Προς το περιεχόμενο

Αθήνα ή Επαρχία;


fotis_1987

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Οταν λέτε "βλάχοι" εννοείτε μόνο τους κλαρινογαμπρούς, τους τσοπανοκαμπόηδες και τη βλαχομπούρμπερη ή όλους τους επαρχιώτες ανεξαιρέτως;

 

Πάντως υπάρχει λύση για να μειωθεί ο αριθμός τους

REDNECKS.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο τα κομπλεξ που βλεπω οτι βγαινουν αφειδως εδω, δεν νομιζω να μαγευτηκε κανεις απο την ζωη της Αθηνας...

Εχει παψει προ πολλου να ειναι 'διαμαντοπετρα, της γης το δαχτυλιδι'.

Πιο πολυ με μεγαλη χαβουζα μοιαζει.

 

Αντιθετως, ξερω πολλα παιδια απο Αθηνα, που για καποιο λογο τους εφερε η ζωη στην επαρχια, και την εχουν καταβρει.

 

Κι επειτα οταν μιλαμε για επαρχια, υπαρχει και διαφοροποιηση.

Δεν μιλαμε για κατσαβραχα.

Μικρες επαρχιακες πολεις.

 

Θα μου πει κανεις οτι δεν υπαρχει ωραια ζωη στο Ναυπλιο, στα Χανια, στον Βολο, στα Τρικαλα, στην Ξανθη και σε ενα σωρο μικρες και κομψες επαρχιακες πολεις?

 

Αντιθετως στην Αθηνα αυτος ο υπερπληθυσμος τα εχει χαλασει ολα.

Οτι εργο υποδομης και να κανουν, υπαρχει παντου crowd, και κανει παντα δυσκολη τη ζωη. Ας οψεται ομως, η ελλειψη δουλειων στην επαρχια. Στην επαρχια οι δουλειες ειναι λιγες και πολυ χαμηλα αμειβομενες συνηθως, οποτε πολλοι ερχονται αθηνα γι αυτο το λογο και μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μοθ φαινεται οτι εσεις δεν εχετε προβλημα με τα βλαχαδερα που εχοθν μαζευτει στην αθηνα επειδη στην πλειοψηφια σας ειστε επαρχιωτες και ηρθατε εδω ως μεταναστες! ειμαι 21 χρονων, με πολυ εμπειρια σε ελλαδα και εξωτερικο και μπορω να πω ο.τι θελω για την πολη οπου γεννηθηκα!εχω το δικαιωμα! μακαρι το κολωνακι να ειχε ζωνη ασφαλειας αλλα που???? και δεν κανω πλακα μιλαω σοβαρα! δεν μπορω εγω να ειμαι στο τρολευ και διπλα μου ενασ βλαχος που μπαινει μεστην συγκοινωνια ( εχει το θρασσος!!!! ) με σακουλες απο την κρεαταγορα και να βρομοκοπαει ολο το μεταφορικο μεσο...δεν μπορει να βρομαει και να μπαινει μεσα! οχι αλλο γρεκια!οχι αλλο βλαχια! ευτυχως εχοθμε και το καλοκαιρι και βλεπουμε ευρωπαιους επισκεπτες και προχωραμε εστω και λιγο μπροστα!βεβαια μονο οι τουριστικεσ-ληστικες περιοχεσ..οι αλλες αξιες της μοιρας τους! παντως πραγματικα μου φτιαχνετε την διαθεση!γελαω με ο,τι στελνετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια φάση πίστεψα πως μιλούσες σοβαρά (αλλά για το "καλό" του thread θα προσποιηθώ ότι τα εννοείς αυτά που λες)...

 

Πού ξέρεις τον τόπο καταγωγής αυτών που κατηγορείς το γράφουν στο μέτωπό τους; Τους ακούς να μιλάνε με "προφορά"; Είναι μεμπτό να ψωνίζεις απ τη Βαρβάκειο και να χρησιμοποιείς ΜΜΜ;

 

Τι κάθομαι και λέω κι εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

όπα ρε tsavi, ανάποδα τα είπες...

 

foti γιατί δεν του λες του "βλάχου" ότι σε ενοχλεί? φοβάσαι κάτι? :o

 

BE A MAN...

 

ελπίζω να αντέχεις το ξύλο που θα φας...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωωωωω ρε Πουστη δεν ξερω τι με κραταει!!! Ειλικρινα δεν ξερω!!!

Η λογική του να μην ξεφύγεις και χάσεις τη δυνατότητα να συμμετάσχεις σε ένα thread με μεγάλο potential :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα αυτοκτονησω αφου φυγουν ολα τα βλαχαδερα και επαρχιωτες απτην αθηνα την πολη μου!μονο τοτε!επειδη δεν θα πιστευω στα ματια μου γιαυτο!

οτι σε καποιους θυμιζω ταινια του 60' αυτο ειναι καλο επειδη ειμαι κλασσικο και διαχρονικο ατομο και αυτο με τιμα βαθυτατα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μοθ φαινεται οτι εσεις δεν εχετε προβλημα με τα βλαχαδερα που εχοθν μαζευτει στην αθηνα επειδη στην πλειοψηφια σας ειστε επαρχιωτες και ηρθατε εδω ως μεταναστες! ειμαι 21 χρονων, με πολυ εμπειρια σε ελλαδα και εξωτερικο και μπορω να πω ο.τι θελω για την πολη οπου γεννηθηκα!εχω το δικαιωμα! μακαρι το κολωνακι να ειχε ζωνη ασφαλειας αλλα που???? και δεν κανω πλακα μιλαω σοβαρα! δεν μπορω εγω να ειμαι στο τρολευ και διπλα μου ενασ βλαχος που μπαινει μεστην συγκοινωνια ( εχει το θρασσος!!!! ) με σακουλες απο την κρεαταγορα και να βρομοκοπαει ολο το μεταφορικο μεσο...δεν μπορει να βρομαει και να μπαινει μεσα! οχι αλλο γρεκια!οχι αλλο βλαχια! ευτυχως εχοθμε και το καλοκαιρι και βλεπουμε ευρωπαιους επισκεπτες και προχωραμε εστω και λιγο μπροστα!βεβαια μονο οι τουριστικεσ-ληστικες περιοχεσ..οι αλλες αξιες της μοιρας τους! παντως πραγματικα μου φτιαχνετε την διαθεση!γελαω με ο,τι στελνετε!

 

δηλαδη οποιος μυριζει προβατιλα τον πυροβολουμε η δειχνουμε και συμπονοια.ιδου η απορια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι μεχρι πριν 3 χρονια ζουσα μονιμα Αθηνα και πραγματικα δεν ειχα δει και ακουσει ποτε για παρομοια συμπριφορα ακομα και απο ατομα απο ¨καλη οικογενεια¨ που πηγαιναν σε ιδωτικα εμεναν γλυφαδα κτλ

 

αφου υπαρχουν τετοια ατομα τι να πω?

μηπως πρεπει να σκεφτειται οτι αντι να φυγουν τα ¨βλαχαδερα¨ απο την Αθηνα να φυγετε καλυτερα εσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...