Προς το περιεχόμενο

Ζαλάδα το Πρωί


De@th L0rd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

ορθοστατικη υποταση λεγεται...http://health.in.gr/news/print.asp?arcode=24967

αν και η πιεση μου ειναι μια χαρα για την ηλικια...(14) αλλα ρε παιδια ειμαι και 1,82 ενας παραγοντας ακομα

 

1.Η ορθοστατικη υποταση ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ με το υψος.

2.Σημαινει πτωση της συστολικης πιεσης πανω απο 10mmHg στην ορθια θεση σε σχεση με την υπτια.Καμια σχεση με το αιμα που ανεβοκατεβαινει στα ποδια.

3.Εμφανιζεται συνηθως σε ατομα που παιρνουν αντιυπερτασικη αγωγη(διουρητικα συγκεκριμενα),σε διαβητικους με διαταραχες του αυτονομου ΝΣ και σε αλλες σπανιες καταστασεις(πχ φλοιοεπινεφριδιακη ανεπαρκεια)

 

 

Οταν μιλαμε για ιατρικα θεματα ακομα και σε τεχνολογικα fora πρεπει να ειμαστε συγκεκριμενοι,το παραδειγμα με το μπουκαλι ηταν τουλαχιστον ατυχες.

 

(παρολο που βαριομουνα,παλι σεντονι εγραψα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περαν της πλακας ξερω κι αλλους που το παθαινουν αυτο το πρωι. κι εγω καμια φορα αμα σηκωθω αποτομα. ειμαι ολιγον υποτασικια (σικ):ειναι η αποτομη αλλαγη της πιεσης και το οτι πρεπει να αλλαξει η κατανομη του αιματος με την αλλαγη στασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περαν της πλακας ξερω κι αλλους που το παθαινουν αυτο το πρωι. κι εγω καμια φορα αμα σηκωθω αποτομα. ειμαι ολιγον υποτασικια (σικ):ειναι η αποτομη αλλαγη της πιεσης και το οτι πρεπει να αλλαξει η κατανομη του αιματος με την αλλαγη στασης
ευχαριστω ρε evabb αυτο ηθελα να πω....αλαλ με τοσα που εχω στο μυαλο μου......
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ληγμένα το προηγούμενο βράδυ μπορεί να φταίγανε.

Μην ψωνίζετε αυτό το Αλβανικό , είναι χάλια.

Παπούτσι από τον τόπο σου.. :lol::lol:

 

(πλάκα κάνω προς αποφυγή παρεξηγήσεων)...

 

 

 

 

Όλα καλά είναι :lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως σε χαλάει το ξενύχτι??

 

Ή μήπως να πας σε οφθαλμίατρο (έχεις ανεβάσει τίποτα μυωπίες και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι) ? Μπορεί να σου δώσει γυαλιά για υπολογιστή...

 

Ή μήπως σε χαλάει η καργ.... από πάνω που σέρνει έπιπλα ?? :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...