Προς το περιεχόμενο

e-book για Μαθηματικά;


digimyth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται

 

Είμαι σε ΤΕΙ και χρωστάω μαθηματικά :-( . Υπάρχει κάποιο ηλεκτρονικό βιβλίο πχ σε μορφή "μαθηματικά for dummies" ή κάποια σελίδα να εξηγεί κάπως αναλυτικά μήπως μάθω τίποτα?:fear: (βέβαια έχω και το βιβλίο του ΤΕΙ που είναι χείριστο, γεμάτο λάθη και ανακρίβειες...)

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικο βιβλιο δυσκολα. Πηγαινε στη βιβλιοθηκη και παρε ενα βιβλιο για ανωτερα μαθηματικα και εισαι οκ. Για τι μαθηματικα ακριβως ψαχνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλυτερη λυση για αρχη ειναι να παρεις το βιβλιο και το λυσαρι της 3ης λυκειου των Μαθηματικων της Θετικης/Τεχνολογικης. Μετα για τα παραπανω ενα οποιοδηποτε βιβλιο ανωτερων μαθηματικων θα κανει τη δουλεια του.

Α, και οσο και να διαβασεις αν δεν λυσεις ασκησεις δεν θα μαθεις ποτε μαθηματικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως πρέπει να ξεκινήσεις απο τα μαθηματικά της γ'λυκείου κατεύθυνσης και ειδικά στα ολοκληρώματα θέλει αρκετή εξάσκηση ( απο θεωρητική κατεύθυνση μπήκα και μου τελικά αποδείχτηκε απαραίτητο να μάθω μαθηματικά κατεύθυνσης). Σε ποιό τμήμα είσαι? Π.χ. διοίκηση επιχειρήσεων που είμαι εγώ στο ΤΕΙ μόνο ανώτερα μαθηματικά δε θεωρούνται αυτά που κάναμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μαθηματικα γ λυκειου κατευθυνσης και βοηθηματα αυτου του επιπεδου. αυτα για της πανελληνιες λεμε..... επισης κανω ιδιαιτερα επι πληρωμη φυσικα. αλλα σου πεφτω παρα πολυ μακρια λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαθηματικα γ λυκειου κατευθυνσης και βοηθηματα αυτου του επιπεδου. αυτα για της πανελληνιες λεμε..... επισης κανω ιδιαιτερα επι πληρωμη φυσικα. αλλα σου πεφτω παρα πολυ μακρια λολ

Ποσα παιρνεις? Γιατι και εγω κανω και θελω να δω ποσα παιρνουν οι περισσοτεροι. Εγω παιρνω 15 € και ολοι μου λενε οτι ειμαι κοροιδο και να παιρνω 20 με 25 αλλα πολλα τα βρισκω για μια ωρα.

 

Παροτι ξερω καποιους 50αρηδες καθηγητες βετερανους που δουλευουν και σε δημοσια σχολεια που κανουν και ιδιαιτερα και παιρνουν ακουσον ακουσον 45 με 50 ευρω την ωρα!!!!! Αλλα αυτο ειναι ληστεια, εγω μιλαω για λογικα ποσά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μου έκανε μαθήματα ένας φίλος φοιτητής και έπαιρνε 20 ευρώ για την μια μιση ωρα.

 

edit:digimyth στο ΤΕΕ δεν κανατε ολοκληρώματα ε?Γιατί εγω ΕΠΑΛ είμαι κ κάνουμε το ίδιο άθλιο βιβλίο των ΤΕΕ(ποτε δεν μας βαζουν ασκήσεις απο εκεί λόγο αθλιότητας):P,αλλά θα κάνουμε ολοκληρώματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσα παιρνεις? Γιατι και εγω κανω και θελω να δω ποσα παιρνουν οι περισσοτεροι. Εγω παιρνω 15 € και ολοι μου λενε οτι ειμαι κοροιδο και να παιρνω 20 με 25 αλλα πολλα τα βρισκω για μια ωρα.

 

Παροτι ξερω καποιους 50αρηδες καθηγητες βετερανους που δουλευουν και σε δημοσια σχολεια που κανουν και ιδιαιτερα και παιρνουν ακουσον ακουσον 45 με 50 ευρω την ωρα!!!!! Αλλα αυτο ειναι ληστεια, εγω μιλαω για λογικα ποσά.

 

εισαι κοροιδο:lol::lol::lol::lol: 20-25 χρεωνω αναλογα την ταξη. τα 45-50 που λες τα ξερω. ειδκα για κατευθυνση γ λυκειου που δινουν και πανελληνιες ειναι σχεδον λογικη τιμη για ενα καθηγητη. μιλαω για αθηνα φυσικα. στην επαρχια ειναι πιο φτηνα. απο πσοσο χρονων αρχισες τα ιδιαιτερα;

 

 

-----Προστέθηκε 4/11/2008 στις 11 : 33 : 56-----

 

 

Εμένα πάντως μου έκανε μαθήματα ένας φίλος φοιτητής και έπαιρνε 20 ευρώ για την μια μιση ωρα.

 

edit:digimyth στο ΤΕΕ δεν κανατε ολοκληρώματα ε?Γιατί εγω ΕΠΑΛ είμαι κ κάνουμε το ίδιο άθλιο βιβλίο των ΤΕΕ(ποτε δεν μας βαζουν ασκήσεις απο εκεί λόγο αθλιότητας):P,αλλά θα κάνουμε ολοκληρώματα....

 

ειδες για να μην προσεχεις στην ταξη τι παθενεις.:P:p:p:p:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ για Γκαρούτσο, τα περιγράφει με πολύ μπακάλικο τρόπο και μαθαίνεις να λύνεις κάποιους βασικούς τύπους ασκήσεων. Μέχρι εκεί όμως. Το χρησιμοποιούν πολλοί στις πολυτεχνικές σχολές, όταν έχουν απομείνει μόνο δυο μέρες πριν το μάθημα και θέλουν ένα 5 για να φύγουν.

Ρώτα στον Παπασωτηρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

ειδες για να μην προσεχεις στην ταξη τι παθενεις.:P:p:p:p:p

 

 

Λες κ γινόταν μάθημα στην τάξη...Ηταν κ γυναίκα η καημένη.Αλήθεια πάντα τις καθηγήτριες τις κάναμε(κανουμε ακόμα) ο,τι θέλαμε.:P

 

Μια χαρά περνούσα με το ιδιαίτερο,είχε πολύ πλάκα αυτό το παιδί!Αυτός μου είπε κιόλας για το insomnia μια εποχή που έψαχνα υποτιτλους.:P

 

Απο τότε τον ευχαριστώ συνέχεια!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...