Προς το περιεχόμενο

Μνημες σε Mac Pro (workstation)


flyinmycoffee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ρθε το μωρο μου (mac pro 2X2.8 quad xeon) και ειμαι stupidly happy. Πρεπει ομως να του κανω μια βαρβατη αναβαθμιση στη RAM του. κυκλοφορουν πολλα εκει εξω και θα ηθελα τα φωτα σας. Τι μνημες να παραγγειλω? (8 gig για αρχη νομιζω ειναι αρκετα). θα μπορεσω να τις χρησιμοποιησω με τις native μνημες που πηρα με το μηχανημα (2 GB)? Ευχαριστω προκαταβολικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ρθε το μωρο μου (mac pro 2X2.8 quad xeon) και ειμαι stupidly happy. Πρεπει ομως να του κανω μια βαρβατη αναβαθμιση στη RAM του. κυκλοφορουν πολλα εκει εξω και θα ηθελα τα φωτα σας. Τι μνημες να παραγγειλω? (8 gig για αρχη νομιζω ειναι αρκετα). θα μπορεσω να τις χρησιμοποιησω με τις native μνημες που πηρα με το μηχανημα (2 GB)? Ευχαριστω προκαταβολικα..

 

Εγω κανω ποστ μονο και μονο για να σου πω μεγιααααα!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ρθε το μωρο μου (mac pro 2X2.8 quad xeon) και ειμαι stupidly happy. Πρεπει ομως να του κανω μια βαρβατη αναβαθμιση στη RAM του. κυκλοφορουν πολλα εκει εξω και θα ηθελα τα φωτα σας. Τι μνημες να παραγγειλω? (8 gig για αρχη νομιζω ειναι αρκετα). θα μπορεσω να τις χρησιμοποιησω με τις native μνημες που πηρα με το μηχανημα (2 GB)? Ευχαριστω προκαταβολικα..

 

Για σιγουρη συμβατοτητα κ σχετικα προσιτες τιμες, κοιτας στην crucial. (7 ευρω μεταφορικα , σε 3-4 μερες ειναι στην πορτα σου.)

http://www.crucial.com/eu/store/listparts.aspx?model=Mac%20Pro%20(8-core%20Xeon%205400%20Series)

 

Εγω στη θεση σου τις μαμισιες θα τις κραταγα για μπρελοκ-σουβενιρ.. :lol:

Τι 8gb εχεις, τι 10gb, μηδενικη διαφορα θα δεις σε επιδοσεις.. Μονο καταναλωση,θερμοτητα κ προβληματα ενδεχεται να προσφερουν. Τιποτε αλλο.

 

Οποτε παρε ενα 2x4GB Ram kit κ εισαι αρχοντας...

 

Επισης, αν το πηρες απο το εξωτερικο,παρε κ επεκταση εγγυησης.

Ειναι κριμα να εδωσες 2500+ ευρω κ να εχεις μονο 1 χρονο εγγυηση. Αν σου παθει κατι μετα τον πρωτο χρονο, θα τρεχεις!

 

 

Υ.Γ.: Με γεια κ καλοριζικος!!!! Να τον προσεχεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kingston και crucial απ οτι ειδα δεν βγαζουν dimm-ακια των 4αρων. βρηκα ενα site ονοματι macsales.com οπου εχει σε πολυ καλες τιμες μνημες (και γενικοτερα upgades για mac). Δεν θυμαμαι τη μαρκα αλλα συμφωνα με το site ειναι 100% συμβατες lifetime εγγυηση κλπ. εχει κανεις υπ οψιν του σχετικα μ αυτο?

 

θνξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...