Προς το περιεχόμενο

αγορά οθόνης και τι γίνεται με το Displayport?


assaya

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρόνια πολλά για αρχή...

 

Θέλω να πάρω μία νέα εξωτερική οθόνη, σκεφτόμουν κάτι σαν αυτό:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169513

 

Το θέμα είναι το τι γίνεται με το DisplayPort?? Βλέπω ότι αυτές οι οθόνες βγάζουν έξοδο σε D-sub και ταυτόχρονα δεν έχω δει πουθενά mini DisplayPort σε D-sub adapter...

 

Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και VGA==D-sub

δες και εδώ...

http://en.wikipedia.org/wiki/VGA_connector

 

για router ασύρματο θα σου πω να πάρεις κάνα thomson tg585 η κάνα D-link...φυσικά το όλο θέμα ειναι πολύ υποκειμενικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οκ την πήρα. μια χαρά. Σχετικά ικανοποιητική. Απλά υπάρχει ένα πρόβλημα. Αναβοσβήνει μόνη της κάθε λίγο και λιγάκι. Δεν είναι περιοδικό, μπορεί να έιναι 10 λεπτά μπορεί να είναι κ μισή ώρα. Καμιά ιδέα? ρωτάω μπας κ φταίει το Displayport ή το os...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν πηρες μια οθονη με dvi?? Ιδιο σχεδον κοστος εχουν!

Ειναι απλα απαραδεκτο εν ετει 2009 να παιρνουμε οθονες με αναλογικη συνδεση . (vga)

 

Για το προβλημα σου , το πιο πιθανο ειναι να φταιει το μηχανημα κ οχι η οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

haHa είχα ήδη μια οθόνη με vga. Έχεις δίκιο είναι απαράδεκτο αλλά έχω 3-4 οθόνες σε διαφορετικά μέρη που είναι όλες με vga.

 

Και ναι μωρέ το μηχάνημα φταίει... αλλά είναι softwarικό ή hardwarικό το πρόβλημα; πρέπει να update?..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

haHa είχα ήδη μια οθόνη με vga. Έχεις δίκιο είναι απαράδεκτο αλλά έχω 3-4 οθόνες σε διαφορετικά μέρη που είναι όλες με vga.

 

Και ναι μωρέ το μηχάνημα φταίει... αλλά είναι softwarικό ή hardwarικό το πρόβλημα; πρέπει να update?..

 

Για να δεις αν ειναι θεμα drivers, μπες σε windows αν εχεις(διαφορετικα δοκιμασε καποιο linux live cd) κ δες αν κανει κ εκει το προβλημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apple update... για να δούμε...

 

 

-----Προστέθηκε 27/1/2009 στις 02 : 10 : 43-----

 

 

χειρότερα τα κάνει μην το βάλετε...

 

προβλέπω πρόβλημα συχρονισμού. παρατήρησα ότι η οθόνη παίζει καλύτερα σε χαμηλότερη

ανάλυση, απλά όχι στην max που υποστηρίζει. κάτι έχει να κάνει μάλλον με τα 59.9Hz που

βλέπει το mac ότι υποστηρίζει η οθόνη. μπορούμε να τοορίσουμε αυτό χειροκίνητα άραγε?

 

 

-----Προστέθηκε 27/1/2009 στις 02 : 46 : 50-----

 

 

χεχεμ το έφτιαξα... απλά χρησιμοποίησα το DisplayConfigX και έβαλα εγώ την ανάλυση της εξωτερικής οθόνης. Αυτήν πρέπει λογικά να την βρούμε από το manual αν και εγώ την ψιλο έβαλα στην τύχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...