Προς το περιεχόμενο

Το iPod Touch 2G δεν εμφανίζει εξώφυλλα. Συν πρόβλημα με ID3 tags.


SpyrosR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καιρό το είχα, καιρό προσπαθούσα να το λύσω, τώρα ψάχνω βοήθεια.

 

Το iPod Touch 2G μου αρνείται να εμφανίσει ορισμένα εξώφυλλα από albums. Τα πιο πολλά εμφανίζονται μια χαρά, αλλά είναι και κάποια που για μυστήριο λόγο, απλά δε τα δείχνει. Κάποια απ'αυτά τα δείχνει στο iTunes αλλά όχι στο iPod, κάποια άλλα δε μπορώ να τα δω πουθενά.

 

Όλα είναι JPEG ή PNG < 600x600.

 

Επίσης, για εξίσου μυστήριο λόγο αρνείται να αναγνωρίσει μερικά ID3 tags. Κυρίως όνομα δίσκου και καλλιτέχνη. Οι τίτλοι φαίνονται κανονικότατα. Για παράδειγμα το "Στη γιορτή της φαντασίας" του alternative σχήματος "Ρόδες", εμφανίζεται στα albums, αλλά χωρίς όνομα καλλιτέχνη και εξώφυλλο! Ενώ τα έχω περάσει κανονικά.

 

Φτιάχνω τα ID3 tags απ'το Easytag πάντοτε, κι αποθηκεύω σε UTF-8.

 

Έχουμε καμιά ιδέα; Τουλάχιστον παίζουν κανονικά τα κομμάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κοιτάξω κι απ'το iTunes μετά που θα bootάρω από Windows.

 

Στο Easytag πάντως, όλα είναι περασμένα κανονικότατα. Εξώφυλλο σε όλα τα κομμάτια του δίσκου, ίδια ID3 tags... κι είμαι 101% σίγουρος γιατί απλά κάνω πολλαπλή επιλογή πριν τα περάσω, δε τα βάζω ένα-ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά αν κατάλαβα καλά έχεις άλλο πρόγραμμα για να συνδέεις το iPod Touch. Στα known issues του προγράμματος που έχεις κοίταξες?

Αμα τα κάνεις με iTunes θα δουλεύουν όλα ρολόι, με ότι άλλο δε σου εγγυάται κανείς τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...