Προς το περιεχόμενο

Νέες πληροφορίες για το DirectX 11


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ΧΡ δεν θα πεθάνουν μέχρι να βγουν αποκλειστικά παιχνίδια για DX10-DX11. Πράγμα απίθανο από την στιγμή που όλα τα παιχνίδια είναι console ports στο PC. (DX9c)

 

Ίσως από 2014 και μετά, όταν βγουν οι νέες κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αφού στις επιλογές μπορείς να κάνεις τη μπάρα όπως τη θες... :rolleyes:

 

Τώρα γίνεται. :P

 

Τότε που το 'γραψα όχι. Ή τουλάχιστον δεν είχε δημοσιευθεί πουθενά τρόπος στο διαδίκτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βρηκα κατι εικονες αλλα βαριομουν να κανω αλλο τοπικ.Λεγεται οτι ειναι τα ''νεα'' γραφικα που θα μας δωσει το dx11.Οριστε :

i333084_20081118ce2715546f74d68f450bokyiWkAhxtWg.jpg

 

i333083_20081118202572a22dd8e30595c9vKKMDWRrXSzd.jpg

 

i333082_200811188822ae8d0325163154344mhRXYJ6so9d.jpg

 

i333081_200811184dce0a22ada13214261fhMvIrFoe69Ul.jpg

 

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι πραγματικες αλλα τις βρηκα και τις εβαλα..Ειναι βασικα απο ενα παλιο ποστ που ειχε γινει στο adslgr.com. Ημερομηνια του ποστ 18-11-08 αρα δεν νομιζω να αληθευουν..:-(Δεν πειραζει ομως ας εχουμε κατι για να λιγουρευομαστε...:-D

 

 

παλι με τη χαρα θα μεινουμε..:P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
:fear:επειδη ειμαι λιγο ασχετος,εχω ενα pc Q8400 2.66 τετρα/νο και καρτα ati 4870 1G uα εχω προβληματα με το direx11 τα παιχνιδια .

Η κάρτα σου δεν υποστηρίζει dx11. Αλλά μέχρι να βγούνε καθαρόαιμα dx11 παιχνίδια, πιθανότατα θα χεις άλλη κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

δηλαδη ολα τα windows 7 έχουν directx 11?που το βλέπω αυτό?στα info της nvidia στο control panel λεει directx 10 νομιζω.τι παίζει κυλοφορει το 11 ή θα κυκλοφορήσει?πρέπει να παω και για καινουργια καρτα γραφικών για να το υποστηρίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ναι όλα τα Windows 7 έχουν από την εγκατάστασή τους DX11, στα Vista πρέπει να το installάρεις...

 

οι κάρτες της Nvidia δεν υποστηρίζουν DX11, πρέπει να πάρεις είτε ΑΤΙ σειρά 5xxx είτε να περιμένεις τις καινούριες της Nvidia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Μπορει αν ειμαι και λαθος αλλα κατα τη γνωμη μου το καλυτερο Dx για να χρησιμοποιησει κανεις ειναι το 9.0c..

Μπορει να ειναι παλιο σχετικα , αλλα ειναι συμβατο και με xp και με vista..

Πολλα παιχνιδια και ιδιαιτερα της Maxis , εχουν ενα προβλημα οταν μιλαμε για Vista και Dx 10.. Εχω (S)Vista και δυστυχως πολλα παιχνιδια χτυπαγαν error στην εκκινηση.. Εφταιγε το γεγονος οτι ειχα Dx 10.. Ενταξει μεχρι εδω δεν υπαρχει κατι το ανησυχητικο , αλλα ελα ομως που αν βαλεις Dx 10 δεν υπαρχει γυρισμος.. Αν για οποιοδηποτε λογο θελησει καποιος να επιστρεψει στο Dx 9.0c αν ειναι τυχερος με μια επαναφορα συστηματος καθαρισε , ειδαλως η μονη λυση ειναι το φορματ :\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...