Προς το περιεχόμενο

Περαιτέρω μείωση τηλεφωνικών γραμμών βλέπει η DT για OTE


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενταξει και η σουηδια εχει τρελα πραγματα.μην το ψαχουμε.τωρα ενταξει και τα 100 ειναι πολλα βεβεα εκτος αν μιλαμε για hd αλλιως ας παιζαμε σταθερα και σε αυτα πο παιζουμε και καλα θα ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι εχει, δεν αντιλεγω

ειναι αστειο να συγκρινουμε την χωρα μας με βαλτικες χωρες

αλλα ειλικρινα δεν ειμαι σιγουρος οτι εχουν σε ολη την χωρα οπτικες μεχρι το σπιτι του πελατη, πιστευω οτι και εκει καλυπτουν μονο μεγαλες πολεις

συνηθως αυτο που διαβαζουμε ολοι ειναι μια ανακοινωση για κατι που μπορει να ειναι ακομη και μια δοκιμαστικη υπηρεσια για περιορισμενη γεωγραφικη καλυψη, φυσικα δεν γνωριζουμε τα οποια προβληματα υπαρχουν και μας μενει η εντυπωση οτι εκει εχεις τρελες ταχυτητες παμφτηνα χωρις περιορισμο ταχυτητας χωρις lag (λες και ολα αυτα ο ΟΤΕ με του ελληνικους εναλλακτικους τα εχουν ανακαλυψει)

 

για αυτο ζηταω συγκεκριμενο Link που να λεει ΠΟΥΛΑΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΕ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ, FLATRATE

 

ενταξει και η σουηδια εχει τρελα πραγματα.μην το ψαχουμε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
εγω δεν κανω παραπονα ομως:P .μπα τωρα με το 780 συγχονιζω πιο χαληλα λογω speedtouch.29 attenuation εχω.

 

τα χαμηλά σου είναι πιο ψηλά από τα δικά μου ψηλά, πόσο μάλλον από τα χαμηλά μου :P (και όμως η πρόταση βγάζει νόημα!!! LOL )

 

31 attenuation :P

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα χαμηλά σου είναι πιο ψηλά από τα δικά μου ψηλά, πόσο μάλλον από τα χαμηλά μου :P (και όμως η πρόταση βγάζει νόημα!!! LOL )

 

31 attenuation :P

 

την καταλαβα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πες για τις βαλτικες με 30/20 (εννοεις mbps down/up;)

ποιες χωρες το κανουν; ποιοι ειναι οι παροχοι και ποιο το κοστος; καποια σελιδα;

 

Δεν με ενδιαφέρει η τιμή. Οπως όταν πάω μπουζούκια δεν με ενδιαφέρει η τιμή του τραπεζιού αλλά το ποιος τραγουδάει. Εγώ θα σου πω ενδεικτικές ταχύτητες από χρήστες ξένου τρακερ.

 

Ισλανδοί 10/10, Σλοβάκοι 20/20, Τσέχοι 10/10, Γερμανοί 50/10, Φινλανδοί 60/20, Ρουμάνοι 30/30, Νορβηγοί 12/4, Λετονοί 30/20. Οπως καταλαβαίνεις μέλημα εμένα δεν είναι το download. Ετσι κι αλλιώς ποιος θα σου δώσει πάνω από 1-2ΜΒπσ αλλά το upload. Δε σου μιλαώ για ΗΒ γιατί όπως και να το κάνουμε εκεί είναι αραιοκατοικημένοι αλλά σου παρουσιάζω χώρες με παρόμοια έκταση σαν τη δική μας. Αν δεις ξένους τρακερς διαφόρων ειδών θα διαπιστώσεις πως μετά τους Αμερικάνους έρχονται οι Σουηδοί μια χώρα 10 εκ. Εσύ γιατί νομίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

omni με adsl2+ δεν πρόκειται να δεις τέτοια uploads...

 

υπομονή μέχρι να έρθει το FTTH στην Ελλάδα...

 

Εκεί που μένω όυτε καν με vdsl. Τώρα με οπτικές κάτι κάνουμε αλλά μέχρι το 2013 τι δεν κατεβάζουμε ή πληρώνουμε seedbox? Ρε να πληρώσω seedbox ένα 30άρι αλλά να μου χεις 6/1 στα 20 ευρώ με τηλεφωνία όχι σαν τη hol 6/1 χωρίς τηλεφωνία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μα καλά σε πόσους trackers είσαι registered και πόσα κατεβάζεις καθημερινά για να χρειάζεσαι πραγματικά seedbox ώστε να κρατάς ratio? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

omni με adsl2+ δεν πρόκειται να δεις τέτοια uploads...

 

υπομονή μέχρι να έρθει το FTTH στην Ελλάδα...

 

με κανατε να γελασω.fiber to the home?ποιο home?στο σπιτι με τα 100 διαμερισματα μεσα απο που θα ανεβασεις την οπτικη ινα?απο εκει που περναει ο χαλκος?αυτο ειναι super αστειο.h μηπως θα ερχεται δια αερος?

για fiber to the kafao ναι για fiber το the home σε κανα σπιτι στην εκαλη που εχει ολοκληρο κηπο και μπορει να ερθει μεσα στο σπιτι.γιατι αν εσυ καταφερεις και πεισεις την γιαγια 90 χρονων να πληρωσει για οπτικη ινα εγω θα φυγω απο το ινσομνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα καλά σε πόσους trackers είσαι registered και πόσα κατεβάζεις καθημερινά για να χρειάζεσαι πραγματικά seedbox ώστε να κρατάς ratio? :o

 

7, 8 ούτε κι εγώ θυμάμαι. Καλά τους περισσότερους τους κουλαντρίζω χαλαρά, αλλά στο hd υλικό όταν κατεβάζεις full blu-ray με 45 giga ε εκεί πια χωρίς seedbox δύσκολα να επιζήσεις.

 

@poulinos μα και η ίδια γιαγιά δε δέχτηκε να βάλει adsl. Ας μείνει με τις χάλκινες και όση θέλουν να πληρώσουν να γίνει η επένδυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα υπαρξει μειωση αν οι υπολοιποι βελτιωθουν

 

αν συνεχισουν να προσφερουν τεχνικη υποστηριξη για τα πανηγυρια μαλλον θα επιστρεψει ενας μεγαλος αριθμος απο αυτους που εφυγαν

 

Μην το ελπιζεις, αυξανετε η αποχωρηση απο τον οτε χωρις κανεις τους να εχει επιστρεψει.Ειναι θεμα οικονομικο τωρα στην δυσκολη εποχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7, 8 ούτε κι εγώ θυμάμαι. Καλά τους περισσότερους τους κουλαντρίζω χαλαρά, αλλά στο hd υλικό όταν κατεβάζεις full blu-ray με 45 giga ε εκεί πια χωρίς seedbox δύσκολα να επιζήσεις.

 

@poulinos μα και η ίδια γιαγιά δε δέχτηκε να βάλει adsl. Ας μείνει με τις χάλκινες και όση θέλουν να πληρώσουν να γίνει η επένδυση.

 

το κακο ειναι οτι ειναι δυσκολο να ερθει μεχρι μεσα στο σπιτι σου η οπτικη.αν ειναι πολυκατοικια Pc ο οτε στην φερνει μεχρι τον κατανεμητη της πολυκατοικιας σου θεωρητικα.εσυ πως την ανεβαζεις πανω?απο των σωληνα που περνανε 100 χαλκοι μαζι αυτο το ξεχναμε?εξωτερικα?θα σε κραξουν ολοι.ειναι λιγο δυσκολο σε μερικα πραγματα.οχι ακατορθωτο αλλα πολλα προβληματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί που μένω όυτε καν με vdsl. Τώρα με οπτικές κάτι κάνουμε αλλά μέχρι το 2013 τι δεν κατεβάζουμε ή πληρώνουμε seedbox? Ρε να πληρώσω seedbox ένα 30άρι αλλά να μου χεις 6/1 στα 20 ευρώ με τηλεφωνία όχι σαν τη hol 6/1 χωρίς τηλεφωνία

 

Γιατί ούτε καν με VDSL, στα πόσα μέτρα είναι το ΚΑΦΑΟ σου;

 

με κανατε να γελασω.fiber to the home?ποιο home?στο σπιτι με τα 100 διαμερισματα μεσα απο που θα ανεβασεις την οπτικη ινα?απο εκει που περναει ο χαλκος?αυτο ειναι super αστειο.h μηπως θα ερχεται δια αερος?

για fiber to the kafao ναι για fiber το the home σε κανα σπιτι στην εκαλη που εχει ολοκληρο κηπο και μπορει να ερθει μεσα στο σπιτι.γιατι αν εσυ καταφερεις και πεισεις την γιαγια 90 χρονων να πληρωσει για οπτικη ινα εγω θα φυγω απο το ινσομνια.

 

Ας πληρώσουν μόνο όσοι θέλουν να βάλουν.

 

Πλάκα-πλάκα όμως αναρωτιέμαι αν θα υπάρξει κάποια ρύθμιση που να παρακάμπτει τα συμβούλια των πολυκατοικιών γιατί αλλιώς δε μας βλέπω καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...