Προς το περιεχόμενο

Console Gaming - Off-topic Συζήτηση


klainmaingr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο 10:52 κυλησανε δακρυα,δεν το κρυβω.

update :

εβαλα το βιντεο απο το καναλι της αμερικης μιας και εχει και timestamps.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 13/02/2024 at 21:55, Lotof said:

Εξαπλώνεται σαν ιός. 

 

Αν είναι τόσο "προσβλητικό" όσο λένε τότε γιατί στο καλό το έβγαλαν? Τους έβαλε κανένας το πιστόλι στον κρόταφο? Βέβαια όχι. Στην ουσία οι ξεφτίλες μας λένε ότι μπροστά στα φράγκα οι "αξίες" τους δεν σημαίνουν απολύτως τίποτα. Είναι αέρας κοπανιστός μόνο για διαφήμιση.

Αυτό αποδεικνύει πόσο διπρόσωπη και απαξιωτική πάει να γίνει η κοινωνία μας. Πίσω από όλες αυτές τις επιφανειακές "αξίες" και ιδεολογίες κρύβεται πάντα το χρήμα και γι αυτό γίνονται όλα. Απλά θέλουν να φάνε από όλους και είναι πάντα έτοιμοι να τα θυσιάσουν όλα.

Άκυρο από εμένα το Trilogy μόνο και μόνο από αυτή την δήλωση.

Κάποτε παρακαλούσα για μία αναγέννηση της σειράς Legacy of Kain/Soul Reaver από την Crystal Dynamics αλλά μετά από αυτό δεν θέλω να την αγγίξουν τα βρωμόχερα τους. Είμαι σίγουρος έτσι κι αλλιώς ότι πλέον Crystal Dynamics είναι μόνο στο όνομα. Οι παλιοί έχουν φύγει.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθούν να δικαιολογηθούν σε όλες τις πλευρές. Αρχικά στις Αννούλες του πρώην Twitter και μετά στους gamers λέγοντας "Ναι μεν αλλά δεν τα αφαιρέσαμε".

Σημεία των καιρών .

Ακόμη και κάτι να είναι προσβλητικό είναι καλύτερα να μείνει αυτούσιο. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν καταλαβαίνω το νόημα αυτών των δηλώσεων. Τα τελευταία 40 χρόνια, στο 90% των games εκεί έξω παίρνεις το ρόλο ενός ανθρώπου που σκοτώνει άλλους ανθρώπους. Μέχρι τώρα οι εταιρείες ήταν υπέρ της σφαγής φαντάζομαι, διαφορετικά θα πέταγαν και σχετικό disclaimer. Στα RPG's δε, ο σκοπός ήταν να γίνεις όσο πιο δυνατός γίνεται για να σφάξεις τους πιο αδύνατους. Ωραία πρότυπα μας περνούσαν, μπράβο, σε τι κόσμο φέραμε τα παιδιά μας.

Επίσης, γιατί δεν ζητάνε συγνώμη που η Lara σφαγιάζει ζώα υπό εξαφάνιση στην πρώτη τριλογία; Τι θα πει η PETA και οι vegans;

Ντρέπομαι για λογαριασμό τους.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, Malthador said:

Επίσης, γιατί δεν ζητάνε συγνώμη που η Lara σφαγιάζει ζώα υπό εξαφάνιση στην πρώτη τριλογία; Τι θα πει η PETA και οι vegans;

Πολύ ωραία ιδέα για καινούργιο disclaimer. Δεν θα εκπλαγώ αν το δω και αυτό στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 15/02/2024 at 10:53, D.Luffy said:

Κάποτε παρακαλούσα για μία αναγέννηση της σειράς Legacy of Kain/Soul Reaver από την Crystal Dynamics αλλά μετά από αυτό δεν θέλω να την αγγίξουν τα βρωμόχερα τους. Είμαι σίγουρος έτσι κι αλλιώς ότι πλέον Crystal Dynamics είναι μόνο στο όνομα. Οι παλιοί έχουν φύγει.

Δυστηχως αυτο ειναι η πραγματικοτητα.

Απειρο-ελαχιστες ομαδες/εταιρειες διατηρουν τον αρχικο πυρηνα η και ιδεολογια, οπως αρχικως δημιουργηθηκαν.

Οι περισσοτερες ανηκουν σε ομιλους και τελος παντων ακολουθουν την ευρυτερη ταση της εποχης.

Γιαυτο και υποστηριζω τις ανεξαρτητες παραγωγες. Εχουν πολυ καλο επιπεδο και -θεωρητικα- δεν ελεγχονται η υποκινουνται απο τριτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/2/2024 στις 10:53 ΠΜ, D.Luffy είπε

Αν είναι τόσο "προσβλητικό" όσο λένε τότε γιατί στο καλό το έβγαλαν? Τους έβαλε κανένας το πιστόλι στον κρόταφο? Βέβαια όχι. Στην ουσία οι ξεφτίλες μας λένε ότι μπροστά στα φράγκα οι "αξίες" τους δεν σημαίνουν απολύτως τίποτα. Είναι αέρας κοπανιστός μόνο για διαφήμιση.

Αυτό αποδεικνύει πόσο διπρόσωπη και απαξιωτική πάει να γίνει η κοινωνία μας. Πίσω από όλες αυτές τις επιφανειακές "αξίες" και ιδεολογίες κρύβεται πάντα το χρήμα και γι αυτό γίνονται όλα. Απλά θέλουν να φάνε από όλους και είναι πάντα έτοιμοι να τα θυσιάσουν όλα.

Άκυρο από εμένα το Trilogy μόνο και μόνο από αυτή την δήλωση.

Κάποτε παρακαλούσα για μία αναγέννηση της σειράς Legacy of Kain/Soul Reaver από την Crystal Dynamics αλλά μετά από αυτό δεν θέλω να την αγγίξουν τα βρωμόχερα τους. Είμαι σίγουρος έτσι κι αλλιώς ότι πλέον Crystal Dynamics είναι μόνο στο όνομα. Οι παλιοί έχουν φύγει.

Είναι ο ίδιος λόγος που έφαγε για μένα άκυρο το Disney plus .το έβαλα κυρίως για παλιά πράγματα και όλα είχαν τετοια disclaimer.Να πάνε να η&@#

45 λεπτά πριν, Getta Robo είπε

Δυστηχως αυτο ειναι η πραγματικοτητα.

Απειρο-ελαχιστες ομαδες/εταιρειες διατηρουν τον αρχικο πυρηνα η και ιδεολογια, οπως αρχικως δημιουργηθηκαν.

Οι περισσοτερες ανηκουν σε ομιλους και τελος παντων ακολουθουν την ευρυτερη ταση της εποχης.

Γιαυτο και υποστηριζω τις ανεξαρτητες παραγωγες. Εχουν πολυ καλο επιπεδο και -θεωρητικα- δεν ελεγχονται η υποκινουνται απο τριτους.

Δυστυχως ούτε αυτό ισχύει ,ειδικά για στούντιο από Αμερική . Sweet candie , black rock κλπ ...

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 hours ago, Choronzoon said:

Δυστυχως ούτε αυτό ισχύει ,ειδικά για στούντιο από Αμερική . Sweet candie , black rock κλπ ...

Δεν αμφιβαλω καθολου οτι υπαρχουν και ανεξαρτες ομαδες / εταιρειες με αντιστοιχη αντζεντα. Υπαρχουν ομως εκατονταδες ακομα οπου δεν εχουν καποια τετοια γραμμη.
Παρεπιπτωντος δεν ξερω παιχνιδια απο τις συγκεκριμενες που αναφερεις, οποτε δεν εχω αποψη για τις συγκεκριμενες.

Επεξ/σία από Getta Robo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Getta Robo είπε

Δεν αμφιβαλω καθολου οτι υπαρχουν και ανεξαρτες ομαδες / εταιρειες με αντιστοιχη αντζεντα. Υπαρχουν ομως εκατονταδες ακομα οπου δεν εχουν καποια τετοια γραμμη.
Παρεπιπτωντος δεν ξερω παιχνιδια απο τις συγκεκριμενες που αναφερεις, οποτε δεν εχω αποψη για τις συγκεκριμενες.

Δεν είναι game developers αυτοί που αναφέρω . Αν βρεις χρόνο δες το βίντεο που έστειλα είναι διαφωτιστικό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...