Προς το περιεχόμενο

PayPal και νέα Debit Card


x_vagos_x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά!

 

Μόλις σήμερα το πρωί πήγα να ενημερωθηώ για το υπόλοιπο της χρεωστικής μου κάρτας. Και συνειδητοποίησα ότι έχει λήξει, οπότε και μου εξέδωσαν μια νέα.

 

Πρέπει λοιπον να κάνω κάποιες συγκεκριμένες κινήσεις στον PayPal λογαριασμό μου, προκειμένου να δεχτεί τους νέους κωδικούς, αλλά δεν γνωρίζω ποιες ακριβώς.

 

Help?

 

Ευχαριστώ...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα πού να το βάλω, και να σου πω ψιλοβιάζομαι...

 

Anyway, δοκίμασα πριν λίγο edit, και δεν δέχεται τον καινούριο τρειψήφιο με την νέα expiration date.

 

Να πάω new credit card?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σίγουρος.

 

Απλά όταν αλλάζω αυτά τα δυο στοιχεία μου λέει με κόκκινα γράμματα ότι the debit card has been rejected by your bank και κάτι τέτοια...

 

Μάλλον θα προχωρήσω σε δήλωση νέας κάρτας. Διαφορετικά δεν φαίνεται να θέλει να δεχτεί να "διορθώσει" μια ληγμένη κάρτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτηση που με ενδιαφερει. μπορω να συνδεσω την χρεωστικη μου καρτα με τον λογαριασμο μου στην paypal και να κανω αγορες απο εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γίνεται. το verify που του είπες ρε φίλε, είναι περιττό και τον μπερδεύει. πολύ απλά, όταν συμπληρώσεις τα απαραίτητα στοιχεία κτλ θα σου έρθει σπίτι γράμμα απο την τράπεζα που επιβεβαιώνει τη "σύνδεση" της κάρτας με το paypal.

 

στο ενημερωτικό αυτό γράμμα, κάπου θα έχει και έναν κωδικό, θα ξαναμπείς στο λογαριασμό σου στο paypal θα τον εισάγεις και έτσι θα ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γίνεται. το verify που του είπες ρε φίλε, είναι περιττό και τον μπερδεύει. πολύ απλά, όταν συμπληρώσεις τα απαραίτητα στοιχεία κτλ θα σου έρθει σπίτι γράμμα απο την τράπεζα που επιβεβαιώνει τη "σύνδεση" της κάρτας με το paypal.

 

στο ενημερωτικό αυτό γράμμα, κάπου θα έχει και έναν κωδικό, θα ξαναμπείς στο λογαριασμό σου στο paypal θα τον εισάγεις και έτσι θα ολοκληρωθεί η διαδικασία.

 

Ευχαριστω..Ξερεις μηπως υπαρχει καπου καποιος "οδηγος" για να φτιαξω account στην paypal? Δεν εχω ξανακανει κατι αντιστοιχο και οσο να ναι φοβαμαι μηπως γινει καμια στραβη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γίνεται. το verify που του είπες ρε φίλε, είναι περιττό και τον μπερδεύει. πολύ απλά, όταν συμπληρώσεις τα απαραίτητα στοιχεία κτλ θα σου έρθει σπίτι γράμμα απο την τράπεζα που επιβεβαιώνει τη "σύνδεση" της κάρτας με το paypal.

 

στο ενημερωτικό αυτό γράμμα, κάπου θα έχει και έναν κωδικό, θα ξαναμπείς στο λογαριασμό σου στο paypal θα τον εισάγεις και έτσι θα ολοκληρωθεί η διαδικασία.

 

Μηπως χρειαζεται να πας στην τραπεζα και να ζητησεις αναλυση λογαριασμου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνεις add new card και σβηνεις τη παλιά από τη στιγμή που σου δώσανε νέα.

edit κάνεις μόνο όταν γίνεται ανανέωση με ίδιους αριθμούς όμως και αλαζει μόνο η ημερομηνία λήξης και τα 3 ψηφία πίσω

 

για νέο account είναι πολύ πιο απλό γενικά από όσο περιγράφετε

 

ανοίγεις account πρόσεχε μόνο αληθινά στοιχειά και μάλιστα στο ονοματεπώνυμο ακριβώς όπως είναι στη κάρτα σου

πχ αν σε λένε ΓΕΩΡΓΙΟ αλλά στη κάρτα λέει ΓΙΩΡΓΟΣ θα βάλεις αυτό που λέει η κάρτα σου

 

όλα καλά άνοιξες λογαριασμό πας εκεί που κάνεις add τις κάρτες και τη περνάς κανονικά.

 

τέλος μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις.

 

κάνεις αγορές μπλα μπλα φτάνεις κάποια φάση και έχεις συμπληρώσει το όριο των 100 ΕΥΡΩ. εκεί η paypal σου ζητάει το verify.

 

τι είναι αυτό. στη πράξη σου τραβάει 1,5 ευρώ από το λογαριασμό σου και σύγχρονος στο πιστώνει ( δε στο τρώει). αυτό είναι μια κοινή συναλλαγή που φαίνεται στη τράπεζά σου οπως ολες οι συναλλαγές. εκεί λοιπόν δίπλα στη συναλλαγή έχει νομίζω 4 γραματα κωδικό. εκεί τον βλέπεις ποίος είναι και τον περνάς στο paypal και είσαι οριστικά έτοιμος

 

αν έχεις web baking το βλέπεις επιτόπου σαν συναλλαγή δε περιμένεις ένα μήνα να σου ρθει η ανάλυση σπίτι. άμα δεν έχεις πας στη τράπεζα και ζητάς κίνηση λογαριασμού. μπορείς νομίζω και από το τηλέφωνο να στο πούνε σε αυτό δε παίρνω όρκο όμως

 

έτσι ήταν τα πράματα πριν 5-6 χρονιά που το πρώτο έκανα λογικά έτσι θα νε και τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόλις έμαθα ότι η χρεωστική μου κάρτα έχει όριο 1000 ευρώ.

 

Εάν κάνω αγορές με ποσό άνω των 1000 μπορώ να προχωρήσω σε πληρωμή πχ στο eBay, και την επόμενη να ξαναφορτώσω ότι ποσό έχει απομείνει μέχρι την αποπληρωμή;

 

Πχ θέλω κάτι που κάνει 1120 ευρώ

 

1000 έχει ήδη η κάρτα. πληρώνω το αντικείμενο στο eBay, και την επόμενη φορτώνω τα υπόλοιπα 120 και τελειώνει η πληρωμή...

 

Γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξα εναν λογαριασμο στο paypal και χρησιμοποιησα μια προπληρωμενη καρτα της Τραπεζας Κυπρου δεν εχω κανει καμια πληρωμη μεχρι τωρα, εχτες εβαλα τον 4ψηφιο κωδικο που ζητα για να γινεις verified. Προσπαθησα να πληρωσω μια δημοπρασια στο ebay αλλα μου λεει οτι εχω φτασει το πιστωτικο οριο You have reached a limit on your ability to send money.

Δεν εχω στειλει ποτε λεφτα οπως ανεφερα και η καρτα εχει μεσα παραπανω χρηματα απο αυτα που πρεπει να δωσω, εκανα premier τον λογαριασμο μου μπας και ηταν απο εκει αλλα δεν εγινε κατι. Το ιδιο μου λεει εχει βγαλει διπλα to do list να στειλω φωτο και δεν ξερω και εγω τι αλλο. Τι πρεπει να κανω?

Εαν μπορει παρακαλω καποιος να βοηθησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόλις έμαθα ότι η χρεωστική μου κάρτα έχει όριο 1000 ευρώ.

 

Εάν κάνω αγορές με ποσό άνω των 1000 μπορώ να προχωρήσω σε πληρωμή πχ στο eBay, και την επόμενη να ξαναφορτώσω ότι ποσό έχει απομείνει μέχρι την αποπληρωμή;

 

Πχ θέλω κάτι που κάνει 1120 ευρώ

 

1000 έχει ήδη η κάρτα. πληρώνω το αντικείμενο στο eBay, και την επόμενη φορτώνω τα υπόλοιπα 120 και τελειώνει η πληρωμή...

 

Γίνεται;

μμμμμμμ οχι.

 

Ανοιξα εναν λογαριασμο στο paypal και χρησιμοποιησα μια προπληρωμενη καρτα της Τραπεζας Κυπρου δεν εχω κανει καμια πληρωμη μεχρι τωρα, εχτες εβαλα τον 4ψηφιο κωδικο που ζητα για να γινεις verified. Προσπαθησα να πληρωσω μια δημοπρασια στο ebay αλλα μου λεει οτι εχω φτασει το πιστωτικο οριο You have reached a limit on your ability to send money.

Δεν εχω στειλει ποτε λεφτα οπως ανεφερα και η καρτα εχει μεσα παραπανω χρηματα απο αυτα που πρεπει να δωσω, εκανα premier τον λογαριασμο μου μπας και ηταν απο εκει αλλα δεν εγινε κατι. Το ιδιο μου λεει εχει βγαλει διπλα to do list να στειλω φωτο και δεν ξερω και εγω τι αλλο. Τι πρεπει να κανω?

Εαν μπορει παρακαλω καποιος να βοηθησει.

 

αυτό μου χε συμβεί όταν τη πρώτη φορά έφτασα το όριο των 100 ευρώ. τότε μου ζήτησε να κάνω verify το έκανα και από τότε κανένα πρόβλημα... μόνο αυτό σου λέει ? δε σου λέει πως να ανεβάσεις το limit σου? δοκίμασε να στείλεις email να ρωτήσεις δεν το έχω ξανακούσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...