Προς το περιεχόμενο

iTunes Remote Program


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελευταία ερώτηση για σήμερα :-)

 

Εγκατέστησα το itunes remote, το πέρασα στο ipod touch, το ανοίγω μου δίνει ένα κωδικό και.. αυτό ήταν.. Δεν εμφανίζεται πουθενά στο itunes. Άνοιξα θύρες στο ρούτερ, στο firewall αλλά και πάλι. Όποιος έχει κάποια ιδέα ας πει. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε δεξί κλικ (ή μήπως ήταν διπλό κλικ? ) στο εικονίδιο του iPod Touch στην κάθετη toolbar στο αριστερό μέρος του iTunes (εννοείται αφού πρώτα το έχουμε συνδέσει με τη USB στον υπολογιστή).

 

Κάπου εκεί θα δεις επιλογή για το iTunes Remote και θα μπορέσεις να βάλεις το password.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Finally έπαιξε και αυτό. Ήθελε πάλεμα με τις ρυθμίσεις static ip.. Γενικά περίμενα λίγο πιο εύκολη την όλη ιστορία απο την εταιρία με μοτο την απλότητα.. Τεσπα.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για το πρόγραμμα Remote της Apple έτσ? Σε iphone 2g μέσω ασύρματου δικτύου έπαιξε με τη μια. Ανοίγεις το προγραμμα απτο iphone, σου δίνει ενα κωδικό και τον βάζεις στο itunes(εμφανίζεται αριστερά στο menu του itunes μια επιλογή Remote).Αυτό ήταν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι....

 

Το iTunes σε portable υπάρχει? Ώστε να έχουμε στο ipod το εκτελέσιμο και όταν είμαστε σε ένα pc χωρίς iTunes να ανοίγουμε το .exe που έχουμε στο mp3 και να το τρέχουμε χωρίς να θέλει εγκατάσταση...

 

Το iPod touch με drag n' drop μπορεί να λειτουργήσει σαν εξωτερική μονάδα αποθήκευσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για το πρόγραμμα Remote της Apple έτσ? Σε iphone 2g μέσω ασύρματου δικτύου έπαιξε με τη μια. Ανοίγεις το προγραμμα απτο iphone, σου δίνει ενα κωδικό και τον βάζεις στο itunes(εμφανίζεται αριστερά στο menu του itunes μια επιλογή Remote).Αυτό ήταν..

 

Ναι οκ, δεν αμφιβάλλω ότι σε ΚΑΠΟΙΟΥΣ θα έπαιζε (αυτό θα έλειπε) αλλά αν δεις στα επίσημα φόρουμ έχουν και άλλοι προβλήματα.. εκατοντάδες.. Δεν ξέρω αν είναι θέμα update και δεν έχω και τη διάθεση να περιμένω (κοίτα και το άλλο μου θέμα unable to connect to wifi)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως δεν ξἐρω τι προβλήματα εχουν παρουσιαστεί με το εν λόγω πρόγραμμα σε άλλους χρήστες. Υπέθεσα οτι επειδή δούλεψε μπαμ σε εμένα και ενός φίλου μου, θα συνέβαινε το ίδιο με όλους.. Αξίζει πάντως το προγραμματάκι, ιδιαίτερα αν είναι συνδεδεμένο ηχοσύστημα πανω στο Mac, σου λύνει τα χέρια ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...