ξαναγυρίσω στην Ελλάδα. Η άδειά μου τελειώνει σε μία εβδομάδα... Γουστάρω τις αντιπαραθέσεις.

Είσαι ο ήρωάς μου .... (τώρα γιατί μου αναφέρεις ότι έχεις σχέση με Αγγλίδα μαζί με όλο το βιογραφικό σου ... ειλικρινά μου διαφεύγει ....). Αν διάβαζες με ανοιχτά τα μάτια και το μυαλό σου θα έβλεπες ότι έχουν απαντηθεί όλα αυτά που ρωτάς .... Αλλά αυτό το περιμένω από κάποιον ώριμο και ψύχραιμο. You don't qualify for any of the two ... unfortunately.

 

Το προφίλ σου εξηγεί πολλά από τα παράλογα που μας έχεις πει πάντως. Τουλάχιστον τώρα μπορώ να κοιμάμοι ήσυχος ότι δεν έχω παλαβώσει τελείως :-)

 

Παρεπιπτόντως, ειδικεύομαι στη μεταφορά γεωμετρικών δεδομένων από CAD προγράμματα (among other things that don't have any meaning nor importance for the present thread)

 

Με τις υγείες μας.

 

Υ.Γ. Όταν ΘΑ έρθεις στην Ελλάδα (που αμφιβάλλω) και το πτυχίο σου θα εκτιμάται από τις εταιρίες για ψίχουλα, έλα να μας ξαναπείς ιστορίες για γκρίνιες και μιζέριες .... Με χαρά θα τις ακούσουμε ...

Υ.Γ. 2. Για να καταλάβεις ότι οι στατιστικές είναι για να χαίρονται κάτι νουμερόφιλοι, θα σου πω απλά ότι έχουμε και το 1ο εμπορικό ναυτικό στον κόσμο. ΚΑΙ? Το ότι τρώνε 10 εφοπλιστές τι δίνει στο μέσο Έλληνα; τη χαρά ότι έχει το πρώτο ναυτικό στον κόσμο; αλλά ξέχασα: εσύ χαίρεσαι με τα νούμερα περισσότερο από ότι με την ουσία ....

Υ.Γ. 3. Ελπίζω να μην έρχεσαι εδώ μόνο για να ψηφίσεις ....

 

Ξύπνα Νικολάκη ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί διάολο, αόρατα τα γράφω; Βάλτε τα παραπάνω καλά στο μυαλό σας και ας με βρίζετε από κόμπλεξ. Όταν φύγεις απ' την Ελλάδα για χρόνια αλλάζεις ιδέες... Ρωτήστε όσους έχουν φύγει.

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι είσαι ο μοναδικός που έχει φύγει; και ότι αυτά που αναφέρεις μας είναι άγνωστα; :rolleyes::rolleyes:

 

Έχεις χάσει τελείως την επαφή σου με την Ελληνική πραγματικότητα και επιμένεις να μην καταλαβαίνεις τι θέλουμε να σου πούμε. Και ενίστασαι κιόλας που ΔΕΝ σε καταλαβαίνουμε. Εσύ μας καταλαβαίνεις; όχι. Γιατί χτυπιέσαι λοιπόν; (μάλλον θα είναι που αναβαθμίστηκες στη Βρετανία και τώρα τα βλέπεις αφ' υψηλού τα ανθρωπάκια αυτά στην Ελλάδα που είναι όλο μιζέρια και γκρίνια ...) :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι ο ήρωάς μου .... (τώρα γιατί μου αναφέρεις ότι έχεις σχέση με Αγγλίδα μαζί με όλο το βιογραφικό σου ... ειλικρινά μου διαφεύγει ....). Αν διάβαζες με ανοιχτά τα μάτια και το μυαλό σου θα έβλεπες ότι έχουν απαντηθεί όλα αυτά που ρωτάς .... Αλλά αυτό το περιμένω από κάποιον ώριμο και ψύχραιμο. You don't qualify for any of the two ... unfortunately.

 

Το προφίλ σου εξηγεί πολλά από τα παράλογα που μας έχεις πει πάντως. Τουλάχιστον τώρα μπορώ να κοιμάμοι ήσυχος ότι δεν έχω παλαβώσει τελείως :-)

 

Παρεπιπτόντως, ειδικεύομαι στη μεταφορά γεωμετρικών δεδομένων από CAD προγράμματα (among other things that don't have any meaning nor importance for the present thread)

 

Με τις υγείες μας.

 

Υ.Γ. Όταν ΘΑ έρθεις στην Ελλάδα (που αμφιβάλλω) και το πτυχίο σου θα εκτιμάται από τις εταιρίες για ψίχουλα, έλα να μας ξαναπείς ιστορίες για γκρίνιες και μιζέριες .... Με χαρά θα τις ακούσουμε ...

Υ.Γ. 2. Για να καταλάβεις ότι οι στατιστικές είναι για να χαίρονται κάτι νουμερόφιλοι, θα σου πω απλά ότι έχουμε και το 1ο εμπορικό ναυτικό στον κόσμο. ΚΑΙ? Το ότι τρώνε 10 εφοπλιστές τι δίνει στο μέσο Έλληνα; τη χαρά ότι έχει το πρώτο ναυτικό στον κόσμο; αλλά ξέχασα: εσύ χαίρεσαι με τα νούμερα περισσότερο από ότι με την ουσία ....

Υ.Γ. 3. Ελπίζω να μην έρχεσαι εδώ μόνο για να ψηφίσεις ....

 

Ξύπνα Νικολάκη ....

Τί ήρωάς σου; Δε φαγώθηκες κυριολεκτικά να σου πω ποιος είμαι; Λοιπόν αν και δεν είχα καμια μα καμία όρεξη σου είπα (κακώς). Και η αγγλίδα φυσικά και είναι σημαντικό κομμμάτι του βιογραφικού μου και θέλω να ξέρεις πως είμαι με αγγλίδα και γι' αυτό το έγραψα. Σε ενοχλεί και αυτό; Θα της πω να χωρίσουμε για να αισθάνεσαι πιο άνετα!

 

Και το πτυχίο μου σε ενοχλεί επίσης- το οποίο μετριέτε για ψίχουλα... Αν και είναι αλήθεια πως χρειάζομαι ένα χρόνο master στις αντισεισμικές κατασκευές για να κάνω δουλειές στην Ελλάδα. Και πως ξέρεις εσύ τί επαγγελματική εξέλιξη θα είχα στην Ελλάδα; Όλοι ίδιοι και ίσοι είναι; Τί ξέρεις για τις γνωριμίες μου στην Ελλάδα; Ξέρεις πόσοι Έλληνες σπούδασαν στην Αγγλία πολ. μηχανικοί; ουκ ολίγοι...

 

Παντού τα πολλά τα τρώνε οι λίγοι τζούκα. Τώρα το τί δίνει το ναυτικό είναι δουλειές, συνάλλαγμα και λεφτά στο κράτος απ' τους φόρους. Επιμένεις να βλέπεις μόνο τα αρνητικά. Με μανία θα έλεγα.

 

 

Ξεκόλλα με τα ξύπνα. Σου φαίνομαι να χρειάζομαι την άποψή σου για την πραγματικότητα; Επισκέπτομαι συχνά πυκνά την Ελλάδα. Πιάνω όλα τα ελληνικά κανάλια εδώ που είμαι (τα οποία επιρρεάζουν στο μέγιστο τη νοοτροπία στην Ελλάδα) αν και έκοψα εδώ και μήνες την ελληνική τηλεόραση γιατί την έβρισκα μίζερη. Καταλαβαίνω μια χαρά αυτό που νομίζεις πως δεν καταλαβαίνω και σου λέω πως η πραγματικότητά σου (όπως και ολονών) εκτός από το ότι ειναι σχετική επιρρεάζει και επιρρεάζεται από εμάς τους ίδιους. Μετά χαράς να στο εξηγήσω αν δε το καταλαβαίνεις. Από την άλλη εσύ είσαι ικανός να παραδεχτείς τα δίκια μου ή ότι γράφω είναι άχρηστο; Και τέλος γιατί ασχολείσαι με το πρόσωπό μου, με εμένα τόση ώρα; ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πράγματι το ξεφτυλίσατε το θέμα...

 

Το θέμα μετουσιώθηκε:

 

"Mιζέρια ή δημιουργική κριτική αυτό που συνηθίζουμε στην Ελλάδα;"

 

και

 

"Ποιος είναι ο pull over; μαντέψτε και κερδίστε."

 

 

 

 

 

Το πρώτο κομμάτι ενδιαφέρον, το δεύτερο βαρετόοοοοοοοοοο :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άλλο tzoukas. Σου συνιστώ να μελετήσεις την έννοια της θετικής σκέψης. Υπάρχουν πολλά βιβλία και πληροφορίες στο ίντερνετ. Τη μελετούν στελέχη εταιριών. Επιτυχημένοι άνθρωποι.. Θα αλλάξει τον τρόπο που βλέπεις τον κόσμο, την καθημερινότητά σου και πολύ πιθανόν την επαγγελματική σου κατάσταση προς το καλύτερο (δε γνωρίζω πόσο καλή ή πόσο κακή είναι).

 

Blondeamon δε μπορείς να βλάψεις κανέναν με τέτοιο τρόπο παρά μονάχα εσένα. Καλή επιτυχία στην ιστοσελίδα σου. Θυμάμαι παλιά που το kamenos.gr είχε αστείο περιεχόμενο. Προφανώς πήρες το όνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ρε pull over πέστα μερικά να αλλάξει (ελπίζω) καμιά νοοτροπία γιατί δεν παλεύεται άλλο έχω βαρεθεί την γκρίνια σε όποια κουβέντα και να μπω είτε real life είτε forum. Τα πάντα φταίνε τριγύρω, μόνο εμείς είμαστε οι ίσιοι πρώτα να αλλάξουν οι άλλοι τελευταίοι εμείς..

 

Τέλος πάντων δεν μπήκα στην συζήτηση για να ανοίξω flame απλά για να σου δώσω κουράγιο γιατί στο τέλος θα παλαβώσεις κι εσύ:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί ήρωάς σου; Δε φαγώθηκες κυριολεκτικά να σου πω ποιος είμαι; Λοιπόν αν και δεν είχα καμια μα καμία όρεξη σου είπα (κακώς). Και η αγγλίδα φυσικά και είναι σημαντικό κομμμάτι του βιογραφικού μου και θέλω να ξέρεις πως είμαι με αγγλίδα και γι' αυτό το έγραψα. Σε ενοχλεί και αυτό; Θα της πω να χωρίσουμε για να αισθάνεσαι πιο άνετα!

 

Και το πτυχίο μου σε ενοχλεί επίσης- το οποίο μετριέτε για ψίχουλα... Αν και είναι αλήθεια πως χρειάζομαι ένα χρόνο master στις αντισεισμικές κατασκευές για να κάνω δουλειές στην Ελλάδα. Και πως ξέρεις εσύ τί επαγγελματική εξέλιξη θα είχα στην Ελλάδα; Όλοι ίδιοι και ίσοι είναι; Τί ξέρεις για τις γνωριμίες μου στην Ελλάδα; Ξέρεις πόσοι Έλληνες σπούδασαν στην Αγγλία πολ. μηχανικοί; ουκ ολίγοι...

 

Παντού τα πολλά τα τρώνε οι λίγοι τζούκα. Τώρα το τί δίνει το ναυτικό είναι δουλειές, συνάλλαγμα και λεφτά στο κράτος απ' τους φόρους. Επιμένεις να βλέπεις μόνο τα αρνητικά. Με μανία θα έλεγα.

 

 

Ξεκόλλα με τα ξύπνα. Σου φαίνομαι να χρειάζομαι την άποψή σου για την πραγματικότητα; Επισκέπτομαι συχνά πυκνά την Ελλάδα. Πιάνω όλα τα ελληνικά κανάλια εδώ που είμαι (τα οποία επιρρεάζουν στο μέγιστο τη νοοτροπία στην Ελλάδα) αν και έκοψα εδώ και μήνες την ελληνική τηλεόραση γιατί την έβρισκα μίζερη. Καταλαβαίνω μια χαρά αυτό που νομίζεις πως δεν καταλαβαίνω και σου λέω πως η πραγματικότητά σου (όπως και ολονών) εκτός από το ότι ειναι σχετική επιρρεάζει και επιρρεάζεται από εμάς τους ίδιους. Μετά χαράς να στο εξηγήσω αν δε το καταλαβαίνεις. Από την άλλη εσύ είσαι ικανός να παραδεχτείς τα δίκια μου ή ότι γράφω είναι άχρηστο; Και τέλος γιατί ασχολείσαι με το πρόσωπό μου, με εμένα τόση ώρα; ??

Σε ρώτησα τρία συγκεκριμένα πράγματα που έχουν σχέση με το θέμα και με το πως έχεις φτάσει να σκέφτεσαι έτσι. Το ότι ακούς ηλεκτρονική μουσική και ότι τα έχεις με Αγγλίδα, δεν έχει απολύτως καμμία σχέση με αυτό που συζητάμε (και απορώ γιατί μας τα είπες, για να σε χειροκροτήσουμε; ). Δε με ενοχλεί καθόλου, απλά μου είναι τελείως αδιάφορο.

 

Όσο για τη θετική σκέψη, για κάποιο περίεργο λόγο θεωρείς ότι αυτοί που καυτηριάζουν κάποια ζητήματα είναι αυτομάτως και μίζεροι και δεν έχουν θετική σκέψη. Δε θα αναρωτηθώ πως το συμπεραίνεις αυτό, δε με ενδιαφέρει πια. Τα συμπεράσματά μου τα έβγαλα.

 

Υ.Γ. Διάσημη φράση του Αλογοσκούφη: "Δε θα μπούνε νέοι φόροι ....". Δε πιστεύω να το πίστεψες και αυτό Νικολάκη; δε πιστεύω ....

Υ.Γ.2 Μη τα παίρνεις στο κρανίο .... τα κουφά δεν τα είπα εγώ ... άλλος τα είπε.

Τώρα που απάντησα τις ερωτήσεις μου θα σου δώσω τη χαρά να σε αφήσω να έχεις την τελευταία λέξη στο thread. Εγώ αποχαιρετώ αυτό το μνημειώδες θέμα. Just priceless...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άλλο tzoukas. Σου συνιστώ να μελετήσεις την έννοια της θετικής σκέψης. Υπάρχουν πολλά βιβλία και πληροφορίες στο ίντερνετ. Τη μελετούν στελέχη εταιριών. Επιτυχημένοι άνθρωποι.. Θα αλλάξει τον τρόπο που βλέπεις τον κόσμο, την καθημερινότητά σου και πολύ πιθανόν την επαγγελματική σου κατάσταση προς το καλύτερο (δε γνωρίζω πόσο καλή ή πόσο κακή είναι).

 

Blondeamon δε μπορείς να βλάψεις κανέναν με τέτοιο τρόπο παρά μονάχα εσένα. Καλή επιτυχία στην ιστοσελίδα σου. Θυμάμαι παλιά που το kamenos.gr είχε αστείο περιεχόμενο. Προφανώς πήρες το όνομα.

 

να μελετησει ο tzoykas την εννοια της θετικης σκεψης;;:lol::lol::lol::lol: (πραγματι επικο...)

ακομη και ο κροποτκιν φανταζει ψυχραιμος διαμεσολαβητης μπροστα του:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

να κανουμε κι ενα γκαλοπ ποσα τιμια παλικαρια σπουδασαν με τα λεφτα του μπαμπα; ετσι, για να μην ξεχνιομαστε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακόμα δεν κατάλαβα πως η σχέση με Αγγλίδα προσθέτει ή αφαιρεί πόντους στο βιογραφικό και στις απόψεις κάποιου. :-(

 

Και δημήτρη μη βάζεις ονόματα πολιτικών στις ειδήσεις. Πες απλά αρχίζουν τα έργα για τις οπτικές ίνες. Μην τρέφεις τα troll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ρε pull over πέστα μερικά να αλλάξει (ελπίζω) καμιά νοοτροπία γιατί δεν παλεύεται άλλο έχω βαρεθεί την γκρίνια σε όποια κουβέντα και να μπω είτε real life είτε forum. Τα πάντα φταίνε τριγύρω, μόνο εμείς είμαστε οι ίσιοι πρώτα να αλλάξουν οι άλλοι τελευταίοι εμείς..

 

Τέλος πάντων δεν μπήκα στην συζήτηση για να ανοίξω flame απλά για να σου δώσω κουράγιο γιατί στο τέλος θα παλαβώσεις κι εσύ:-D

 

Απλά ευχαριστώ. :-) :-)

 

ακομη και ο κροποτκιν φανταζει ψυχραιμος διαμεσολαβητης μπροστα του:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

να κανουμε κι ενα γκαλοπ ποσα τιμια παλικαρια σπουδασαν με τα λεφτα του μπαμπα; ετσι, για να μην ξεχνιομαστε...

 

Τελικά μ' έκανες να ψάξω να βρω ποιος είναι ο Κροπότκιν :-D

 

...

Με ρώτησες τουλάχιστο τέσσερις φορές να σου πω ποιος είμαι. Οπότε περιέγραψα και διαφήμισα τον εαυτό μου όσο καλύτερα μπορώ. Εσύ δεν διαφημίζεις τον εαυτό σου; Και φυσικά το βλέπω πως δε σ' ενοχλεί καθόλου... Αλλά αρκετά με μένα already?

 

Θεωρώ πως οι Έλληνες σκέφτονται αρνητικά για τη χώρα τους σε τέτοιο βαθμό, ώστε είναι ανίκανοι να δουν οτιδήποτε θετικό. Αυτή εγώ την ονομάζω "ελληνομιζέρια" και μπορώ να αναλύσω εις βάθος γιατί πάει πολύ πίσω την Ελλάδα - αν δε το έχω κάνει ήδη. Αν όμως κάποιος βλέπει πως στην Ελλάδα επικρατεί η επικοδομητική κριτική με γεια του με χαρά του... Και ξέρεις τί; Το αντίθετο της ελληνομιζεροκλάψας (που βλέπω εγώ και δε βλέπουν κάποιοι) είναι η δράση.

 

Τέλος δεν ασχολούμαι με την ελληνική πολιτική σκηνή αυτή τη στιγμή και δεν είναι δουλειά μου να υπερασπιστώ κανέναν Αλογοσκούφη ή Γαϊδουροκαπελάκη... καλύτερα είναι να τα παίρνω στο κρανίο όποτε νομίζω εγώ... όντως τα πολύ κουφά δε τα είπες εσύ τζούκα, γιατί τουλάχιστο έχεις κάποια εμπειρία... και ευχαριστώ που με αφήνεις να έχω την τελευταία κουβέντα, εξ αρχής είχα αρκετά μεγάλες πιθανότητες να την έχω, 50% για την ακρίβεια. :-D

 

 

 

 

Παράδειγμα θετικής σκέψης. Όταν πιο πριν δεχόμουν ύβρεις σκεφτόμουν πως για να με ζηλεύουν τόοσο πολύ σημαίνει πως έχω μεγάλη αξία την οποία πρέπει να αξιοποιήσω... Στην ουσία με τιμούσατε με το τεράστιο ενδιαφέρον σας... Επίσης σκέφτηκα πως μπορώ να αποφεύγω να προκαλώ τόσο μεγάλες ζήλιες γιατί ίσως να καταντάει ψυχοφθόρο και επιζήμιο για μένα και τους συνομιλητές μου.. Η αρνητική σκέψη στην προκειμένη περίπτωση θα ήταν ως εξής: "οι άνθρωποι είναι ζηλιάρηδες, η κοινωνία σκατά και δε θέλω να ξαναπατήσω στην Ελλάδα". Διαλέχτε και πάρτε. Και μία άσκηση θετικότητας για το τέλος. Κάθε πρωί με το που ξυπνάμε στεκόμαστε μπροστά στον καθρέφτη μας και χαμογελάμε εγκάρδια στον εαυτό μας. Αν θέλουμε μπορύμε να τον χαιρετίσουμε. Σκεφτόμαστε πως η σημερινή μέρα θα είναι πολύ καλή και ωφέλιμη. Και μετά πλένουμε τα μούτρα μας για να ξυπνήσουμε και να πάμε στην εργασία μας. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ρώτησες τουλάχιστο τέσσερις φορές να σου πω ποιος είμαι. Οπότε περιέγραψα και διαφήμισα τον εαυτό μου όσο καλύτερα μπορώ. Εσύ δεν διαφημίζεις τον εαυτό σου; Και φυσικά το βλέπω πως δε σ' ενοχλεί καθόλου... Αλλά αρκετά με μένα already?

 

Μη το πάρεις σαν προσπάθεια να έχω την τελευταία λέξη (δε με απασχολεί καθόλου) αλλά δε μπορώ να αφήνω όποιον γουστάρει να παραποιεί αυτά που γράφω (και είναι λυπηρό αν όχι αφελές να προσπαθείς να πείσεις τον κόσμο για πράγματα τα οποία δεν έχω πει και μπορεί ο οποιοσδήποτε να επιβεβαιώσει ή να διαψεύσει διαβάζοντας τα γραφόμενά μου). Έτσι παρεμβαίνω απλά για να διορθώσω (ειμαι off topic ούτως ή άλλως).

 

ΕΓΩ δεν σε ρώτησα "τουλάχιστον τέσσερις" φορές. Σε ρώτησα ΜΟΝΟ ΔΥΟ (και μία τρίτη για το πόσο είσαι όταν έγραψα πόσο είμαι εγώ). Και σε καμμιά περίπτωση δε σε ρώτησα ούτε αν τρέχεις μαραθώνιο, ούτε αν έχεις γκόμενο αγγλίδα. Σε ρώτησα με τι ασχολείσαι, που βρίσκεσαι και πόσων χρονών είσαι. Και μη μου πεις τώρα ότι η φράση "τι κάνεις στη ζωή σου" σημαίνει για σένα να μου αραδιάσεις το βιογραφικό σου και πόσα λεφτά βγάζεις γιατί θα βάλω τα γέλια ... (κάθε νοήμων άνθρωπος θα καταλάβαινε ότι ρωτάω ξανά με τι ασχολείσαι για βιοπορισμό και όχι τη λίστα με τα χόμπι σου).

Εδώ:

Και για κάποιο λόγο που δεν έχω καταλάβει ακόμα δε μας είπες ούτε πόσο είσαι, ούτε με τι ασχολείσαι, ούτε σε ποιο μέρος του πλανήτη βρίσκεσαι .... από περιέργεια δηλαδή. Όχι τιποτα άλλο.

Και εδώ:

Αλήθεια, τι είπες ότι κάνεις στη ζωή σου; και που βρίσκεσαι; και πόσο είσαι; σε ρωτήσανε μερικοί αλλά τους αγνόησες επιδεικτικά. Προσωπικά μου κάνει κάτι σε ανωριμότητα αυτό.

Το γεγονός ότι τα γραφόμενά σου μπορεί πολύ εύκολα κάποιος να τα αντικρούσει, σημαίνει ένα από τα παρακάτω:

1. Δεν ξέρεις να μετράς.

2. Πιστεύεις ότι όσοι διαβάζουν το thread είναι ηλίθιοι και δε θα ψάξουν να δουν πόσες φορές πραγματικά σε ρώτησα.

3. Έχεις χάσει την ψυχραιμία σου και απαντάς εν βρασμώ ψυχής (που δεν είναι καθόλου σοφό).

4. Πιστεύεις ότι μόνο τα δικά σου γραφόμενα έχουν ισχύ

5. Δε διάβασες με προσοχή τα μηνύματα των άλλων.

Όλα αυτά μου δείχνουν μόνο ένα χαρακτηριστικό: αναξιοπιστία

 

Κάνε την αυτοκριτική σου και σε παρακαλώ να είσαι πολύ προσεκτικός όταν αναφέρεσαι στα λεγόμενα των άλλων.

 

Υ.Γ. Όχι, εγώ δε διαφημίζω τον εαυτό μου γιατί είναι σημάδι κομπλεξισμού ...

 

Καλή συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[και μη μου πεις τώρα ότι η φράση "τι κάνεις στη ζωή σου" σημαίνει για σένα να μου αραδιάσεις το βιογραφικό σου και πόσα λεφτά βγάζεις γιατί θα βάλω τα γέλια ... (κάθε νοήμων άνθρωπος θα καταλάβαινε ότι ρωτάω ξανά με τι ασχολείσαι για βιοπορισμό και όχι τη λίστα με τα χόμπι σου).]

 

ασε μας ρε tzoyka..δλδ τι ηθελες να ακουσεις (η μαλλον να διαβασεις) , για να ικανοποιηθεις; πως το παιδι δουλευει λουστρακος το πρωι και λαντζα το βραδυ για να τα βγαλει περα; και απο ποτε τα χομπι δεν περιλαμβανονται στο βιογραφικο ενος ατομου; δλδ εσυ σε κανενα βιογραφικο δεν τα προσεθεσες; κανενας υποψηφιος εργοδοτης δε σε ειχε ρωτησει με το τι ασχολεισαι στον ελευθερο χρονο σου;

 

κι επιτελους παρτε το αποφαση: καποιοι ισως και να βγαζουν περισσοτερα απο εσας. δεχτειτε το και πορευτειτε αναλογως. μην το παιζεται ρομπεν των δασων. ημαρτον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...