Προς το περιεχόμενο

Έσβησε ο αστυνομικός που ξυλοκοπήθηκε από 30 κουκουλοφόρους


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έσβησε ο αστυνομικός που ξυλοκοπήθηκε από 30 κουκουλοφόρους σε συναυλία

 

ΘΑ ΒΡΕΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ ΤΟΝ ΑΛΕΞΗ-ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΘΥΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ

 

Χθες έσβησε ο αστυνομικός που είχε δεχθεί επίθεση από κουκουλοφόρους σε συναυλία στο Ελληνικό το καλοκαίρι του 2007. Όλο αυτό το διάστημα ήταν ουσιαστικά ζωντανός-νεκρός.Δεν ήταν αρκετά νέος,ήταν ήδη 24 ετών.Δεν ανήκε στη γενιά των 700 ευρώ, γιατί έβγαζε 750.

Δεν είχε όνειρα για τη ζωή του, είχε όπλο, κι ας μην το τράβηξε ποτέ για να σωθεί.Δεν είχε μάνα να τον κλάψει,γιατί ήταν ένας μπάτσος, ένα γουρούνι, ένας δολοφόνος.Κάποιοι θάνατοι δεν πουλάνε το ίδιο, αλλά μαντέψτε...πονάνε το ίδιο.

 

Ποιος είναι ο αστυνομικός;

 

Δυστυχώς θυμηθείτε το περιστατικό....

 

 

"Από το Αρχηγείο της Ελληνικής Αστυνομίας ανακοινώνεται ότι την 23.10 ώρα της06/07/2007, δύο (2) αστυνομικοί οι οποίοι βρίσκονταν σε διατεταγμένη υπηρεσίαμέτρων ασφαλείας για αποτροπή κλοπών, επιθέσεων και φθορών ξένης περιουσίας,(σπάσιμο οχημάτων, καταστημάτων ή εγκαταστάσεων κ.α αδικημάτων) όπως έχει

συμβεί κατά το παρελθόν, κατά την διάρκεια συναυλίας συγκροτημάτων μουσικήςστις εγκαταστάσεις του γηπέδου Baseball στο Ελληνικό, δέχθηκαν απρόκλητα δολοφονική επίθεση από πλήθος ατόμων του αντιξουσιαστικού χώρου.

Η αναίτια επίθεση έγινε από τριάντα τουλάχιστον άτομα, με ενωμένες δυνάμεις τα οποία διέπραξαν βιαιοπραγίες σε βάρος των δύο (2) αστυνομικών, με γρόνθους,λακτίσματα και υλικά αντικείμενα (σιδηρολοστούς, ρόπαλα, θλώντα όργανα),προκαλώντας σε αυτούς βαρείες σωματικές βλάβες.

 

Ειδικότερα ο ένας αστυνομικός (γεν. 1983), φέρει βαριές κακώσεις κεφαλής,πολλαπλά τραύματα στο σώμα και νοσηλεύεται στη Μ.Ε.Θ. Νοσοκομείου, ευρισκόμενοςσε καταστολή. Η κατάσταση του εγκυμονεί κίνδυνο ζωής.

 

Ο δεύτερος αστυνομικός (γεν. 1972), επίσης νοσηλευόμενος φέρει ρωγμώδες κατάγματα στο αριστερό χέρι και μώλωπες στα πλευρά.

 

Η βάναυση επίθεση συνεχίζει μια σειρά προκλήσεων έναντι της έννομης τάξης και‘‘καταδρομών’’ που αποδέχονται με απάθεια το ενδεχόμενο αποτέλεσμα της σωματικής βλάβης και της ανθρωποκτονίας από ‘‘άτομα’’ που ασκούνται στη βία, μάλλον ως πρόταση και στάση ζωής και ως ‘‘πολιτική παρέμβαση’’.

 

Η Ελληνική Αστυνομία κινείται για την ανακάλυψη των δραστών".

 

 

Πηγη:

troktiko

http://troktiko.blogspot.com/2008/12/30.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ΘΑ ΒΡΕΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ ΤΟΝ ΑΛΕΞΗ-ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΘΥΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ

 

Χθες έσβησε ο αστυνομικός που είχε δεχθεί επίθεση από κουκουλοφόρους σε συναυλία στο Ελληνικό το καλοκαίρι του 2007. Όλο αυτό το διάστημα ήταν ουσιαστικά ζωντανός-νεκρός.Δεν ήταν αρκετά νέος,ήταν ήδη 24 ετών.Δεν ανήκε στη γενιά των 700 ευρώ, γιατί έβγαζε 750.

Δεν είχε όνειρα για τη ζωή του, είχε όπλο, κι ας μην το τράβηξε ποτέ για να σωθεί.Δεν είχε μάνα να τον κλάψει,γιατί ήταν ένας μπάτσος, ένα γουρούνι, ένας δολοφόνος.Κάποιοι θάνατοι δεν πουλάνε το ίδιο, αλλά μαντέψτε...πονάνε το ίδιο.

 

+100

 

On a similar note, ο De@th L0rd γελάει ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσοι θα πανηγυρίζουν για το ''ευτυχές'' αυτό γεγονός ...

Στο κάτω κάτω , δεν ήταν αναρχικός/αντιεξουσιαστής/δεξερωτιάλλο .

Ήταν απλά ένας αστυνομικός/μπάτσος ..

 

Και που είστε ακόμα όσον αφορά τέτοια περιστατικά .

Τώρα δε που παροτρύνθηκαν να συμμετάσχουν στις βιαιοπραγίες εναντίον της αστυνομίας ακόμα και παιδιά δημοτικού/γυμνασίου .. θα δούμε πολλά ακόμα ..

 

Αιωνία του η μνήμη .

Τουλάχιστον ησύχασε το παληκάρι .

 

Γιατί ναι μεν ο 15χρόνος ήταν απλά η ''κακιά στιγμή'' σε κάτι που εν μέρει έφταιγε και ο ίδιος , αλλά ο αστυνόμος που πήγε για περιπολία και έχασε την ζωή του , ΔΕΝ έφταιγε .

 

Είμαι περίεργη για το ΤΙ θα πουν και θα γράψουν οι αριστεροί/πολιτικοί/κανάλια/δημοσιογράφοι για τον ΑΤΥΧΟ αστυνόμο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω είμαι περίεργος για το ΑΝ θα πούν και θα γράψουν:

 

[...]Όταν ο αστυνομικός κάνει σωστά τη δουλειά του, τυχόν ρισκάροντας και την ίδια του τη ζωή in the process, το ακούμε για 30 δευτερόλεπτα σαν όγδοη είδηση σε κάποιο δελτίο, και αν.

 

Όταν ο αστυνομικός όμως κάνει μαλακία, κάθε είδους, στήνεται ολόκληρο λαϊκό δικαστήριο, δικαίως ή αδίκως, με παραπληροφόρηση από κάθε πλευρά. Και από εκεί και έπειτα αρχίζουν τα όργανα.[...]

 

Do I stand corrected? Or maybe not?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν θα πουν τπτ απολύτως .

 

Γιατί βλέπεις, το να αρχίσουν οι πολίτες να βλέπουν με άλλο μάτι την αστυνομία και το έργο της, δεν τους συμφέρει ...

 

Η σελίδα δεν βρέθηκε

Λυπούμαστε αλλά η σελίδα που αναζητάτε στο ιστολόγιο troktiko δεν υπάρχει.

 

Η είδηση κατέβηκε παρ'αυτά ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι που χα από αρκετά μικρός απορία.

Γιατί όλοι βρίζουν τους μπάτσους (μ εκνευρίζει αυτή η λέξη btw);

Γενικά μιλάω, "εξ απ ανέκαθεν", που λένε.

Αν ήμασταν στο 1970 θα το καταλάβαινα. Τώρα ζορίζομαι λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Γιατί ναι μεν ο 15χρόνος ήταν απλά η ''κακιά στιγμή'' σε κάτι που εν μέρει έφταιγε και ο ίδιος , αλλά ο αστυνόμος που πήγε για περιπολία και έχασε την ζωή του , ΔΕΝ έφταιγε .

 

[...]

 

Αυτό έχει τόσες τρύπες ως συλλογισμός που το μόνο που του απομένει είναι τα ο --->

----ο----ός.

 

Εκτός κι αν θες να το εξηγήσεις καλύτερα:

 

1. Γιατί δεν είναι κακιά στιγμή και για τους δύο;

2. Εν μέρει έφταιγε ο μικρός, αλλά ο όργανος δεν έφταιγε;

3. Ο ένας πήγε για διασκέδαση κι ο άλλος στη δουλειά, λογικό να πεθαίνει ο πρώτος, παρόλογο ο δεύτερος...

 

Στο κάτω κάτω της γραφής γιατί να μην τον έφαγαν οι τραμπούκοι που τρέφει η αστυνομία;;; <--- Ε; Γουστάρεις το ----ο----ό μου;

 

Συγκρίνετε ανόμοιες καταστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι που χα από αρκετά μικρός απορία.

Γιατί όλοι βρίζουν τους μπάτσους (μ εκνευρίζει αυτή η λέξη btw);

Γενικά μιλάω, "εξ απ ανέκαθεν", που λένε.

Αν ήμασταν στο 1970 θα το καταλάβαινα. Τώρα ζορίζομαι λίγο.

 

στην ελλάδα ψοφάμε να κάνουμε γενικεύσεις άρα έχουμε όλους τους μετανάστες αλβανούς κλεφτες, όλους τους αστυνομικούς μπάτσους δολοφόνους, τους ταξιτζήδες ταρίφες, τους άγγλους ομοφυλόφιλους, τις γυναίκες πουτάνες και πάει λέγοντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην ελλάδα ψοφάμε να κάνουμε γενικεύσεις άρα έχουμε όλους τους μετανάστες αλβανούς κλεφτες, όλους τους αστυνομικούς μπάτσους δολοφόνους, τους ταξιτζήδες ταρίφες, τους άγγλους ομοφυλόφιλους, τις γυναίκες πουτάνες και πάει λέγοντας

Ναι το καταλαβαίνω κι αυτό, όπως κι ότι όλοι μας (γενικεύω για να σε επαληθεύσω :P) γουστάρουμε εξουσία κι φτιαχνόμαστε να τα βάζουμε με όσους θεωρούμε εκπροσώπους της.

Αλλά αυτό είναι όλο; Απλά επειδή το μυαλό μας λειτουργεί έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδια εξουσια-"δημοκρατια"- καθεστως που εφαγε τον

Αλεξη εφαγε και τον νεαρο αστυνομικο.

Το ιδιο χερι που οπλισε τον ΜΠΑΤΣΟ - ειδικο φρουρο οπλισε και το

χερι του ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΥ εναντια στον νεαρο αστυνομικο.

Βεβαια, αυτο καποιοι "καθως πρεπει" στρατοκαυλοι, χρυσαυγιτες,

και λοιποι εθνικισταραδες αρνουνται να το καταλαβουν, λογω

του ακατοικητου του κεφαλιου...

 

@antonl, οι μπατσοι υπηρχαν το '70, υπαρχουν τωρα και θα

υπαρχουν και το 2050 απ'οτι φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@antonl, οι μπατσοι υπηρχαν το '70, υπαρχουν τωρα και θα

υπαρχουν και το 2050 απ'οτι φαινεται.

Μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο αυτό αν θες;

Απ ό,τι ξέρω το 70 μπορούσαν να σε σαπίσουν στο ξύλο χωρίς πραγματικό λόγο, να σε κλείσουν μέσα, να σε στείλουν εξορία κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο. Επίσης απ ό,τι ξέρω (επίσης) τότε τους έβλεπες και πιθανόν να φοβόσουν κι ας ήσουν "καθαρός".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο αυτό αν θες;

Απ ό,τι ξέρω το 70 μπορούσαν να σε σαπίσουν στο ξύλο χωρίς πραγματικό λόγο, να σε κλείσουν μέσα, να σε στείλουν εξορία κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο. Επίσης απ ό,τι ξέρω (επίσης) τότε τους έβλεπες και πιθανόν να φοβόσουν κι ας ήσουν "καθαρός".

 

Ενω τωρα εχουν λογους που σε τσακιζουν στο ξυλο και σε πυροβολουν στα καλα καθουμενα, ε?

Επισης σημερα μπορω εγω, που ειμαι μακρυμαλλης-λεμε τωρα-

να περασω κοντα απο ματατζηδες πριν η μετα απο επεισοδια?

Καλα βρε @antonl, τοσες μερες δεν ειδες, δεν εμαθες, δεν ακουσες

τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...