Προς το περιεχόμενο

Αδυνατη προσβαση στο εξωτερικο σκληρο


ILIAS2005

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα προσπαθω να μπω στον σκληρο μου(εξωτερικο)και βλεπω οτι δισκολευεται να μπει.........Οταν παταω για να μπω μου γραφει το εξης μηνυμα "Δεν ειναι δυνατη η προσβαση στον Ε:\. Παρουσιαστηκε σφαλμα κατα την λειτουργια inpage"

Τι πρεπει να κανω για να μπω?Tα αρχεια που εχω μεσα θα σωθουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτα Win (το κουμπί αριστερά απ το Alt)+R. Θ ανοίξει ένα παραθυράκι. Γράψε cmd και πάτα enter. Εφόσον ο προβληματικός σκληρός είναι ο E:, γράψε chkdsk E: /R και περίμενε να τελειώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι του συνέβη στα σίγουρα δεν ξέρω... Πιθανόν να τον αποσυνέδεσες κάποια στιγμή χωρίς να κάνεις ασφαλή κατάργηση από το αντίστοιχο εικονίδιο του system tray.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καταρχας καλησπερα και χρονια πολλα.Παιδια sos βοηθηστε λιγο, εκανα τα παραπανω γιατι ο εξ.σκληρος maxtor 320gb δεν τον αναγνωριζε το pc και απο το dos τωρα λεει ενα μυνημα:''ο δισκος δε διαθετει αρκετο χωρο για την επιδιορθωση των κατεστραμενων συμπλεγματων [που εντοπιστηκαν στο αρχειο....''Τι να κανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

παιδιά εχω και γω προβλημα με το σκληρο δισκο. του εκνα chkdsk H:/R γιατι δεν μου το αναγνωριζε και μου έγραψε στο στάδιο 5 στο τελευταίο δλδ " ο χώρος στο δίσκο δεν επαρκει για την επιδιορθωση του αντιγραφου του κυριου πινακα των αρχείων <MFT> η chkdsk ματαιώθηκε.

όταν πάω να μπω στον σκληρό δίσκο τώρα μου ζητάει διαμόρφωση. Ξέρω ότι αν κάνω διαμόρφωση θα τα χάσω όλα...

υπάρχει καμια ιδέα για το πως μπορώ να σώσω τα αρχεία μου;;;; Help...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...