Προς το περιεχόμενο

Έρευνα: Οι άνθρωποι προτιμούν το Internet από το sex


markelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυο εβδομάδες είναι πολύς καιρός για αποχή απο το ιντερνετ..και μόνο η περιέργεια θα κυριεύσει τον κάθε χρήστη ο οποίος τουλάχιστον θα θελήσει να δεί τα emails του και πλέον οπως έχουνε γίνει τα πράγματα να δει και το προφίλ του στο facebook...όλα κύκλο κάνουν,κάποιος σε ενα απο τα πρώτα post είπε οτι στην ελλάδα το ποσοστό θα ήτανε εντελώς διαφορετικό..και εδώ εγώ λέω,στην επαρχία σίγουρα το ποσοστό διείσδυσης είναι πολύ μικρότερο σε σχέση με τα αστικά κέντρα και σε συνδυασμό με την έλλειψη των υπεράριθμων επιλογών που πόλεις όπως η Αθήνα και η Θεσσαλονίκη προσφέρουν θα οδηγούσε ,κατα τη γνώμη μου πάντα,σε μεγάλο αριθμό ατόμων που θα ήτανε υπέρ του σεξ και όχι του ίντερνετ.Εχω πολλούς γνωστούς κυρίως σε μικρές επαρχιακές πόλεις άλλωστε που έχουνε το ιντερνετ σα βοήθημα για γνωριμία και μετέπειτα σεξ..είναι άλλωστε σημάδι των καιρών.Δε ξέρω σε ποια κατηγορία ανήκει ο καθένας μας απο εδώ,σίγουρα οι μικρότεροι πάντως πολύ περισσότερο απο τους μεγαλύτερους είναι πολύ του διαδιδκτύου και λιγότερο του φλέρτ του έρωτα του σεξ ,του συναίσθήματος με ότι αυτο εμπλέκει.Οι γυναίκες βγαίνουν πλέον περισσότερο απο τουσ άντρες και κατα ομάδες,ενω οι άντρες φοβούνται να φλερτάρουν ενώ έχουν κ μια σιγουρία που τους προσφέρει η υπερπροσφορά απο όμορφες γυναίκες.Όπως κ να έχει όσο είναι ακόμα νωρίς ας επιστρέψουμε στις ρίζες,όχι με τον παραδοσιακό τρόπο αν και δε θα έκανε κακό!get a life που λένε και στο χωριό μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικά, πιστεύω ότι αν είσαι νεαρός σε ηλικία (δε θέτω όρια -όποιος αισθάνεται νέος είναι :Ρ) δε γίνεται να μη σκέφτεσαι έστω και 2 φορές την ημέρα το σεξ. Και να μη θέλεις, σου το θυμίζει το σώμα σου...

 

Δεν μπορεί να μας ζορίζει η έλλειψη Internet πιο πολύ από την έλλειψη σεξ... Αν φτάσουμε στο σημείο να είμαστε τόσο ανέραστοι, θα είναι κατάντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Mην είμαστε και τόσο σίγουροι για την νέα γενιά που ξημεροβραδιάζεται στα νετ καφέ για παιχνίδια με τις ώρες, τα ποσοστά θα ήταν διαφορετικά αλλά γνωρίζουν πλέον ότι το χάσμα των φύλων και η έλλειψή επικοινωνίας εδραιώνουν άλλες αντιλήψεις ιδίως όταν πλέον οι γυναίκες αναζητούν άλλα πράγματα...

Θα μαλλιάσει η γλώσσα μου να το λέω εδώ μέσα (στο Insomnia εννοΆω :-)), μην τσουβαλιάζετε ρε παιδιά! Όσο οι γυναίκες έχουν μάθει σε μεγάλο βαθμό να κυνηγάνε πορτοφόλια (είναι και η ρημαδοκρίση στη μέση, μουαχαχαχα), άλλο τόσο και οι άντρες έχουνε μάθει να κυνηγάνε στήθος και τα συμπαρομαρτούντα. Είναι γενικό φαινόμενο η έλλειψη επικοινωνίας και φλερτ, και δεν μπορούμε να πούμε ότι συμβάλλει περισσότερο σ' αυτό το ένα από τα δύο φύλα.

Τώρα όσον αφορά στην έρευνα, πρώτον τα ποσοστά είναι μεγάλη παγίδα αν δεν ξέρουμε ηλικίες, οικογενειακή κατάσταση κλπ. Δεύτερον, όπως προείπαν αρκετοί, το ερώτημα ήταν ασαφές και κάπως ανυπόστατο με την έννοια ότι, το net το χρησιμοποιείς κάθε μέρα, ενώ οι πιθανότητες να κάνεις σεξ κάθε μέρα είναι λίγες. Και τρίτον, χρειαζόμαστε τέτοιες έρευνες να μας πουν αυτό που βλέπουμε με τα μάτια μας; Κάποτε κερνούσε ο άλλος την κοπέλα ποτό σε μπαρ και τώρα την κερνάει... στο Facebook :-). Είναι γεγονός ότι την έχουμε χάσει λίγο τη μπάλα, αλλά η ανωνυμία που σου προσφέρει το net απαλύνει κάπως το συναίσθημα της απόρριψης (οπότε ο άλλος θα προτιμήσει το chat που μπορεί να καταλήξει σε cyber).Κι εδώ θα θέσω και το ερώτημα: Όταν ο άλλος (ή η άλλη) ζει σε μια κοινωνία όπου για να βγεις έξω και να νιώσεις επιθυμητός πρέπει να έχεις ορισμένες αναλογίες - σε περίπτωση κοπέλας - και ορισμένο πορτοφόλι - σε περίπτωση άντρα - γιατί να μην επιλέξει την ασφάλεια του σπιτιού του αν δεν διαθέτει τα απαιτούμενα προσόντα;

Και, για να μην παρεξηγηθώ, δεν συνηγορώ στο να γίνεται αυτό, ίσα ίσα. Απλά προσπαθώ να μπω και λίγο στην θέση του άλλου και να το δω από τη δική του σκοπιά. Από κει και πέρα βέβαια, όπως πάει αυτό θα φτάσουμε να συγκρίνουμε το σεξ μπροστά σε μια οθόνη, που το κάνεις υπολογισμένα και με ...μικρόφωνο, με το σεξ που προκύπτει από το heat που μπορεί να σου βγάλει και μόνο το βλέμμα του άλλου που είναι απέναντί σου. Κι όταν γίνει αυτό... την κάτσαμε...

Φτου, μελαγχόλησα πάλι...:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

στου κουφού την πόρτα πάρτην και φύγε...

 

μην περιμένεις απάντηση από τον 21century, ακόμα και αν τον βρίσεις το bot δεν απαντάει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον υπολογιστη δεν χρειαζετε να τον παιρνω αγκαλια μολις τελειωσω το σερφαρισμα, ουτε μου κραταει μουτρα αν ξεχασω την επετειο μας!

τωρα τον εκπαιδευω να βραζει και κανα αβγο και αμα τα καταφερω εφυγα τρεχοντας για τον δικηγορο και την εκδοση διαζυγιου!

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...