Προς το περιεχόμενο

Μερικές παρατηρήσεις για το forum (καλοπροαίρετες)


Ksefloudo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι πια κοινά αποδεκτό ότι το insomnia forum έχει ξεφύγει από τα παλιά δεδομένα. Εγώ σας guest το παρακολουθώ από πολύ παλιά αλλά σας χρήστης με username 3-4 μήνες περίπου. Επίσης είναι κοινά αποδεκτό ότι υπάρχει η τάση να λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του μόνο και μόνο για να κερδίσει περισσότερα posts χωρίς να προσθέτει κάτι ουσιώδες. Εχω παρατηρήσει ότι πολλοί νέοι χρήστες γίνονται registered users μόνο και μόνο επειδή βαριούνται να ψάξουν, διαβάσουν ή ερευνήσουν και ρωτάνε ότι μπορείς να φανταστείς, χωρίς να απαντήσουν τελικά αν έλυσαν το πρόβλημα τους ώστε να μεταφερθεί η τεχνογνωσία και σε άλλους (όπως πολύ σωστά παρατήρησε κάποιος τώρα τελευταία) ή ακόμα χειρότερα χωρίς να ψάξουν παλαιότερα posts που μπορεί να έχει λυθεί η απορία τους, και μέσα σε λίγες μέρες τους βλέπεις να έχουν από 100-200 posts ο καθένας και να γεμίζει ο λόγος τους κομπασμό και έπαρση. Έτσι από περιέργεια θα μπορούσε να γίνει ένα στατιστικό πότε μπήκε ο κάθε χρήστης εδώ μέσα και πόσα posts έχει κάνει, κάτι σαν μέσος όρος ανά ημέρα δηλαδή, για να δούμε τι γίνεται εδώ μέσα τελικά ? Μπορεί να μην είναι ακριβές το αποτέλεσμα γιατί μπορεί κάποιος για να λύσει το πρόβλημα του να έχει κάνει πολλά posts αλλά μπορούμε να πάρουμε ένα πρόχειρο συμπέρασμα. <BR>Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε ελληνικό forum δεν πληκτρολογούμε στα ελληνικά !? Δηλαδή τόσο δύσκολο είναι να κάνουμε την ζωή μας απλούστερη ?<BR>Στο κάτω-κάτω για τον φόβο ότι μπορεί να υπάρξουν ορθογραφικά λάθη, ας χρησιμοποιηθεί το word με ορθογραφικό έλεγχο. <P>Αυτά τα λίγα δεν θα ήθελα να σας κουράσω. Επίσης να σημειώσω ότι δεν έχω σκοπό να θίξω κανέναν, απλώς δεν θα ήταν καλό να πάει στράφι μια δουλειά που έγινε με μεράκι και αγάπη. Είμαι σίγουρος ότι το insomnia forum έχει την μεγαλύτερη ανταπόκριση από όλα τα υπόλοιπα ελληνικά.<BR>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσένα ρε μεγάλε ποια είναι η απάντησή σου και ποιά η προσπάθεια σου για να βελτιώσεις τον προφίλ σου πάνω σε αυτά που λέω ?<BR>oti moy apadas sta kinezika h oti moy kanis ton troxonomo edo mesa ?<BR>Στην μάνα σου τι λες thelo na pio gala ή θέλω να πιω γάλα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Min arxisoume PALI tin oli fasaria me ta greeklish.<BR>AS TELIOSEIS PIA AUTO TO THEMA. THA GRAFOUME OPOS THELOUME KAI OPOS MAS BOLEUEI EDO MESA. <BR>Εσένα αν δεν σου αρεσουν τα greeklish, μην τα διαβάζεις...<BR> smile.gif<P>------------------<BR><I>The wormth of life has entered my tomb. Prepair yourself mortal, to serve my Master for eternity...</I>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalos fasistas eisai ki esy..<P>Vazeis stin arxi tin epikefalida (Kaloproeraita), sou episimenw oti kaneis post se lathos perioxh, kai meta erxesai kai mou les pws milaw sti mana mou.. De prokeite na mou epivaleis na grafw ellhnika oso ki an kourazesai.<P>Kane ti douleia sou loipon ki ase mas na kanoume ki emeis ti dikia mas.. An xalaei ti zaxarenia sou o tropos pou grafoume kleine ta matia sou. Ante giati poly kompleksismos exei pesei.. Se enoxlei pou eimai diaforetikos apo sena? Etsi thelw, etsi tha eimai. Den enoxlw kanenan. Ki an peis oti se enoxlw, tote tha apantisw oti me enoxleis ki esy me ton tropo pou grafeis kai tha ginw idios me sena na deis ti omorfa pou einai.<P>Kai plz, min dwsoume poly synexeia sto thema. Elpizw na doun to sygekrimeno post syntoma oi moderators..<P>Mpes sto chat an thes.. mesa eimai twra, na milisoume oso theleis..<p>[This message has been edited by NeTeD (edited 23-03-2001).]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...