Προς το περιεχόμενο

Nova και TV tuner


w4tt4n4b3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ενδιαφέρει να βλέπω Eurosport και Eurosport 2 στον υπολογιστή, πάντοτε τη βρετανική μετάδοση.

Θα χρειαστώ TV tuner σίγουρα. Θα χρειαστώ δορυφορικό πιάτο; Συνδρομή στη nova;

Και αν ναι, συνδέω τον αποκωδικοποιητή με το tv tuner;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφέρει να βλέπω Eurosport και Eurosport 2 στον υπολογιστή, πάντοτε τη βρετανική μετάδοση.

Θα χρειαστώ TV tuner σίγουρα. Θα χρειαστώ δορυφορικό πιάτο; Συνδρομή στη nova;

Και αν ναι, συνδέω τον αποκωδικοποιητή με το tv tuner;

 

Δες τι έχω κάνει εγώ.Πήρα μια Skystar HD2 (δορυφορικός δέκτης για υπολογιστή) κι έναν smartmouse phoenix programmer για να διαβάζει τν κάρτα της ΝΟΒΑ κι έτσι βλέπω τα κανάλια στον υπολογιστή.

Αν δεν ενδιαφέρεσαι για HD κανάλια μπορείς να πάρεις την Skystar2 στα 40 με 45 ευρώ και με άλλα 20 τον programmer και να κανεις την δουλειά σου όμορφα κι ωραία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες τι έχω κάνει εγώ.Πήρα μια Skystar HD2 (δορυφορικός δέκτης για υπολογιστή) κι έναν smartmouse phoenix programmer για να διαβάζει τν κάρτα της ΝΟΒΑ κι έτσι βλέπω τα κανάλια στον υπολογιστή.

Αν δεν ενδιαφέρεσαι για HD κανάλια μπορείς να πάρεις την Skystar2 στα 40 με 45 ευρώ και με άλλα 20 τον programmer και να κανεις την δουλειά σου όμορφα κι ωραία

 

Aν κατάλαβα καλά θα χρειαστώ 1 skystar HD2, 1 smartmouse phoenix programmer και συνδρομή στη nova για να πάρω την κάρτα της nova;

Θα προσπαθήσω μήπως μπορέσω να βρω κανενα πακέτο από εξωτερικό που να περιλαμβάνει τα eurosport. Η Nova έχει ενα πακετο για 29 ευρω το μηνα αλλά και αυτό δεν είναι φτηνό, αν το θες για 2 κανάλια μονο...

 

Μονο που αυτη ειναι η γαλλικη εκδοση του Eurosport

 

Μπήκα στο link του eurosport και στο δείγμα-βιντεο που έχουν για να δεις πώς είναι, ο εκφωνητής μιλούσε αγγλικά. Είναι βέβαιο ότι πρόκειται μόνο για τη γαλλική έκδοση;

 

Και τώρα ερώτηση κρίσεως που μπορεί να ανήκει σε άλλη κατηγορία του φόρουμ αλλά μιας και το ανοίξαμε εδώ το θέμα.

Η σύνδεση μου είναι ειναι Forthnet Full LLU, κλειδώνει στα 20000+ και από rapishare κατεβάζει στα 2mb/sec. Όμως μερικές φορές το ping είναι μεγάλο. Για tv streaming το σημαντικό είναι το download rate ή και το ping;

 

Μπορεί να κάνω τη μηνιαία συνδρομή των 4,90 ευρώ για να το δοκιμάσω. Σκεφτόμουν κάποιους αγώνες/μεταδόσεις να τις κάνω και capture στον υπολογιστή αλλά μάλλον με την ποιότητα που προσφέρει το live streaming το αποτέλεσμα δε θα είναι πολύ καλό από πλευράς ποιότητας εικόνας, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι!παντως εγω θα σου ελεγα εαν εχεισ forthnet να παρεις κανονικη συνδρομη νοβα μιας και την δινουν στην μιση τιμη με ολα τα καναλια....Αξιζει εγω εχω εδω και 1.5 μηνα και πιστευω οτι τα αξιζει τα λεφτα της!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην απατηλή χώρα που λέγεται Ελλαδα για να επωφεληθείς της προσφοράς πρέπει να εχεις double play, κοινώς πάγιο 40 ευρώ... Αν είσαι στο economy τότε δε δικαιούσαι γιατί είσαι πελάτης β κατηγορίας της Forthnet... Επίσης μισή τιμή είναι για ένα 6μηνο, τους υπόλοιπους 6 μήνες πληρώνεις κανονικά.

Εγω δε βλέπω πολλή τηλεόραση. Σπανίως και όχι πάνω από μισή ώρα τη μέρα. 60 ευρώ το μήνα είναι πολλά. Αν εβαζα nova θα έβαζα το πακετο των 29 ευρώ που εχει τα eurosport και τα καναλια με τα ντοκιμαντερ.

Αλλά μεταξύ μας και αυτό πολυτέλεια είναι αν σκεφτείς ότι τους αγωνες που θα βλέπω στο eurosport τους κατεβαζω μετά και τα ντοκιμαντερ μπορώ να τα βρω να τα κατεβάσω...

Απλώς με ενδιαφέρει να κάνω capture εγώ σε μερικούς αγώνες του Eurosport για αυτό το ψάχνω αλλά δεν πρόκειται να βάλω το χέρι βαθιά στην τσέπη γιατί είναι τρύπια ούτως ή αλλως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε τα eurosport ειναι καναλια που μαζεβουν αθληματα τυπου rugby,hockey και τετοια...Ολα τα υπολοιπα μπασκετ ποδοσφαιρο τεννις και αλλα ειναι στα 7 της nova....Eγω εδω και 2 μηνες δν εχω δει ποτε eurosport εκτος αμ εχει κανα μπιλιαρδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα 5-6 grand slam που δειχνει η δορυφορικη τα 4 τα παιζει στα 7 της nova με ελληνα εκφωνητη και replays.Αντιθετα στο eurosport δειχνει 1-2 και αν δεν κανω λαθος μοναχα ενας αγωνας ειναι live καθε μερα οι αλλοι ειναι επαναληψεις...

Προσωπικη αποψη αν κανεις συνδρομη μοναχα για eurosport ειναι πεταμενα λεφτα και θα το καταλαβεις.....ρωτα και αλλους που εχουν νοβα να σου πουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρακολουθήσει στη nova, νομιζω ηταν ο τελικος του Wimbledon, και προτιμώ το eurosport.

Το πακετο για eurosport 1 και 2 αλλά μέσω ιντερνετ, οχι κανονική τηλεόραση, κοστιζει 40 ευρώ το χρονο. Μπορεί να πάρω δοκιμαστικά για 1 μηνα που ειναι 5 ευρω και αναλόγως να προχωρήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...