Προς το περιεχόμενο

Τι λάστιχα φοράτε στο αυτοκίνητο?


ksexilas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση

Μπορώ να αυξήσω την απόσταση των 2 τροχών ?(5cm σε κάθε πλευρά ίσως)

Αν ξέρει κάποιος να μου πει κόστος , μειονεκτήματα , πλεονεκτήματα και αν συνηθίζεται - είναι αισθητικά ωραίο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5cm??? Ούτε για 5mm δεν θα σε συμβούλευα. Το αμάξι θα είναι κυριολεκτικά μόνο για περπάτημα.

Εκτός και αν εννοείς να πας σε καινούριους άξονες-αντιστρεπτικές κτλ κτλ οπότε πάσο αλλά δεν ξέρω αν γίνεται!

205/45/17 Continental Sport Contact 2 και σύντομα πάω σε Goodyear Excellence επειδή προσφέρουν εγγύηση για 50.000 χλμ ακόμα και για χτυπήματα...

Είσαι σίγουρος για αυτό, δηλαδή αν τελειώσει η γόμα από το σκίσιμο στα αλλάζουν? Η αν καβαλήσω πεζοδρόμιο? Περίεργο μου φαίνεται. Σε απόδοση πάντως δεν είναι σαν αυτά που έχεις, είναι για πιο νορμαλ οδήγηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος για αυτό, δηλαδή αν τελειώσει η γόμα από το σκίσιμο στα αλλάζουν? Η αν καβαλήσω πεζοδρόμιο? Περίεργο μου φαίνεται. Σε απόδοση πάντως δεν είναι σαν αυτά που έχεις, είναι για πιο νορμαλ οδήγηση

 

Ναι είμαι σίγουρος. Δεν καλύπτουν λιώσιμο από χρήση, αλλά ατυχήματα όπως από πεζοδρόμια που έχουν αποτέλεσμα να πετάξει βυζί ή να σκιστεί κλπ...

 

 

-----Προστέθηκε 31/10/2008 στις 09 : 39 : 46-----

 

 

Σε απόδοση πάντως δεν είναι σαν αυτά που έχεις, είναι για πιο νορμαλ οδήγηση

 

Σε κράτημα λες; Σίγουρο αυτό; Να πάω σε κάτι άλλο λες; πχ ΤΟΥΟ Proxes 4;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κράτημα λες; Σίγουρο αυτό; Να πάω σε κάτι άλλο λες; πχ ΤΟΥΟ Proxes 4;

 

Κοίταξε δεν τα έχω βάλει για αυτό δεν είμαι σίγουρος αλλά όταν τα γλυκοκοίταζα είχα ψάξει reviews κτλ και είχα δεί ότι όλοι τα έχουν για καλά λάστιχα ψιλοοικογενειακά όμως. Τα sportcontact2 είναι υψηλών επιδόσεων και πιστεύω ότι θα δεις διαφορά. Άλλωστε η goodyear στην κατηγορία αυτή δεν έχει τα excellence αλλά τα F1.

Τα toyo που λες δεν τα ξέρω καθόλου.

Από τα sportcontact2 δεν έχεις μείνει ικανοποιημένος? Εγώ 4 χρόνια τα έχω βάλει δύο φορές και μου έχουν αποδειχθεί εξαιρετικά ανθεκτικά και φοβερά σε κράτημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Sport Contact 2 είναι πολύ καλό ελαστικό. Καταργείται όμως αφού βγήκε αντικαταστάτης: Sport Contact 3. Δυστυχώς όμως δεν είναι ακόμα διαθέσιμο στη διάστασή μου. Δεν βάζω πάλι το Sport Contact 2 διότι:

α) βγήκε αντικαταστάτης του

β) μου πέταξε βυζί στα 40.000 χλμ χωρίς να έχω κάνει κάποιο σημαντικό κοπάνημα. Γενικά είναι λίγο ευαίσθητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Ναι μεν βγήκαν τα sportcontact3 αλλά είναι κατά πολύ χειρότερα απ'ότι ακούγεται. Η σειρά 3 δεν βγήκε τώρα έχει πάνω από χρόνο και σε μερικές διαστάσεις δεν κυκλοφορεί ακόμα. Κάτι μου λέει ότι δεν θα βγεί καθόλου σε αυτές, μια χαρά τους πουλάει το sportcontact2.

2)Εντάξει βυζί έχω ακούσει να πετάνε όλα τα λάστιχα ειδικά στα 40000χλμ. Δεν λέω ότι είναι φυσιολογικό απλά λέω ότι συμβαίνει. Στα δικά μου με ατέλειωτο σκσίσιμο, λακούβες με πολλά χλμ, πεζοδρομιοκαβαληκεύματα και δεν μάσησαν.

 

Anyway καλώς αν δεν είσαι ευχαριστημένος απλά πριν πας από αυτό το λάστιχο σε πιο οικογενειακό ψάξτο να είσαι σίγουρος. Για πιο φθηνά είχα βάλει τα Hydragrip και τα γύρισα πίσω την ίδια μέρα!

Εγώ πάντως τα sdrive θα ήθελα σαν τρελλός αρκεί να μην είχα τόσες πολλές καταιγίδες εδώ. Η τα F1 αν ήταν πιο βαρύ το αυτοκίνητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...