Προς το περιεχόμενο

Bασιλικός πολτός


tomasss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια εγω δε πιστευω οτι κανει και πολλα ο βασιλικος πολτος. Τι να σου κανει το μισο γραμμαριο; Οκ, εχει αρκετες βιταμινες και αλλα, αλλα σε τι ποσοτητες; Καλυτερα μια καλη πολυβιταμινη.

 

Για απόλυτα υγιή άτομα δεν είναι απαραίτητος ο βασιλικός πολτός. Είναι λάθος κάθε μέρα έστω και με οδοντογλυφίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πάντα το είχα απορία και σκεφτόμουν να το κάνω σε φίλο λίγο πριν τις πανελλήνιες που με είχε πρήξει με τον βασιλικό πολτό, αλλά φοβήθηκα τους τοίχους μου.

 

Τι θα γίνει αν ταϊσουμε κάποιον μια κουταλιά της σούπας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα τον άνθρωπο, σε μερικούς δεν κλάνει, σε άλλους είναι λες και κάνανε γραμμές.

Εγώ πάντως είχα ΜΕΓΑΛΟ πρόβλημα, ουηνκ ουηνκ.

Διαφορά σε διαύγειες και τέτοια δεν είδα ποτέ και με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα το είχα απορία και σκεφτόμουν να το κάνω σε φίλο λίγο πριν τις πανελλήνιες που με είχε πρήξει με τον βασιλικό πολτό, αλλά φοβήθηκα τους τοίχους μου.

 

Τι θα γίνει αν ταϊσουμε κάποιον μια κουταλιά της σούπας?

 

:shock::shock:

 

Μην κανετε καμια βλακεια. Εκτος απο το γεγονος οτι θα σου κοστισει αρκετα ευρω παιζει να τον κανεις τουρμπο για πολλες μερες τον ανθρωπο χωρια η ξυνιλα που δεν φευγει απο το στομα αν μιλαμε για τετοια ποσοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως οι ΜΠΑΜΙΕΣ που έχουν παραβράσει και έχουν γίνει νιανια ας πούμε ε; Ή το μουρουνόλαδο.. Ναι, κατάλαβα τι εννοείς. Παρόλα αυτά δε βρίσκω το λόγο να μπαίνει ο κόσμος σε τέτοιες διαδικασίες αν δε θέλει. (έχω μία αρκετά δημοκρατική και φιλελεύθερη διάθεση σήμερα)

 

Αλήθεια εμφραγματάκι παίζει από οβερντόουζ βασιλικού πολτού; Σαν να παίρνει καρδιακός βιάγκρα ας πούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχε μια περίοδος στη ζωή μου που, οπως οι normal άνθρωποι ανοίγουν το ψυγείο για να τσιμπολογήσουν, ήμουνα με ένα κουταλάκι στο χέρι και έτρωγα βασιλίκό πολτό (γονείς μελισσοκόμοι γαρ). Η γεύση συνηθίζεται πάντως, στην αρχη σου γυρνάει η γλώσσα, μετά από λίγο αρχίζει να σου αρέσει. Σταμάτησα να το κάνω μετά από κανα δίμηνο, φοβήθηκα πως θα μεταλλαχθώ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι παιζει, παιζει. Ο παραγωγος απο τον οποιο αγοραζω τον πολτο μου και το μελι ειναι δασκαλος καρατε με 7 νταν κιολας ο οποιος ειναι αποκλειστικα χορτοφαγος ΧΩΡΙΣ να τα βραζει (ναι καλα ακουσατε, σπαραγκια, σκορδα και αλλα τα τρωει ετσι σκετα) και απλα συμπληρωνει μελι και πολτο οποτε του χρειαζεται. Μου ειπε ο ιδιος οτι απαγορευεται να φας ακομα και μισο κουταλακι του καφε οσο χαλια και αν εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα συμπτώματα, εκτός του ότι δεν πείναγα, πάχυνα λιγάκι (δεν το πήρα μπόι) και είχα σπίντες όλη μέρα, αυτά θυμάμαι τουλάχιστον. Παρόλ' αυτά όταν μπορεί να μεταλλάσσει το έντομο, γιατί όχι κι εσένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά περισσότερο αυτά τα συμπτώματα του όβερντοουζ φοβόμουν αν και νόμιζα ότι περιορίζονται στο δεν-μπορώ-να-κλείσω-μάτι-για-3-μέρες.

 

Εν πάσει περιπτώση αν μου λέτε ότι είναι και ξινό στη γεύση (νόμιζα ότι έχει γεύση μελιού περίπου) σημαίνει ότι δεν θα έπιανε έτσι αλλιώς. Κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γεύση μελιού. Είναι το πιο αηδιαστικό πράγμα που έχω δοκιμάσει ποτέ. Και δεν το λες ξινό, ούτε πικρό το λες, είναι κάτι ενδιάμεσο κ παράλληλα με τη γεύση έχει κ σιχαμένη υφή.

 

Βασικά υποτίθεται πως ο συνιστώμενος τρόπος και ποσότητα κατανάλωσης ειναι 1γρ βασ.πολτού ανακατεμένο σε 1 κιλό μέλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άλλα πράγματα σιχαμένα είναι αλλά καταπίνονται.

Απλώς παρακάμπτεις τη γλώσσα.

 

Όπως οι ΜΠΑΜΙΕΣ που έχουν παραβράσει και έχουν γίνει νιανια ας πούμε ε; Ή το μουρουνόλαδο.. Ναι, κατάλαβα τι εννοείς. Παρόλα αυτά δε βρίσκω το λόγο να μπαίνει ο κόσμος σε τέτοιες διαδικασίες αν δε θέλει. (έχω μία αρκετά δημοκρατική και φιλελεύθερη διάθεση σήμερα)

 

Έχω την εντύπωση ότι αναφέρεται σε άλλο πράγμα αλλά ίσως απλά εγώ να έχω πολύ πονηρό μυαλό:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...