Προς το περιεχόμενο

Forthnet+Σελίδες Χρηστών


Coilworks_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello φίλοι Insomniacs,

αν και έχω την σύνδεση forthnet εδώ και καιρό,τώρα ενργοποίησα το mail το news και είδα πως σου παρέχει και 5mb χώρο στο ιντερνετ για πρωσοπική σελίδα.Όμως αν και ακολούθησα τις οδηγλιες του,δεν βρήκα το directory μου στον ftp server: users.forthnet.gr.Τι μπορεί να έχω κάνει λάθος.Όποιος ξέρει ας με βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα,αυτό είναι το θέμα.Όλα σωστά τα έχω κάνει.Το έλεγξα 2-3 φορές.Μήπως κάνει κάποια ώρα να δημιουργηθεί το directory;<p>Συγκεκριμένα αφού συνδεθώ στον server πάω να μπω στο directory μου και λέει Permission Denied.<p>[ 09-02-2002: Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Coilworks_ ]</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό είναι να σου λέει Permission Denied, αφού κοιτάς τα αρχεία του κεντρικού server!!! Για να δεις τα δικά σου αρχεία πρέπει να μπεις στο δικό σου folder, όπως στο παράδειγμα:<p>Αν το nickname σου είναι coilwork, και συνδέεσε από Αθήνα (ath) τότε η διαδρομή για το folder σου είναι :

ath[/b]/coilwork]http://users.forthnet.gr/ath/coilwork<p>Σε περίπτωση που μπαίνεις με κάποιο ftp prog, πρέπει να δηλώσεις στο πρόγραμμα να αλλάζει το path, προσθέτοντας το coilwork. smile.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...