Προς το περιεχόμενο

Kavalioti mail me


imported_pcdolfin_site

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα topic που θα γίνει παρεξήγηση και δεν θα πεταχτεί ένας συγκεκριμένος άνθρωπος να μιλήσει για λουκέτα και κλειδαράδες δεν έχω δει ακόμα.<BR>Γι'αυτό πάμε όλοι μαζί :<BR>"ναι ναι, το topic κλειδώθηκε είχε δίκιο τελικά ο Jheremias που το έλεγε"<BR>Sorry φίλε αν με βρίσκεις λίγο ειρωνικό αλλά δεν μπορώ έχω κουραστεί να σε βλέπω να μιλάς για λουκέτα. Είδες τα παιδιά κατάλαβαν το λάθος μόνα τους δώσανε αμοιβαίες εξηγήσεις και τα βρήκανε. ʼν είχε κλειδωθεί το topic ίσως να μην είχε γίνει κάτι τέτοιο. Δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος να κάνεις τον μπαμπούλα (ή προγνώσεις του στύλ "βλέπω τον κλειδαρά να έρχεται")εδώ ο σκοπός είναι να καταλαβαίνει κάποιος μόνος του τα λάθη του και να γίνεται καλύτερος και όχι κατευθείαν "πονάει χέρι, κόψει χέρι". Δεν συμφωνείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλέ μου Φίλε Tmour,σε ευχαριστώ για τις συμβουλές που μου δίνεις και το εκτιμώ πάρα πολύ....Νομίζω πως δεν είναι και τόσο μεγάλο το έγκλημά μου ώστε να το κατηγορείς και να ειρωνεύσαι, αλλά πιστεύω πως επειδή προσπαθώ να βοηθήσω στο να κρατιέται αυτό το Forum σε κάποια επίπεδα, είναι καλό μερικές φορές να υπενθυμίζεις σε αυτούς που έχουν ξεφύγει από τα επιτρεπτά όρια πως πρέπει να επανέλθουν στην τάξη.....Αυτό ήταν το έκγλημα που εσύ τόσο ειρωνικά κριτικάρεις....Εσύ τι έκανες για να σταματήσεις τη διαμάχη;...Χμμμμ κάτι έκανες: Ειρωνεύεσαι εμένα που προσπάθησα να προλάβω τον καυγά....Αναφέρεις ακόμα πως "τα παιδιά τα βρήκαν και πως η διαμάχη είχε καλή έκβαση"...Εν τούτοις όλα τα προηγούμενα posts υπάρχουν και αμαυρώνουν την εικόνα του Forum.......Εκτός όμως από τα υβριστικά posts υπάρχουν και τα μεταγενέστερα, όπως το δικό σου, τα οποία μόνο σκοπό έχουν να ανοίγουν νέες διαμάχες.... frown.gif" border="0 frown.gif" border="0<P>ΦΙΛΙΚΑ,<BR>Jheremias wink.gif" border="0<p>[ 02-08-2001: Message edited by: Jheremias ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε δίκιο ρε παιδία ! Μάλλον ήμουν υπερβολικός ! Λυπάμαι πολύ ! Και ζητάω συγνώμη δημόσια σε όλους και τον φίλο Acrobat !<P>PcDolin administrator

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα με το να λες "βλέπω το topic να κλειδώνει" και άλλα παρόμοια νομίζεις πως συνετίζεις κανέναν? Ξέρεις κανέναν που θα του πεις , πχ σταμάτα να βρίζεις γιατί ο admin θα κλειδώσει το topic, και θα φοβηθεί ή θα συνετιστεί? Είναι πλέον σε όλους γνωστό -αρκεί κανείς να διαβάσει τους κανονισμούς και θα το διαπιστώσει- ότι άμα βρίζεις ή μιλάς προσβλητικά σε κάποιον άλλο το topic μπορεί να κλειδωθεί ή/και να σβηστεί. Τώρα αν ο άλλος θέλει να βρίσει ή να επιτεθεί στον άλλο θα το κάνει όπως και να έχει. Ούτε οι κανονισμοί ούτε και κανένας άλλος θα τον εμποδίσει μιας και το μοναδικό που μπορεί να πάθει θα είναι να σβηστεί το topic. ʼρα για να επανέρθουμε στο θέμα εγώ δεν σου κάνω επίθεση απλά θέλησα να σου επισημάνω οτι γίνεσαι κουραστικός (για εμένα πάντοτε) γιατί επαναλαμβάνεις πράγματα που απλά είναι αυτονόητα για όλους εδω μέσα. Νομίζω δηλαδή για να γίνω και συγκεκριμένος οτι ο Pcdolfin site που έβρησε πιο πάνω στο topic ήξερε οτι το topic μπορεί και να κλειδωθεί (έτσι δεν είναι Pcdolfin?) και δεν υπάρχει λόγος να το επισημένεις ούτε εσύ ούτε εγώ ούτε κανένας άλλος -είπαμε ο σκοπός είναι να μπορεί ο καθένας να συγκρατεί τον εαυτό του-. Είναι ας πούμε σαν να δύει ο ήλιος και να έχουμε κάποιον να μας λέει βλέπω να νυχτώνει -πράγμα αυτονόητο. <BR>Καταλαβαίνεις οτι δεν έχω τίποτα μαζί σου -φαίνεσαι αρκετά σοβαρός- απλά επειδή σε 2 συνεχόμενα topics είδα 2 παρόμοιες παρεμβάσεις σου, θεώρησα καλό να σου το πω και φυσικά να ακούσω και την δικιά σου άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">quote:</font><HR> Ένα topic που θα γίνει παρεξήγηση και δεν θα πεταχτεί ένας συγκεκριμένος άνθρωπος να μιλήσει για λουκέτα και κλειδαράδες δεν έχω δει ακόμα. <HR></BLOCKQUOTE><P> <BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">quote:</font><HR> απλά επειδή σε 2 συνεχόμενα topics είδα 2 παρόμοιες παρεμβάσεις σου, θεώρησα καλό να σου το πω <HR></BLOCKQUOTE><P><BR>χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ<BR>Βλέπω αντίφαση ή ιδέα μου είναι??? grin.gif" border="0 grin.gif" border="0<P>Κατά τη δική μου ταπεινή και χαμερπή άποψη, 2 συνεχόμενα topics (όπως τα συνάντησε ο φίλος μας ο timour) σε ένα τόσο μεγάλο forum, δεν ταυτίζονται με το σύνολο των topics...<P>Πάντως φίλε timour, πολύ εύκολα πρέπει να βαριέσαι αν στα 2 post που συνάντησες κουράστηκες. tongue.gif" border="0 grin.gif" border="0 tongue.gif" border="0 grin.gif" border="0 tongue.gif" border="0 <P>Φιλικά,<BR>nadia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλέ μου φίλε Timour,<P>Κατά την ταπεινή μου γνώμη, όταν είσαι μέλος σε ένα Forum και αγαπάς πραγματικά αυτόν τον δικτυακό τόπο,από τη στιγμή που θα δεις οτι τα όρια έχουν ξεπεραστεί,πρέπει να κάνεις κάτι,να αγωνιστείς κατά κάποιο τρόπο ώστε να συνετίσεις όλους τους υπολοιπους,και όχι να κάθεσαι με σταυρωμένα τα χέρια......με κατηγορείς οτι δεν έκανα καλά που τους προειδοποίησα απλώς...Τι έπρεπε δηλαδή να κάνω;Να τους απειλήσω;;<P>Επίσης λες πως ο καθένας μπορεί να καταλαβει τους κανονισμούς διαβάζοντας τους κανονισμούς....Τότε και στην πραγματική κοινωνία ποιος ο λόγος της αστυνομίας;;Αυτό που θέλω να πω είναι πως πάντα θα υπάρχει κάποιος που 8α σπάει τα όρια...Και επειδή δεν είμαι και ούτε θέλω να γίνω "μπάτσος" προτίμησα απλώς να τους προειδοποιήσω......<P>Θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι....Θεωρείς τη δική μου συμπεριφορά λανθασμένη και την κριτικάρεις,καταφέρνοντας έτσι να ανοίξεις νέα διαμάχη....Κάλλιστα μπορούσες να μου πεις οτι ήθελες με PM....χωρίς να γίνουν 4 άχρηστα posts.....ποιος από τους δυό μας είναι πιο κουραστικός, εγώ που προσπάθησα 2 φορές να προειδοποιήσω και να ηρεμήσω τα πνεύματα, ή εσύ που ξεκινάς καινούργια διαμάχη; <BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">quote:</font><HR>Είναι ας πούμε σαν να δύει ο ήλιος και να έχουμε κάποιον να μας λέει βλέπω να νυχτώνει -πράγμα αυτονόητο. <BR><HR></BLOCKQUOTE>.Ναι...και όμως για πολλούς δεν είναι τόσο αυτονόητο.....όπως και για εσένα είναι αυτονόητο πως η εν λόγω συζήτηση δεν έχει κανένα νόημα να γίνει (και μάλιστα Public) και όμως την κάνεις..... frown.gif" border="0 frown.gif" border="0 frown.gif" border="0<P>Το οτι δεν έχεις τίποτα μαζί μου το θεωρώ αυτονόητο μια και το ίδιο συμβαίνει και με μένα.... wink.gif" border="0Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά που εξέθεσες τη γνώμη σου, αλλά θα σε παρακαλούσα να μην πέφτεις σε παραπτώματα για τα οποία κατηγορείς τους άλλους.... wink.gif" border="0<P>Φιλικά,<BR>Jheremias cool.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...